חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
טאבלט Samsung Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Wi-Fi סמסונג
יצרן: Samsung
מערכת הפעלה: Android
גרסת מערכת הפעלה: 4.1
תמיכה ברשת סלולרית: ללא
משקל: 510 גרם
גודל מסך: 10.1 אינטש
רזולציית מסך: 1280x800 פיקסל
זיכרון RAM: 1GB
ציון WiseBuy
8.1
דירוג הגולשים
(3 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
מסביר אמין 22.12.14
TG 07.10.14
nthv1456 16.08.14
אדיר 01.08.14
אביתר 16.02.14
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - טאבלט Samsung Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Wi-Fi סמסונג

אורי הראל | 15.12.2013
הטוב
  • אחיזה נוחה, דק וקל יחסית
  • מסך טוב מאוד
  • עיצוב מרשים
  • סט אפליקציות עשיר
הרע
  • ביצועים בינוניים, בעיקר בגלישה באינטרנט
  • מיקום לא מוצלח של כפתורי הניווט
  • פאנל אחורי נשרט בקלות
בשורה התחתונה

אף על פי יופיו המשגע, ה-Tab 3 הוא שדרוג מינורי בלבד לדור הקודם, ואינו מהווה תחרות אמתית למכשירים נפוצים אחרים. זהו אומנם אינו טאבלט הדגל של החברה, אך יחסית לעלות שלו ציפינו לקבל מעבד חזק יותר וזיכרון גדול יותר, מה שהיה הופך את הגלישה באינטרנט לפחות מתסכלת ואיטית. על אף שהחזקתו נוחה מאוד, קיימים מספר כשלים תכנוניים אחרים, בעיקר במיקום כפתורי הניווט. Galaxy Tab 3 10.1 מומלץ למשתמשים שייקחו את המסך המוצלח שלו למקסימום, כלומר קריאה וצפייה בסרטים, תוך שימוש באפליקציות המובנות והמוצלחות של סמסונג ישראל.

הקדמה

Tab 3, התוספת החדשה למשפחת הטאבלטים Galaxy של סמסונג, הגיע אלינו לבדיקה בגרסת ה-10.1 אינטש שלו. עם מעבד Atom כפול ליבה במהירות 1.6 GHz מבית אינטל, וזיכרון RAM של 1GB, זהו לא הדגם החזק והיקר ביותר של סמסונג (בניגוד ל-Note 3), והשיפור לעומת הדגם הקודם בסדרה, ה-Tab 2, מינורי.

סמסונג אכן ערכה מספר שינויים בתצורה החיצונית, בעיקר בעיצוב לבן ויוקרתי לצד החלפת שקע הטעינה והוצאת הכפתורים הרכים מהמסך. ל-
Tab 3 יש זיכרון פנימי בנפח 16GB לרשות המשתמש, והוא מצויד בשלל אפליקציות, חלקן זמינות לישראלים וחלקן לא. סמסונג מייעדת את המכשיר הזה ללקוחות שרגילים להשתמש בסמארטפון שלה, ה-Galaxy S4 המהולל, וכמובן גם לאחרים.

ביצועים

(35% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

על הנייר, אין מדובר בטאבלט חזק במיוחד, אך מכיוון שמדובר במוצר של  אחת היצרניות המובילות בעולם המובייל, ציפינו להפתעה. על אף שלא מדובר בכישלון, ה-Tab 3 מספק את הסחורה במידה חלקית בלבד, במיוחד בכל הנוגע לגלישה באינטרנט. החוויה המתסכלת ביותר בעת שימוש בדפדפן (גם בדפדפן המובנה וגם ב-Google Chrome) היא הטעינה האטית של הדפים. מסיבות מובנות, כל עת שמסובבים את הטאבלט ב-90 מעלות, הדף נטען מחדש. פעולה זו נמשכת זמן רב וגרמה לנו לשקול ברצינות את סיבוב הטאבלט. כמו כן, גם מעבר בין לשוניות הדפדפן היוותה משימה מעיקה וארוכה, עקב זמן טעינה מחדש ארוך.

Samsung Galaxy Tab 3 10.1
מסוגל להריץ משחקים כבדים, אך לעתים המשחקים הללו קורסים. בחנו את Grand Theft Auto 3 שיצא לאחרונה לטאבלט והתרשמנו שהמשחק רץ בצורה בינונית, ואף לעתים, רחוקות אומנם, קרס. אפליקציות פופולריות כגון Waze, אינסטגרם ופייסבוק עבדו בצורה חלקה ויפה. Ivrit, אפליקציה לקריאת ספרים המסופקת עם ה-Tab 3 עבדה בצורה טובה, למעט שלושת הדפים הראשונים בכל ספר שנטענו לאט. כאמור, הדפדוף בספר עצמו היה מהנה מאוד.

צפינו בסרט 'סוף' כדי לבחון נגינת סרטי
720p ו1080p וגילינו שהם מתנגנים בצורה מושלמת, הן בנגן המובנה והן בעת שימוש ב-MXPlayer. שיטוט לאורך הסרט מתבצע ללא השתהות כלל וללא פגיעה בסאונד. כבר בדקנו טאבלטים שהתחממו בעת הפעלה אינטנסיבית לאורך זמן – ניגון סרטים או הפעלת משחק כבד – אך ה- Galaxy Tab 3 10.1 כמעט ואיננו מתחמם בעת נגינת סרטים ובעת משחק.

איכות התצוגה

(15% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

המסכים של סמסונג הם מהמעולים בשוק, וגם מסך ה-10.1 אינטש ברזולוציית 1280X800 פיקסלים (צפיפות פיקסלים של 149.45) של ה-Tab 3 איננו יוצא דופן. התמונות שהטאבלט מצלם נראות בו הרבה יותר טוב מאשר על צג המחשב, וחוויית הצפייה בוידיאו מהנה ביותר. הצבעים חיים ובעלי ניגודיות כמעט מושלמת. ניתן לצפות בכמעט כל זוויות צפייה למרות שמדובר בפאנל TFT, אך השימוש בטאבלט באור יום ישיר יותר מאתגר ועדיף לחפש מעט צל כדי לראות מה עושים. החיסרון היחיד הוא כמובן ברזולוציה הבינונית במושגים של היום, והיינו שמחים לראות את המסך הזה ברזולוציית Full HD.

Samsung Galaxy Tab 3 10.1
מסך ה-10.1 אינטש ברזולוציית 1280X800 של ה-Tab 3 מצוין. הצבעים חיים ובעלי ניגודיות כמעט מושלמת, אם כי החדות אינה בשיא

ניידות ונוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

Samsung Galaxy Tab 3 10.1 הוא אחד הטאבלטים היותר נוחים שיצא לנו להחזיק בזמן האחרון. הוא קל בהרבה בהשוואה לאחיו הבכור (במשקל של 510 גרם), ונראה שצוות הארגונומיה של סמסונג עבד שעות נוספות כדי למצוא את נקודות האיזון במכשיר כך שניתן יהיה להחזיקו ביד אחת לאורך זמן, בלי לגרום לכאבים בפרק כף היד.

צבעו של ה-
Tab 3 לבן, והוא מגיע בגימור מבריק עם הבלחות כסופות, מראה שמשך תשומת לב חיובית רבה. הפרופיל שלו מרובע יותר בהתאמה לטרנדים העיצוביים בשנה החולפת.

Samsung Galaxy Tab 3 10.1
זהו אחד הטאבלטים היותר נוחים שיצא לנו להחזיק בזמן האחרון בזכות עוביו הדק ומשקלו המאוזן. צבעו לבן והוא מגיע בגימור מבריק עם הבלחות כסופות, מראה שמשך תשומת לב חיובית רבה

בתחתית הפאנל הקדמי ומחוץ למסך נמצא את הכפתורים המוכרים: אחורה, בית ואפשרויות. כפתור הבית הוא כפתור פיזי, ואילו הנותרים הם לחצני מגע מוארים. אם נרצה לעבור בין אפליקציות, ניאלץ ללחוץ ממושכות על כפתור הבית, בניגוד לטאבלטים אחרים, כולל ה-Tab 2, שלהם כפתור מגע  ייעודי למעבר בין אפליקציות. יחד עם זאת, הוצאת הכפתורים הללו מהמסך אל המסגרת הפלסטית פינתה שטח מסך יקר, כך שאנו סבורים שזהו תחליף לא רע בכלל. אך מיקום הכפתורים הללו אינו נטול מגרעות נוספות: בהחזיקנו את הטאבלט אנכית, כריות כף היד נוגעות בכפתורים אלו, ולרוב הדבר מוביל ליציאה לא רצונית מהאפליקציה. אולי היה ראוי להוסיף עוד שני מילימטרים של פלסטיק לטובת משתמשים בעלי כפות ידיים גדולות מהממוצע.

Samsung Galaxy Tab 3 10.1
בתחתית הפאנל הקדמי ומחוץ למסך נמצא את הכפתורים המוכרים: אחורה, בית ואפשרויות. בהחזיקנו את הטאבלט אנכית, כריות כף היד נוגעות בכפתורים אלו ולרוב הדבר מוביל ליציאה לא רצונית מהאפליקציה

כפתור ההדלקה וכפתורים הווליום ממוקמים אחד ליד השני והם רכים ונוחים להפעלה. לימין כפתור הווליום נמצא את חריץ כרטיס הזיכרון שמסוגל לקבל לתוכו כרטיסי Micro-SDHC עד לנפח של 64GB. בפאנל התחתון נמצא את נקודת הטעינה, שלשמחתנו הפכה מיציאה קניינית של סמסונג ליציאת Micro-USB הנפוצה יותר. לא עוד קניה של מטענים יקרים, אלא ניתן להשתמש בכבל זול ושכיח.

הרמקולים ממוקמים בצדי הטאבלט, והם כמעט בלתי נראים. הסאונד המופק מהם הוא באיכות טובה ובעוצמה מספקת, אם כי לא יוצאת דופן. בפאנל העליון נוכל למצוא עינית אינפרה-אדום שאמורה להפוך את הטאבלט לשלט טלוויזיה. כאשר ניסינו להפעיל את האפליקציה שאמורה להפעיל את הטאבלט כשלט, קיבלנו הודעה שהשירות עדיין לא זמין באזורנו.

Samsung Galaxy Tab 3 10.1
כפתור ההדלקה וכפתורים הווליום ממוקמים אחד ליד השני והם רכים ונוחים להפעלה. לימין כפתור הווליום נמצא את חריץ כרטיס הזיכרון שמסוגל לקבל לתוכו כרטיסי
Micro-SDHC

המצלמה הקדמית והאחורית והמספקות תמונות ברזולוציית 3 ו-1.3 מגה פיקסל בהתאמה. המצלמה הקדמית טובה בעיקר לשיחות וידיאו, אך לא מעבר לכך. המצלמה האחורית לעומת זאת מפיקה תמונות מוצלחות יחסית לגודל החיישן שלה ונהנינו עד מאוד להשתמש בה. התמונות צבעוניות, חדות ובתנאי תאורה אידאלים כמעט נטולות רעש. לאור העובדה שאין למצלמה נורת LED שתוכל להוסיף אור, אנו ממליצים לא להשתמש בה בתנאי תאורה בינוניים ומטה. את המצלמה ניתן להפעיל קולית (באנגלית), פיצ'ר חביב אך העדפנו לצלם בצורה המסורתית.

לצד המצלמה הקדמית נמצא חיישן תנועה ואור, שמאפשר למשתמשים לשמור על כיוון המסך בהתאם למבט שלכם, כלומר אם אנחנו קוראים בשכיבה על הצד, נוכל עדיין להחזיק את הטאבלט בצורה נוחה לקריאה.

Samsung Galaxy Tab 3 10.1 מגיע עם מערכת ההפעלה Android 4.2.2 Jelly Bean ולה מצורפות אפליקציות רבות כגון Polaris Office, Google Chrome, Dropbox ועוד. אם תירשמו לדרופבוקס דרך הטאבלט תקבלו אחסון של 50GB למשך שנתיים, הרבה מעבר לרישום לשירות שלא דרך המכשיר. סמסונג ישראל הוסיפה גם את Ivrit עליה כתבנו מקודם וכן את Smart VOD שמאפשרת למשתמשים לצפות בתכנים שונים באיכות HD בטאבלט חינם למשך 6 חודשים. האפליקציה דורשת חיבור לאינטרנט, ואנחנו מצאנו את השימוש בה קל ומהנה, בעיקר הודות לתרגום המובנה לעברית בסרטים שצפינו בהם. המקלדת היא אנדרואידית סטנדרטית, ויש שיעדיפו מקלדות אחרות שניתן להוריד דרך חנות ה-Play, אבל אנחנו מצאנו אותה נוחה עבור הצרכים שלנו – לעתים רחוקות נדרשנו לתקן הקלדות או להשתמש במילון המובנה.

Samsung Galaxy Tab 3 10.1
המצלמה האחורית מפיקה תמונות מוצלחות יחסית לגודל החיישן שלה ונהנינו עד מאוד להשתמש בה. התמונות צבעוניות, חדות ובתנאי תאורה אידאלים כמעט נטולות רעש

משך פעולת סוללה

(15% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

סמסונג מבטיחה עד 8 שעות סוללה עם ה-Samsung Galaxy Tab 3 10.1, ואכן בשימוש שכלל גלישה, עבודה על מסמכים, צפייה בסרטים, שימוש במצלמה וקריאה, הסוללה החזיקה מעמד בזמן הנקוב. כאשר הוספנו משחקים לתפריט, זמן ההפעלה ירד ל-6.5 שעות עבודה. מדובר בזמן פעולה טוב, אבל יש טובים ממנו בתחום.

עמידות ואבטחה

(10% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

 Galaxy Tab 3 10.1בנוי ברובו מפלסטיק לבן, אך הפאנל ההיקפי עשוי כרום. זכוכית המסך מחוסמת, מסוג גורילה גלאס. הפאנל האחורי עשוי חומר פלסטי שהיד ממש נדבקת אליו וכך נמנעת החלקה והתנפצות של הטאבלט אל הרצפה, תרחיש שהיינו מעדיפים להימנע ממנו הודות לתחושה של בנייה פחות חסונה. כמו כן שמנו לב שהפאנל האחורי נשרט בקלות יחסית.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי טאבלטים
הצג הכל >>