חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מסך מחשב Mag H2201L
יצרן: Mag
גודל מסך: 22 אינטש
רזולוציה מקסימלית: 1920x1080
זמן תגובה: 2 מילי שניה
סוג המסך: LED
יחס ניגודיות: 1:5,000,000
Pivot: ללא
תלת מימד: ללא
ציון WiseBuy
7
דירוג הגולשים
(4 מתוך 5)
מדריכי קנייה בקטגוריה
איך לבחור מסך מחשב
איכותם השתפרה ומחיריהם ירדו, אבל לא כולם נוצרו שווים. יש שמתאימים לעבודה משרדית וכאלה שנועדו לצפייה בסרטים, המגוון גדול וטווח המחירים רחב. כך תבחרו את המסך המתאים למדריך המלא
סקירה השוואתית: 7 מסכי מחשב בגודל 22 אינטש
לקחנו שבעה מסכים בגודל 22 אינטש וברזולוציית Full HD ובדקנו אותם בו זמנית במגוון שימושים – התוצאות לפניכם למדריך המלא
חוות דעת גולשים
יעקב 07.06.11
מישקפופר 14.11.12
הסקירות החדשות בקטגוריה
8.5
144 הרץ, בהירות גבוהה ורזולוציה נמוכה: מסך הגיימינג AOC G2590PX מציע קצב ריענון גבוה וזמן תגובה קצר במיוחד, לצד...
8.0
שטח תצוגה ענקי, מסך קמור ורזולוציה נמוכה מאוד ביחס לגודל: ה-XG49VQ של אסוס מספיק גדול כדי להחליף שני מסכי 27 אינץ'...
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מסך מחשב Mag H2201L

גד גניר | 01.06.2011
הטוב
  • מחיר זול
  • רזולוציית Full HD
  • רמקולים מובנים
  • תפריט בעברית
הרע
  • המסך חשוך למדי
  • גווני צבע לא מרשימים
  • זליגות אור בצדדים
  • תפריטים בעיצוב מיושן ופשוט
  • עיצוב בנאלי
בשורה התחתונה

H2201L אינו המסך שיחזיר את MAG להובלת שוק מסכי המחשב בישראל. מבחינת איכות תמונה הוא רחוק מלהרשים כאשר משווים אותו למסכים אחרים, ומציג ביצועים פושרים במקרה הטוב. עם זאת, עבור מי שמחפש מסך ברזולוציית Full HD, בעל רמקולים מובנים ותפריטים בעברית, ל-Mag יש אחד כזה, ובמחיר זול במיוחד.

הקדמה

בימי מסכי ה-CRT, המותג Mag זכה לפופולאריות רבה בשוק הישראלי. איכשהו, במהלך המעבר של שוק מסכי המחשב ל-LCD, איבדה מאג את מקומה לטובת יצרניות אחרות, וכיום היא אינה מהווה שחקן משמעותי בשוק, לפחות לא כפי שהיתה לפני כ-10 שנים.

Mag H2201L הוא מסך LED בגודל 22 אינטש המתאפיין בעיצוב דק וגימור פיאנו שחור מבריק. המפרט הטכני כולל פאנל TN, רזולוציה טבעית של 1920X1080, בהירות 300cd/m2 ויחס ניגודיות של 1:5,000,000. בנוסף, כולל המסך זוג רמקולים מובנים. יש לציין שאתר היצרן של Mag אינו עומד בסטנדרטים של מתחרותיה בתחום המסכים, ואינו כולל מידע מספק על דגמי מסכים; המידע המופיע כאן מבוסס על הכתוב על אריזת המסך עצמו, ועל אתר היבואן בארץ.

הרזולוציה קובעת את מידת חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה, והיא נמדדת במספר הפיקסלים שמרכיבים את התמונה השלמה. הפיקסלים הם נקודות זעירות המסודרות לאורך ולרוחב התמונה או מסך התצוגה. ניתן אמנם לשנות את הרזולוציה דרך מערכת ההפעלה, אך לכל מסך ישנה הרזולוציה הטבעית שלו בה הוא נראה במיטבו ורצוי לבחור בה. כדאי לזכור עם זאת שרזולוציה גבוהה במסך גדול פרושה גודל טקסט קטן, לכן מי שמעוניין בתצוגה גדולה מאוד יבחר ברזולוציה יחסית נמוכה, או במסך פחות גדול שמסתפק ברזולוציה נמוכה.גיימרים שמעוניינים לשחק במשחקים כבדים עם רזולוציות גבוהות יזדקקו גם לכרטיס גרפי חזק שיוכל לתמוך ברזולוציות אלו.
עוצמת הבהירות שהמסך יכול להפיק. ככל שהבהירות גבוהה יותר התמונה תיראה צלולה וברורה יותר, וככל שהחדר מואר והמרחק מהמסך גדול יותר, דרושה בהירות גבוהה יותר כדי להציג תמונה איכותית. הבהירות נמדדת ביחידות   Cd/m2 (מספר נרות פזורים למטר רבוע. נקרא גם Nits קנדלה). הטווחים הנפוצים נעים בין 200 ל-500 Cd/m2. לשימוש בסיסי כגון גלישה ברשת, עבודה עם יישומי אופיס וכדומה, תספיק בהירות של 250-200 Cd/m2. למשחקים ולצפייה בסרטים וכן בתאורה סביבתית גבוהה, תתאים בהירות של 500  Cd/m2 או יותר.
היחס בין הלבן הבהיר ביותר לבין השחור הכהה ביותר שהמסך מפיק. ככל שיחס הניגודיות גבוה יותר, הגוונים הכהים בתמונה יהיו מפורטים וברורים יותר והצבעים נאמנים יותר למקור. תכונה זו חשובה בעיקר לצפייה בסרטים ולמשחקים.   יחסי ניגודיות נפוצים נעים בין 1:400 ל-1:1000. במידה שהשימוש במחשב הוא ב-Word וביישומים פשוטים אחרים, יחס ניגודיות של 1:400 עד 1:800 יספיק. לצפייה בסרטים, למשחקים ולעבודה עם תוכנות גרפיקה מתקדמות רצוי לבחור ביחס ניגודיות של 1:1000 ויותר.

איכות התמונה

(70% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

בחינת ה- Mag H2201L כללה מגוון סיטואציות: צפינו בו בקבצי וידיאו רגילים וב-HD, תמונות, וכמובן בטקסטים ובאתרי אינטרנט. הדבר שבלט לעין בצורה המשמעותית ביותר היתה העובדה שזהו מסך חשוך יחסית, במיוחד כאשר משווים אותו למסכים אחרים. גווני הצבע כהים יותר, ובמקומות מסוימים שמופיעים בצבע אפור במסכים אחרים, כאן הם הופיעו עם נטייה חזקה לצבע סגול. העובדה שמדובר במסך חשוך יחסית משחקת גם לטובתו במובן אחד –  רמת השחור שלו טובה יחסית לקטגוריה, אבל נתקלנו בזליגות אור בעיקר מצידי המסך.

בצפייה בסרטי וידיאו, מגמת הצבעים הכהים נמשכה. בהשוואה למסכים אחרים, הנטייה של המסך לכחול-סגול, יחד עם עוצמת התאורה הנמוכה הורגשו גם בצפייה בסרטים, אך נציין שכאשר התבוננו במסך עצמו בלבד, מבלי להשוות למסכים אחרים, הדבר לא הפריע או הורגש בצורה ניכרת.

המסך עצמו הוא בגימור מט שמונע השתקפויות. זוויות הצפייה רחבות מספיק, ויפות מאוד ביחס למסך המצויד בפאנל TN.

Mag H2201L
המסך חשוך  וגווני הצבע שלו כהים ולא מדויקים בהשוואה למסכים אחרים. זה נותן לו יתרון בכך שרמת השחור שלו טובה יותר

נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

Mag H2201L מיועד ללא ספק, לאנשים שמעדיפים עיצוב מינימליסטי. אין בו התחכמויות עיצוביות, והוא צבוע בצבע שחור מבריק (בגימור פיאנו). אין בעיצוב הזה חן רב, והוא נראה די סטנדרטי. המעמד שלו (שגם הוא פשוט וסטנדרטי) מאפשר כוונון זווית מעלה ומטה בלבד.

מקשי תפעול המסך נמצאים בחלקה התחתון של מסגרת המסך. הם אמנם מסומנים בצורה ברורה, אך הם נוקשים ללחיצה ולא נוחים במיוחד לשימוש. התפריט עצמו אמנם בעברית, אך הוא, לא נעים להגיד, פשוט מכוער, גנרי ופשוט. במסך נוסף שבדקנו, של חברת פוג'יקום, נתקלנו בתפריטים זהים לחלוטין, אמנם באנגלית אך בעיצוב ופונקציונליות זהה, מה שמעלה תהיה בנוגע למקורו של המסך.

הגישה אל חיבורי המסך נוחה. הם ממוקמים בגב המסך ולא מוסתרים או מכוסים. סט החיבורים עצמו סביר וכולל חיבור VGA, חיבור DVI וכניסת אוזניות. הופתענו למצוא רמקולים מובנים במסך, תוספת שהתרגלנו כבר לוותר עליה במסכים אחרים; הם יספקו לחיוויים קוליים פשוטים אך לא מומלץ להסתמך בלעדית עליהם להאזנה למוזיקה, שכן מדובר ברמקולים קטנים ופשוטים מאוד.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image