חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
טלוויזיה Panasonic THP50GT50M פנסוניק
יצרן: Panasonic
גודל מסך: 50 אינטש
High Definition: Full HD
Smart TV: Smart TV
טלוויזיה קעורה: שטוחה
רזולוציה: 1920X1080
יחס ניגודיות: מעל 4000 :1
תלת מימד: אקטיבי
ציון WiseBuy
9.2
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
סקירה מקצועית
מפרט המוצר
תמונות נוספות
מדריכי קנייה בקטגוריה
איך לבדוק מסך טלוויזיה בחנות
בחנויות וברשתות החשמל מוצגים כמה עשרות מסכים זה לצד זה, כולם משדרים את אותו התוכן בו זמנית, מה שעלול לבלבל ולהקשות על הבחירה. מה צריך לדעת בזמן הצפייה במסך, ממה להתעלם ולמה לשים לב באופן מיוחד? הכל במדריך הבא למדריך המלא
בדקנו: 6 טלוויזיות תלת-ממד בגודל 40-42 אינטש
אספנו שישה מסכי LED התומכים בתלת ממד, בגדלים 40 ו-42 אינטש, בדקנו אותם זה לצד זה וחזרנו עם מסקנות למדריך המלא
הסקירות החדשות בקטגוריה
צחי הופמן | 19.12.2016
9.5
איכות תמונה מעולה, עיצוב מיוחד ומחיר גבוה ביותר: ה-OLED55E6 של LG מציעה איכות תמונה פנומנלית לצד שימושיות גבוהה....
8.7
ממשק נוח, תמיכה בשירותי טלוויזיה באינטרנט ותלת ממד מוצלח: ה-LF650Y של LG היא טלוויזיה חכמה שהופכת את כל ההתלבטות...
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - טלוויזיה Panasonic THP50GT50M פנסוניק

הטוב
  • איכות תמונה מצוינת
  • רמת שחור קרובה לשלמות
  • ציפוי נוגד השתקפויות
  • איכות גבוהה גם בשידורים באיכות רגילה
  • דפדפן ונגן מדיה מובנים
הרע
  • חושף פגמי דחיסה בקבצים לא איכותיים
  • ממשק Smart בסיסי וללא עברית
  • עוצמת שמע בינונית
בשורה התחתונה

זהו מסך יוקרתי וגם די יקר, אבל יש תמורה לאגרה. ה-GT50 של פנסוניק ישמח לבב וידיאופילים מושבעים בזכות הקפדה רבה על תמונה איכותית, עשירה ונעימה לעין. עם בהירות גבוהה וציפוי אנטי-רפלקסיבי, הוא מתמודד מצוין גם עם תאורה סביבתית גבוהה ואינו מחייב החשכה של הבית – יתרון משמעותי כשמדובר במסך פלזמה. תכונות הסמארט אמנם לוקות בחסר ביחס למתחרים, אבל למי שאיכות התמונה חשובה לו מכל, המסך הזה מציג את אחת האלטרנטיבות הטובות בשוק.

הקדמה

כשהשיקה פנסוניק את סדרת מסכי הפלזמה שלה לשנת 2012, היא שמה בראש מעייניה את איכות התמונה. אחרי כמה שנים של דהרה טכנולוגית קדימה בענף, שהציגה את התלת-ממד, את החיבור לרשת ואחר כך את הטלוויזיות החכמות, פנסוניק מחליטה בחכמה לשים את כל הפיצ'רים והגימיקים בחשיבות משנית ולהתמקד במה שהיא יודעת לעשות הכי טוב: לספק את התמונה האופטימלית.

GT50 היא אחת הסדרות הגבוהות ביותר של החברה השנה, מקום אחד מתחת לסדרת הדגל VT50. המסך שבדקנו, בגודל 50 אינטש, מציג מפרט הכולל פאנל G15 Progressive ברזולוציית 1920X1080 Full HD, יחס ניגודיות טבעי גבוה להפליא של 5,500,000:1, פילטר Infinite black pro, תלת-ממד אקטיבי כולל המרה של תכני 2D ל-3D, תמיכה בתקן האיכות המחמיר THX, תדר הבהוב של 2500Hz (לעומת 600Hz בלבד בשנים קודמות), תמיכה מורחבת בגווני ביניים - עד 24,576 מהם, חיבור לרשת, דפדפן ונגן מדיה מובנים ועוד.

המסך זמין גם בגדלים 55, 60 ו-65 אינטש.

איכות התמונה

(65% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

TH-P50GT50M מצדיק, במלוא מובן המילה, את ההשקעה הרבה של פנסוניק באיכות התמונה השנה. מדובר במסך מצוין.

ראשית, מילה על תנאי הצפייה: מסכי פלזמה מגיעים עם זגוגית קדמית מבריקה. במסכים זולים (ולא רק), הזגוגית הזו מחזירה השתקפויות ומקשה מאוד על הצפייה בתנאים שאינם חושך מוחלט. פנסוניק מודעת היטב לבעיה הזו, וציידה את המסך הזה, כמו עוד כמה מסכים בסדרות הגבוהות שלה, בפילטרים מתוחכמים שנועדו "לספוג" את התאורה החיצונית ולהחזיר אותה בצורה הקלושה ביותר שאפשר. הופתענו עד כמה טוב זה עובד: זו אחת הפלזמות הראשונות שפגשנו שמאפשרת צפייה מצוינת גם כאשר חלק מהאורות דולקים בבית. למעשה, אפילו כשפתחנו את הדלת והדלקנו את כל האורות, התמונה נותרה בהירה וטובה ואפשר היה להמשיך לצפות. כמובן שכשהחשכנו את החלל, רמת השחור העמיקה והצבעים קיבלו חיים מחודשים, אבל זו בהחלט הקלה לדעת שאין חובה להפוך את הבית לבונקר חשוך בכל פעם שרוצים לצפות בחדשות.

התחלנו בצפייה בתוכני HD שונים, הן מכונן Blu-Ray והן מהסטרימר, ברזולוציות 1080p ו-720p. THP50GT50M מצטיין בתמונה עשירה בפרטים, עמוקה וחדה, ועם זאת נעימה לעין ולא מוגזמת. הבהירות המקסימלית גבוהה מאוד – נקודה חשובה משום שבדרך כלל פלזמות סובלות מנחיתות מסוימת לעומת מסכי LED. עם זאת, יש לדעת שמדובר במסך קפדן: תכנים שאינם באיכות גבוהה מאוד (למשל סרטי MKV ב-Bitrate ממוצע, כאלה ששוקלים כ-8GB לסרט באורך מלא) חושפים ביתר שאת את פגמיהם, הרבה יותר משראינו במסכים אחרים. למשל, באזורים כהים בתמונה מתגלים רעשים דיגיטליים ומעברי צבע (גרדיאנטים) גסים, באשמת דחיסת הקידוד האגרסיבית.

הצבעים שמציג המסך יפהפיים. בעצם, נלך קצת אחורה: ברגעים הראשונים המסך היה נראה לנו חשוך מדי (במצב Normal), והמצב הדינמי לא היה לרוחנו משום שהציג תמונה בוהקת ומוגזמת. עברנו למצב THX Bright Room שהציג אמנם תמונה בהירה ונהדרת, אך ביטל את החלקת התנועה. בסופו של דבר הבנו שכדאי להעלות את ערך הניגודיות הדיפולטיבי באופן משמעותי, ואז נהנינו סופסוף מהצבעים החיים, העמוקים והריאליסטיים של המסך.

רמת השחור כאן ראויה לכל שבח: המסך עושה חסד עם סצנות חשוכות, וגם האפל שבסרטים יראה עליו נהדר. גם סרטים בשחור לבן (כמו "הארטיסט" המקסים) נראו מצוין בזכות ניגודיות גבוהה, שחור עמוק וכהה במיוחד וגווני לבן בהירים.

Panasonic TH-P50GT50M
רמת השחור כאן ראויה לכל שבח: המסך עושה חסד עם סצנות חשוכות, וגם האפל שבסרטים יראה עליו נהדר. הצבעים ריאליסטיים וחיים והחלקת התנועה אפקטיבית

כשעברנו לצפות בשידורי הטלוויזיה הרגלים באמצעות ממיר yes, היינו כבר ממש מופתעים. השידורים בארץ מתאפיינים לצערנו באיכות מפוקפקת מאוד, וכמעט בכל מסך שבאמצעותו צפינו בהם, הם סבלו מרעידות, ריצודים, רעשים דיגיטליים ומרעין בישין נוספים. המסך הזה של פנסוניק מטפל בכל פגמי השידור בצורה מופלאה, ומעניק תמונה חלקה, נעימה ויפה - שיפור עצום לטעמנו.

מנגנון החלקת התנועה עושה עבודה טובה מאוד. הוא מחליק את הריצוד המוכר באופן אמין ומבלי להפוך את התמונה למלאכותית מדי, כמו שקורה לא פעם, ולא הצלחנו להבחין בתופעות של גמגומים אקראיים או הילות חמות מוגזמות סביב אובייקטים בתנועה.

Matroskaפורמט פופולרי וחופשי לקובצי וידיאו, בעיקר באיכות HD. קובץ ה-MKV הוא למעשה "קונטיינר" שמסוגל להכיל מגוון של קבצים – קובץ הוידיאו, קובצי האודיו, הכתוביות וכדומה. מכשירים התומכים בנגינת קובצי MKV מסוגלים לפתוח את הקובץ ולפענח את תכולתו.

איכות השמע

(15% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

פנסוניק TH-P50GT50M מצויד בזוג רמקולים ובסאב-וופר מובנים. תפריט השמע מציע 3 תבניות צליל מוגדרות (מוזיקה, דיבור והתאמה אישית), וכן הפעלת מצב סראונד V-Audio.

איכות הסאונד שמפיקים הרמקולים הפנימיים במסך טובה להפתיע. הצליל עשיר יחסית, ומצליח לספק חוויה ראויה בצפייה בסרט. חסרונו העיקרי בכך שעוצמת השמע אינה גבוהה מספיק, בעיקר בצפייה בתכני HD (קובצי MKV לעיתים קרובות מגיעים בעוצמת שמע נמוכה יותר מקבצים אחרים). בצפייה בשידורי טלוויזיה רגילים הווליום היה מספק.

עיצוב ונוחות השימוש

(20% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

פנסוניק הצהירה בהשקת המסכים שלה השנה שהושם דגש מיוחד גם על העיצוב. קשה לומר שנפרצו כאן גבולות, אבל מדובר בהחלט במסך אלגנטי ונאה מאוד, בעל קווים ישרים ועם מסגרת (Bezel) דקה ועם פס כרום כסוף המקיף אותו, עיצוב שהחברה מכנה Stylish metal flame. עוביו מגיע ל-4.7 ס"מ.

Panasonic TH-P50GT50M
מדובר בהחלט במסך אלגנטי ונאה מאוד, בעל קווים ישרים ועם מסגרת (Bezel) דקה ועם פס כרום כסוף המקיף אותו. עוביו מגיע ל-4.7 ס"מ

סט החיבורים הצדי משמאל כולל 3 חיבור USB, 4 כניסות HSMI, חיבור לאוזניות וחריץ לכרטיס SD; בפאנל האחורי, בו החיבורים מופנים כולם כלפי מטה כדי לאפשר הצמדה נוחה לקיר, מצאנו כניסת קומפוננט, כניסת AV ויציאת אודיו - שלושתם באמצעות מתאמים ייחודיים, חיבור LAN לרשת, כניסת VGA למחשב, חיבור S/PDIF וחיבור לאנטנה. עוד כולל המסך קישורית Wi-Fi מובנית.

ממשק התפריטים זכה בשנה האחרונה לשדרוג עיצובי, והוא בהחלט נראה טוב יותר מדורות קודמים. התפריטים קיבלו צבע ואייקונים, אם כי הם עדיין רחוקים מאוד מהעיצוב הידידותי והחדשני של ממשקי המסכים של  סמסונג, למשל. עוד חסר לנו הגיור לעברית, שלא הגיע לפנסוניק גם השנה.

הטלוויזיה כוללת ממשק Smart, שעדיין נופל משמעותית ממתחריו העיקריים, הן בתמיכה בעברית, הן בעיצוב ובנוחות השימוש והן בתכנים המופיעים בו, שהם דלים ומצומצמים למדי. שמחנו למצוא שם דפדפן אינטרנט מלא, אפליקציית Skype (מחייבת מצלמה תואמת) וכן נגן מדיה עשיר תומך DLNA, שהציג את מרבית הסרטים שהרצנו דרך הרשת הביתית האו הכונן החיצוני, כולל MKV 1080p עם אודיו רב ערוצי מסוג Dolby Digital ו-DTS. עם זאת, שוב התאכזבנו מכך שאין תמיכה בכתוביות בעברית בנגן המובנה.

השלט המצורף מוארך, בעל מקשים מופרדים היטב ונוחים ללחיצה.

המוצר נמסר לבדיקה באדיבות יורוקום, היבואן הרשמי

המסך מצויד במגוון כניסות ויציאות לחיבור מכשירים כנגן DVD, וידיאו, ממירי לוויין וכבלים, מגבר קולנוע ביתי, מחשב, קונסולת משחקים ועוד. רוב החיבורים נמצאים בגב המסך וחלקם בצד או בחזית. חיבורים בצד או בחזית יתאימו לשימושים מזדמנים כמו חיבור מצלמת וידיאו, מצלמה דיגיטלית, קונסולת משחקים וכדומה, ואם חיבור כזה רלוונטי עבורכם, חשוב לוודא שהוא אכן קיים.   סוגי החיבורים נבדלים זה מזה באיכותם, ומומלץ לבחור חיבורים איכותיים כדי לקבל תמונה וקול טובים יותר.:(A/V ,RCA) Composite החיבור הפשוט ביותר המייצר תמונה נחותה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. רצוי להימנע משימוש בחיבור כזה ולבחור מסך המצויד בחיבורים איכותיים יותר.   Scart (21 פינים): חיבור מתקדם יותר המייצר תמונה באיכות טובה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. מתאים ל-DVD, ממירים, מכשירי וידיאו, קונסולות משחק ומחשבים.    :S-Video חיבור ברמה טובה להעברה של וידיאו בלבד.    Component: חיבור וידיאו ברמה גבוהה, איכותי מקודמיו והמומלץ מביניהם. בחיבור זה מופרדת הבהירות לערוץ אחד, ואות הוידיאו לשני ערוצים.   (D-sub ,VGA) RGB: חיבור וידיאו באיכות גבוהה למחשב.   DVI: חיבור דיגיטלי איכותי שתומך בהפרדה גבוהה, אף כי החיבור המומלץ להעברת תוכן בהפרדה גבוהה הוא HDMI. חיבור DVI נמצא בין היתר במחשבים, בנגני DVD ובמגברים. יכול להגיע כ-DVI-A המעביר אודיו בלבד, DVI-D המיועד להעביר אות וידאו דיגיטלי ו-DVI-I שיכול להעביר את שניהם ביחד.   :HDMI חיבור דיגיטלי איכותי ומתקדם מ-DVI שתומך בהפרדה גבוהה. מיועד להעברת וידיאו ואודיו. בחרו מסך הכולל חיבור אחד לפחות ורצוי אף יותר.   USB: חיבור רב תכליתי המיועד לחיבור מגוון אביזרים אל מסך הטלוויזיה, בהם מצלמת סטילס, מצלמת וידיאו, נגן מוזיקה, כונן זיכרון נייד (דיסק און קי) ועוד.    :(IEEE 1394) FireWireחיבור דיגיטלי איכותי בעל קצב העברת נתונים מהיר, המיועד להעביר וידיאו ואודיו. נמצא בין היתר במחשבים, במכשירי וידיאו דיגיטליים, במצלמות דיגיטליות ועוד.
המסך מצויד במגוון כניסות ויציאות לחיבור מכשירים כנגן DVD, וידיאו, ממירי לוויין וכבלים, מגבר קולנוע ביתי, מחשב, קונסולת משחקים ועוד. רוב החיבורים נמצאים בגב המסך וחלקם בצד או בחזית. חיבורים בצד או בחזית יתאימו לשימושים מזדמנים כמו חיבור מצלמת וידיאו, מצלמה דיגיטלית, קונסולת משחקים וכדומה, ואם חיבור כזה רלוונטי עבורכם, חשוב לוודא שהוא אכן קיים.   סוגי החיבורים נבדלים זה מזה באיכותם, ומומלץ לבחור חיבורים איכותיים כדי לקבל תמונה וקול טובים יותר.:(A/V ,RCA) Composite החיבור הפשוט ביותר המייצר תמונה נחותה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. רצוי להימנע משימוש בחיבור כזה ולבחור מסך המצויד בחיבורים איכותיים יותר.   Scart (21 פינים): חיבור מתקדם יותר המייצר תמונה באיכות טובה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. מתאים ל-DVD, ממירים, מכשירי וידיאו, קונסולות משחק ומחשבים.    :S-Video חיבור ברמה טובה להעברה של וידיאו בלבד.    Component: חיבור וידיאו ברמה גבוהה, איכותי מקודמיו והמומלץ מביניהם. בחיבור זה מופרדת הבהירות לערוץ אחד, ואות הוידיאו לשני ערוצים.   (D-sub ,VGA) RGB: חיבור וידיאו באיכות גבוהה למחשב.   DVI: חיבור דיגיטלי איכותי שתומך בהפרדה גבוהה, אף כי החיבור המומלץ להעברת תוכן בהפרדה גבוהה הוא HDMI. חיבור DVI נמצא בין היתר במחשבים, בנגני DVD ובמגברים. יכול להגיע כ-DVI-A המעביר אודיו בלבד, DVI-D המיועד להעביר אות וידאו דיגיטלי ו-DVI-I שיכול להעביר את שניהם ביחד.   :HDMI חיבור דיגיטלי איכותי ומתקדם מ-DVI שתומך בהפרדה גבוהה. מיועד להעברת וידיאו ואודיו. בחרו מסך הכולל חיבור אחד לפחות ורצוי אף יותר.   USB: חיבור רב תכליתי המיועד לחיבור מגוון אביזרים אל מסך הטלוויזיה, בהם מצלמת סטילס, מצלמת וידיאו, נגן מוזיקה, כונן זיכרון נייד (דיסק און קי) ועוד.    :(IEEE 1394) FireWireחיבור דיגיטלי איכותי בעל קצב העברת נתונים מהיר, המיועד להעביר וידיאו ואודיו. נמצא בין היתר במחשבים, במכשירי וידיאו דיגיטליים, במצלמות דיגיטליות ועוד.
Digital Living Network Alliance תקן המאפשר שיתוף והזרמה של תכנים בין התקנים שונים – למשל, בין המחשב האישי או הטלפון הסלולרי לבין מסך הטלוויזיה. העברת התכנים מתבצעת דרך הרשת החוטית או האלחוטית, בהתאם לסוג המכשיר והתמיכה שהוא מציע.
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי טלוויזיות LCD
הצג הכל