חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
טלוויזיה Panasonic THP50ST60 פנסוניק
יצרן: Panasonic
גודל מסך: 50 אינטש
High Definition: Full HD
Smart TV: Smart TV
טלוויזיה קעורה: שטוחה
רזולוציה: 1920X1080
יחס ניגודיות: מעל 4000 :1
יחס גובה לרוחב: 16:9
ציון WiseBuy
9
דירוג הגולשים
(5 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
סקירה מקצועית
מפרט המוצר
תמונות נוספות
מדריכי קנייה בקטגוריה
איך לבדוק מסך טלוויזיה בחנות
בחנויות וברשתות החשמל מוצגים כמה עשרות מסכים זה לצד זה, כולם משדרים את אותו התוכן בו זמנית, מה שעלול לבלבל ולהקשות על הבחירה. מה צריך לדעת בזמן הצפייה במסך, ממה להתעלם ולמה לשים לב באופן מיוחד? הכל במדריך הבא למדריך המלא
בדקנו: 6 טלוויזיות תלת-ממד בגודל 40-42 אינטש
אספנו שישה מסכי LED התומכים בתלת ממד, בגדלים 40 ו-42 אינטש, בדקנו אותם זה לצד זה וחזרנו עם מסקנות למדריך המלא
חוות דעת גולשים
GBA 07.06.14
הסקירות החדשות בקטגוריה
צחי הופמן | 19.12.2016
9.5
איכות תמונה מעולה, עיצוב מיוחד ומחיר גבוה ביותר: ה-OLED55E6 של LG מציעה איכות תמונה פנומנלית לצד שימושיות גבוהה....
8.7
ממשק נוח, תמיכה בשירותי טלוויזיה באינטרנט ותלת ממד מוצלח: ה-LF650Y של LG היא טלוויזיה חכמה שהופכת את כל ההתלבטות...
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - טלוויזיה Panasonic THP50ST60 פנסוניק

הטוב
  • איכות תמונה כללית מצוינת
  • רמת שחור גבוהה מאוד
  • החלקת תנועה מעולה
  • צפייה נוחה גם בחלל מואר
  • תלת ממד אקטיבי
  • תמיכה בעט אלקטרונית
הרע
  • ממשק Smart לא משתווה למתחרות
  • ללא תמיכה בעברית
  • איכות סאונד לא מרשימה
בשורה התחתונה

חובבי הפלזמה, שמסרבים להיכנע להשתלטות הטוטאלית כמעט של ה-LED על עולם הטלוויזיות, יקדמו בברכה את TH-P50ST60 החדש של פנסוניק. קונים פוטנציאליים כאלה מתעניינים בעיקר באיכות התמונה ושאר הפונקציות לרוב פחות מדברות אליהם, כך שהמסך הזה מתאים להם כמו כפפה ליד. אין לו הרבה סיבות להתפאר בתחום החיבור לרשת, האפליקציות וכדומה, אבל באיכות התמונה הוא מתעלה על המתקדמים והיקרים שבמסכי ה-LED שיצא לנו לבדוק לאחרונה – בעיקר בזכות רמת שחור מופלאה והחלקת תנועה אפקטיבית וריאליסטית להפליא.


הקדמה

סדרת ST60 של פנסוניק נמנית על דגמי הפלזמות של החברה לשנת 2013, והיא שנייה רק לסדרת הדגל – VT60. כתמיד, החברה היפנית שמה את הדגש על שיפור קבוע באיכות התמונה, אבל לא מזניחה הפעם גם את הפן האינטראקטיבי, ולצד ממשק Smart מלא כוללת הטלוויזיה הזו גם תמיכה בעט אלקטרונית ייחודית לשרבוט וכתיבה על גבי המסך.

בתחום איכות התמונה, פנסוניק הטמיעה במסך הזה את אותו פאנל שהיה בשנה שעברה במסך הדגל. מדובר במסך בגודל 50 אינטש הכולל פאנל
Neo-PDP ברזולוציית 1920x1080, עם יחס ניגודיות של 5,500,000:1, פילטר Infinite Black Pro לשיפור רמת השחור, תמיכה במעל 12 אלף גווני אפור, החלקת תנועה ברמה של 600Hz ומנגנון שפנסוניק מכנה 2500 FFD, כלומר Focus Filed Drive, שמהותו מהירות הבהוב הפיקסלים במסך ואין לבלבל בינו לבין ה- Hz, או מנגנון החלקת התנועה המסורתי.

בסדרה נמצא גם
TH-P60ST60 בגודל 60 אינטש.

פיקסל הוא האלמנט הקטן ביותר בתמונה והוא מהווה את יחידת המידה של הרזולוציה. כל תמונה או מסך תצוגה מורכבים ממספר מסוים של פיקסלים (נקודות) המסודרים בקווים לרוחב ולאורך. ככל שמספר הפיקסלים גבוה יותר, התמונה תהיה חדה ומפורטת יותר.

איכות התמונה

(65% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

לאור העובדה שבמסך הזה מוטמע פאנל של מסך-דגל מ-2012, ציפינו לרמת איכות תמונה מעולה. ואכן, Panasonic TH-P50ST60 מספק את הסחורה באופן מלא.

רמת השחור שמציג המסך נפלאה, ברמה שכמעט מזכירה מסכי
AMOLED. האזורים השחורים במסך שחורים-משחור, גם כשחלל הצפייה חשוך לא הצלחנו לזהות בעין בלתי מזוינת בהירות או זליגות אור כלשהם מכיוונם. במקביל, המסך מסוגל להציג לבן בהיר וחזק, וכך למשל כתובית בסוף הסרט בוהקת בלובנה בעוד הרקע סביבה נותר שחור משחור. בזכות הניגודיות הגבוהה הזו והיכולת של המסך לדייק כל כך בקביעת ההארה הרצויה, הוא מצליח לספק גם איכות צבע מעולה ומדויקת. אם נתרגם זאת לעולם האמיתי, הצפייה בסרטים הייתה מהנה להפליא לא רק בתמונות מוארות וצבעוניות אלא גם בסצנות אפלות, בהן לעיתים יש להתאמץ כדי להבחין בפרטים. הפירוט מצוין והצבעים כאמור עשירים, ברורים וחיים.

הכיוון הראשוני של המסך מחייב הגברת הניגודיות למקסימום לפעמים גם הוספת קמצוץ בהירות כדי לצפות כהלכה בחדר מואר - אם כי יש לומר שהמסך ממשיך להציג תמונה ראויה גם בחלל מואר מאוד, שיפור ניכר ביחס לפלזמות מדורות קודמים. הפאנל הקדמי של המסך מבריק, ועם מקור אור מולו בהחלט הבחנו בהשתקפויות מציקות, כך שכדאי לתכנן את הצבת הטלוויזיה בחדר כך שלא יהיה אור ישיר מולה.

החלקת התנועה שמציע ה-
Panasonic TH-P50ST60כל כך נהדרת שלא מבחינים בה. אין פה פילטר או אפקט מובחן, כמו שקורה במרבית הטלוויזיות הרגילות, אלא פשוט התנועה על המסך רציפה, חלקה ונטולת כל רמז לקרטוע או למלאכותיות. תענוג.


Panasonic TH-P50ST60
הצפייה בסרטים הייתה מהנה להפליא לא רק בתמונות מוארות וצבעוניות אלא גם בסצנות אפלות. התנועה על המסך רציפה, חלקה ונטולת כל רמז לקרטוע או למלאכותיות. תענוג

התלת ממד במסך הזה הוא מהסוג האקטיבי, כלומר המשקפיים עצמם מבצעים את ההפרדה לימין ושמאל. כתוצאה מכך, המסך מסוגל להציג רזולוציית
Full HD מלאה בתלת ממד, כולל החלקת תנועה. התמונה כצפוי קריספית, זורמת ובעלת עומק מצוין – אבל יש להודות שהמשקפיים מחשיכים את התמונה במידה ניכרת. מצאנו שבצפייה בתלת ממד, עדיף לעבור למצב התמונה Dynamic שמשפר מהותית את הבהירות והניגודיות (למרות שבצפייה רגילה הוא היה בהיר וצבעוני מדי עבורנו).

הערה נוספת שיש לנו לגבי התלת-ממד במסך, היא שמנגנון הזיהוי האוטומטי של תכני
3D מזייף באופן ניכר. כמעט לא היה יום שבו המסך החליט בסצנה כלשהי, בסרט או בסדרה בהם צפינו, שזוהה תוכן תלת ממדי – כאשר למעשה צפינו בתכנים רגילים לגמרי. אם ממילא אינכם מרבים לצפות בתכני 3D, מומלץ לנטרל את מנגנון הזיהוי האוטומטי בתפריט, ולהפעיל ידנית את פונקציית התלת-ממד לפי הצורך.

TH-P50ST60
כוללת גם אפשרות להמרה בזמן אמת של תכנים רגילים לתלת-ממד. כמו אצל המתחרים, המנגנון הזה עובד באופן סביר אך לא מרהיב, ולעיתים קרובות קשה לזהות את ההבדל בין התוכן הרגיל לזה שהומר ל-3D. דווקא בשידורי ספורט, או בסצנות שצולמו בתקריב, האפקט מועצם ומורגש.

איכות השמע

(15% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

פנסוניק  TH-P50ST60מצוידת בזוג רמקולים ובסאב-וופר, כולם חבויים בגוף המסך, בהספק כולל של 20W.

על אף תוספת הסאב-המפתיעה, הצליל בפועל לא מרשים. פנסוניק יודעת לספק צליל איכותי במסכיה, אבל כאן, בעיקר בהאזנה למוזיקה, הצליל היה שטוח יחסית והבאס נפוח ללא הצדקה ולא מדויק. מנגד, מי שלא מתכוון לשמוע מוזיקה אלא רק להשתמש ברמקולים לצפייה בסרטים וסדרות, ייהנה מסאונד עשיר יחסית ונעים שמטפל בדיאלוגים בצורה טובה מאוד ומבליט את מה שצריך. הווליום המקסימלי גבוה ומאפשר האזנה טובה גם בחלל בינוני-גדול עם תקרה גבוהה, כשלנו.

עיצוב ונוחות השימוש

(20% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

העיצוב של ה- TH-P50ST60מעט סתמי, עם מסגרת שחורה מבריקה (ולא דקה במיוחד) ומסביבה תוספת כסופה. הגימור המבריק של המסגרת גורם למסך מחשב, נורה וכל מקור או אחר להשתקף עליה בבירור וזה מיותר. המסך עומד על מעמד מלבני כסוף ומהודר. עובי המסך דק – 4.9 מ"מ.

Panasonic TH-P50ST60
העיצוב של ה- TH-P50ST60מעט סתמי, עם מסגרת שחורה מבריקה (ולא דקה במיוחד) ומסביבה תוספת כסופה. עובי המסך דק – 4.9 מ"מ

בעוד המתחרות הקוריאניות כבר כבשו את השוק עם ממשקי Smart מהודרים, מהירים ומעוברתים למשעי, פנסוניק עדיין מתקדמת באזור זה עקב בצד אגודל. הממשק השנה בהחלט השתפר ביחס לשנים קודמות, אך הוא עדיין רחוק מהמתחרות הזריזות. ראשית, אין תמיכה בעברית. גם לא בדפדפן. עמודים שלמים שניסינו להציג הוצגו בג'יבריש לתפארת. שנית, הניווט בממשק אטי יחסית. פנסוניק השתמשה כאן בשיטת מסכי הבית, כאשר כל מסך מיועד לסוג תוכן אחר (מדיה, רשתות חברתיות וכו'), וניתן בכל עת לגשת למקור התוכן המשודר – למשל הממיר או הסטרימר – וכן לחנות האפליקציות. בנוסף, ניתן להתאים אישית את מסכי הבית הללו ולבחור היכן תוצג על אפליקציה, ואפילו להגדיר את הרקע. זה נחמד, אבל לטעמנו לא מספיק אטרקטיבי.

נגן המדיה המובנה תומך בהצגת כל תוכן שתרצו דרך הרשת או דרך כונן חיצוני. ניסינו והצלחנו לנגן בקלות וביעילות סרטי
MKV 1080p איכותיים דרך הרשת, ללא בעיות כלשהן מבחינת התמונה או הסאונד. למרבה הצער, גם כאן לא הצלחנו להציג כתוביות בעברית מקובץ חיצוני.

אם אתם מצוידים בסמארטפון, תוכלו להוריד את אפליקציית
Viera remote ולשלוט במסך שלכם ישירות ממסך המגע של הסלולרי. הצימוד למסך עבר באופן חלק, ותוך כחצי דקה כבר הצלחנו להפעיל את המסך ישירות מהסלולרי, כולל הקלדה בשדות התוכן הרלוונטיים עם המקלדת בסמארטפון. עם זאת, בניגוד למסכים של LG או סמסונג למשל מהשנה האחרונה, התקשינו להציג סרטוני YouTube מהאפליקציה בסלולרי על גבי הטלוויזיה. פעם אחר פעם המעבר לא הצליח להתבצע באופן תקין, לא ברור למה.

אחד הפיצ'רים הייחודיים של המסך הזה הוא התמיכה בעט אלקטרוני. מדובר בעט עבה (הנמכרת בנפרד) שפועלת באמצעות סוללה וחיבור
Bluetooth; מצורף לעט מתאם Bluetooth שאותו יש לחבר לאחד מחיבורי ה-USB במסך. לאחר צימוד קצר ופשוט, ניתן להתחיל לשרבט על המסך בתוך אפליקציות ייעודיות לכך. מן הסתם לא מדובר במסך מגע, אלא בעת השרבוט, שמחייב הפעלת לחץ מסוימת, המידע מועבר אלחוטית למסך ובאופן מיידי (עם עיכוב של כמה מילי-שניות) מופיע השרבוט על המסך. ניתן לבחור צבעים, את עובי הקו וכדומה. מצאנו את הפונקציה הזו כחביבה ועובדת לא רע, אבל אנו מסופקים שמישהו ישתמש בזה באמת. החלק הנחמד הוא שניתן לשמור את הציור המפואר שלכם על כונן חיצוני שמחובר למסך, ואף לשלוח אותו לסלולרי.

סט החיבורים במסך כולל 2 כניסות
HDMI בצד, חריץ לכרטיסי SD, 2 כניסות HDMI, כניסת קומפוזיט, כניסת קומפוננט, חיבור LAN ויציאת אודיו אופטית. בנוסף כולל המסך חיבור רשת אלחוטי מובנה. למען האמת, מעט התאכזבנו מכמות חיבורי ה-HDMI במסך כה מתקדם; היינו שמחים לפחות לחבור אחד נוסף.

Matroskaפורמט פופולרי וחופשי לקובצי וידיאו, בעיקר באיכות HD. קובץ ה-MKV הוא למעשה "קונטיינר" שמסוגל להכיל מגוון של קבצים – קובץ הוידיאו, קובצי האודיו, הכתוביות וכדומה. מכשירים התומכים בנגינת קובצי MKV מסוגלים לפתוח את הקובץ ולפענח את תכולתו.
המסך מצויד במגוון כניסות ויציאות לחיבור מכשירים כנגן DVD, וידיאו, ממירי לוויין וכבלים, מגבר קולנוע ביתי, מחשב, קונסולת משחקים ועוד. רוב החיבורים נמצאים בגב המסך וחלקם בצד או בחזית. חיבורים בצד או בחזית יתאימו לשימושים מזדמנים כמו חיבור מצלמת וידיאו, מצלמה דיגיטלית, קונסולת משחקים וכדומה, ואם חיבור כזה רלוונטי עבורכם, חשוב לוודא שהוא אכן קיים.   סוגי החיבורים נבדלים זה מזה באיכותם, ומומלץ לבחור חיבורים איכותיים כדי לקבל תמונה וקול טובים יותר.:(A/V ,RCA) Composite החיבור הפשוט ביותר המייצר תמונה נחותה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. רצוי להימנע משימוש בחיבור כזה ולבחור מסך המצויד בחיבורים איכותיים יותר.   Scart (21 פינים): חיבור מתקדם יותר המייצר תמונה באיכות טובה. מיועד להעביר וידיאו ואודיו. מתאים ל-DVD, ממירים, מכשירי וידיאו, קונסולות משחק ומחשבים.    :S-Video חיבור ברמה טובה להעברה של וידיאו בלבד.    Component: חיבור וידיאו ברמה גבוהה, איכותי מקודמיו והמומלץ מביניהם. בחיבור זה מופרדת הבהירות לערוץ אחד, ואות הוידיאו לשני ערוצים.   (D-sub ,VGA) RGB: חיבור וידיאו באיכות גבוהה למחשב.   DVI: חיבור דיגיטלי איכותי שתומך בהפרדה גבוהה, אף כי החיבור המומלץ להעברת תוכן בהפרדה גבוהה הוא HDMI. חיבור DVI נמצא בין היתר במחשבים, בנגני DVD ובמגברים. יכול להגיע כ-DVI-A המעביר אודיו בלבד, DVI-D המיועד להעביר אות וידאו דיגיטלי ו-DVI-I שיכול להעביר את שניהם ביחד.   :HDMI חיבור דיגיטלי איכותי ומתקדם מ-DVI שתומך בהפרדה גבוהה. מיועד להעברת וידיאו ואודיו. בחרו מסך הכולל חיבור אחד לפחות ורצוי אף יותר.   USB: חיבור רב תכליתי המיועד לחיבור מגוון אביזרים אל מסך הטלוויזיה, בהם מצלמת סטילס, מצלמת וידיאו, נגן מוזיקה, כונן זיכרון נייד (דיסק און קי) ועוד.    :(IEEE 1394) FireWireחיבור דיגיטלי איכותי בעל קצב העברת נתונים מהיר, המיועד להעביר וידיאו ואודיו. נמצא בין היתר במחשבים, במכשירי וידיאו דיגיטליים, במצלמות דיגיטליות ועוד.
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי טלוויזיות LCD
הצג הכל