חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
אביזר בטיחות לילדים Philips B120 פיליפס
יצרן: Philips
סוג: אינטרקום לתינוק
טווח מחירים: מעל 450 ₪
ציון WiseBuy
7.2
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
המוצרים המבוקשים
מחיר סופי: 730 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - אביזר בטיחות לילדים Philips B120 פיליפס

ענת אפרתי-כשר | 09.08.2015
הטוב
  • איכות שמע ותמונה טובה
  • הוראות הפעלה ברורות בעברית
  • מאפשר לדבר אל התינוק
הרע
  • השימוש תלוי בחיבור לרשת ובסוללת המכשיר הנייד
  • דרושה התמצאות טכנולוגית להורדת האפליקציה וחיבורה לדרופבוקס
  • איכות החומר המוקלט בדרופבוקס נמוכה וקשה לאתרו
  • בגלל זווית הצילום הצרה, לא מתאים לשימושי אבטחה
בשורה התחתונה

המצלמה והאפליקציה עושות עבודה טובה ובכך ממלאות את הפונקציה שלשמה נועד המוצר - ניטור חדר השינה של התינוק. בנוסף, תעבורה של קבצי קול, וידאו ומידע נוסף היא רבה באופן יחסי ודורשת לא מעט מחבילת הגלישה. כל אותו זמן הנייד פתוח ועובד זמן רב, דבר המשפיע כמובן גם על הסוללה במכשיר.

בזמן השימוש נתקלנו בלא מעט בעיות טכניות הדרשו התעסקות מיותרת וכשמדובר בבטיחות של הילדים, קשה להתעלם מסיטואציות כמו זו שבה מתקבלת התראה על רעש חריג, אך אין תמונה וקול זמינים.

ה-Philips B120 היא מצלמה טובה אך האפליקציה השולטת בה, בין אם בגרסתה לאנדרואיד או לאייפון היא זו שגורמת למוצר להיות כל כך בינוני.

הקדמה

ה-Philips In.Sight Wireless HD Monitor B120 היא מצלמה המשדרת קול ותמונה דרך האינטרנט האלחוטי בבית ומאפשרת צפייה ואף הקלטה מרחוק. ניתן להציבה בחדר הילדים ולקבל את השידור היישר לאפליקציה בנייד. איכות השמע טובה מאוד ואיכות התמונה בהחלט מספקת, כך שניתן להשגיח באמצעותו על תינוק ישן. בנוסף לקול והתמונה, האפליקציה מספקת נתוני טמפרטורה ואחוזי לחות בחדר. כמו כן, ניתן לכוון את האפליקציה כך שתשלח התראות גם כאשר היא סגורה. לעומת זאת, חשוב לציין כי מאחר והמצלמה מחוברת הן דרך רשת ה-wifi והן ישירות לשקע חשמלי, ישנם הורים שירגישו כי ישנה סכנה בחשיפת תינוקות ופעוטות לקרינה.

נוחות השימוש

(60% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

היות ומדובר במצלמה אלחוטית, ישנה עבודת הכנה הדרושה כדי לעשות בה שימוש. בחנות האפליקציות נתקלנו כבר בתוצאה הראשונה באפלקיציית in.sight אך לאחר שהשקענו זמן בהתקנתה הסתבר שזו אחותה התאומה והלא פעילה של האפליקציה הנכונה, הסגולה, שהופיעה תחתיה בחנות. QR קוד מהאריזה היה מועיל מאוד וחוסך זמן יקר.
שלב יצירת היוזר גם הוא היווה טרחה לא קטנה, בעיקר להורה צעיר ועייף. נדרשים יותר מידי פרטים בתהליך ההרשמה שמתבצעת רק באנגלית. לעומת זאת, הפתיעה לטובה ההגדרה הראשונית של המצלמה בנייד ולאחר 5 שלבים מהירים מאוד יכולנו להתחיל להשתמש במוצר. את המצלמה ניתן להציב על כל משטח או לתלות על הקיר בעזרת מתאם הכלול באריזה.

Philips B120

את השידור הבסיסי של קול ותמונה הצלחנו להפעיל מיד עם תום ההגדרה הראשונית - על המסך הופיע הווידאו החי מהתרחש בחדר, נשמע הסאונד והוצגו נתוני הטמפרטורה והלחות. המצלמה התאימה עצמה אוטומטית לתנאי התאורה בחדר כך שהתקבלה תמונה טובה גם בתנאי תאורה חשוכים יותר. בנוסף ישנו מצב ראיית לילה העושה שימוש בתאורה אינפרה אדומה המאפשרת ראייה בחושך מוחלט. המעבר בין המצבים נעשה אוטומטית אך ניתן לבצע זאת ידנית גם כן אך רק לזמן קצוב של 10 דקות בכל פעם.

השידור החי פועל ללא הפסקה ומעביר תמונה וקול ברצף. לאלו שלא רוצים להביט ולהאזין ללא הפסקה במסך, ניתן לקבוע תרחישים שעל פיהם תופעל התוכנה בנייד אוטומטית גם אם המכשיר סגור. ההתראות יכולות להיות לגבי תנועה, קול ושינויי טמפרטורה. בנוסף, ניתן להגדיר את רגישות המצלמה לקול ולתנועה וכן, את טווח המעלות הרצוי, כאשר על כל חריגה תקבלו גם כן התראה. כמו כן, ניתן לצלם תמונת סטילס ווידאו כשהתמונות ישמרו לנייד והווידאו לתיבת הדרופבוקס.

על פי היצרן, אם ברשותכם מוניטור נוסף האפליקציה תציג גם אותו, כך שניתן להציב כמה מצלמות ולעקוב אחריהן במקביל. כמו כן, ניתן לשתף מוניטורים עם אנשים אחרים, בעלי המוצר (למרות שבדיוניים בעינינו התרחישים בהם זה שימושי).

איכות השידור

(40% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

המצלמה מצוידת בעדשה בעלת זווית צרה, באופן יחסי, כך שהיא מתאימה לחדר ילדים ולצפייה על מיטת תינוק, אך כאשר ניסינו להשתמש בה להשגיח על הילדים בחצר קיבלנו תמונה מאוד חלקית. חשוב לציין כי המצלמה מאפשר זום דיגיטלי כפול. נהנינו מאוד מן האפשרות לשדר ולדבר עם הילדים דרך המצלמה. יתכן שתינוקות נוחים במיוחד יסתפקו בקול ההורה הבוקע מן המכשיר, אך לטעמנו פעוט בוכה ידרוש שתגיעו ממש עד אליו. זו פונקציה נחמדה מאוד, אך לא תחסוך טיול לחדרו של הילד.

Philips B120

כל מכשיר המשדר וידאו סובל מהשהייה קצרה בין ההתרחשות לשידור עצמו. במכשיר זה ההפרש מאוד תלוי סיטואציה. שכן לעיתים העיכוב הוא פחות משנייה וחצי ולעיתים הוא יותר מ-7 שניות. לעומת זאת, כאשר שינינו את מיקום המצלמה חלפו דקות ארוכות עד אשר הציגה את התמונה החדשה. גם מעבר בין רשתות גורם לעיכוב ארוך בקבלת התמונה, אך לאחר החיבור המחודש הופתעתי לגלות כי המצלמה ממשיכה לשדר גם כאשר יצאתי מהבית ועברתי ל-3G.

האפליקציה כפי שהיא מאפשרת צפייה של עד 3 מכשירים בו זמנית דרך ווי פיי או 3G אך אם תתחברו דרך הרשת הסלולארית תוכלו לצפות במקטעים של 5 דקות בלבד, כשניתן לחזור ולהפעיל שוב ושוב כמה שתרצו. אם תבקשו להפעיל את השידור למקטעים של שעתיים ברצף תאלצו לשלם 25 דולר כל שנה דרך האפליקציה – משהו שגובל בחוצפה היות והמכשיר עצמו עולה לא מעט, כשכל תכליתו היא לשדר את התוכן שהוא רואה.

Philips B120

כל השימושים הבסיסיים שתוארו עד כה אינטואיטיביים וקלים מאוד לתפעול כך שהיינו די מרוצים מהתצוגה הבסיסית. לעומת זאת, כדי להקליט סרטוני וידאו מהמוניטור עליכם להתחבר עם חשבון דרופבוקס, אותו עליכם להגדיר באפליקציה. ההגדרה הייתה מורכבת, מבלבלת והאפליקציה אפילו התרסקה במהלכה. בנוסף, ההרשאות שמבקשת האפליקציה לשימוש בדרופבוקס מוגזמות ברמת הפרטיות וחשוב לשים לב לכך  - נתבקשנו לספק את פרטי המשתמש והסיסמא במקום בקשת הרשאות מתונה יותר לספריה.

ניתן להקליט וידאו באורך של עד 30 שניות בכל פעם, ובמידה וביקשתם זאת מהאפליקציה היא תשמור קובץ וידאו בכל התראה שמתקבלת. הסרטונים נשמרים באיכות נמוכה באופן יחסי, אך לטעמי, מספקת לשימוש הספציפי הזה, לא מעבר.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image