חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
סקירה מקצועית
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - Yi Action Cam: אקסטרים מוזל

שחר שושן | 16.03.2016
הטוב
  • איכות טובה
  • תמורה טובה למחיר
  • שליטה ותצוגה דרך סמארטפון
הרע
  • אין חיווי למצב תמונה או וידאו
  • צפצוף רועש עם כל לחיצה
בשורה התחתונה

אם תהיו כנים לרגע עם עצמכם, הסיכוי שלכם להשתמש במצלמת אקסטרים עבור השימוש הספציפי הזה – ספורט אקסטרים, הוא די קלוש. עם זאת, הסיכוי שתשתמשו בו על מקל סלפי לצלם את עצמכם בים או בטיול הוא דווקא גבוה מאוד. ה-Yi הפתיעה אותנו באיכות הגבוהה שלה. בין אם באיכות הווידאו או התמונה ועד לסוללה המוצלחת, האקשן קאם תפקדה מצוין ותסכלה אותנו מעט ואולי הכי חשוב, היא מהווה תחליף ראוי והולם למצלמות הגו פרו היקרות, וקוברת תחתיה את המתחרות הסיניות האחרות באותו מחיר.

הקדמה

מצלמות אקסטרים תמיד היו מזוהות עם מותג אחד – גו פרו. אך לצד נפילתה המטאורית, חברות אחרות צצו עם מצלמות מתחרות שתמיד היו צעד אחד אחורה מהאיכות והאמינות של המותג הוותיק. ואז הגיע Yi – מותג של חברת בת של שיאומי המציע מצלמה איכותית במחיר שעד כה היה שמור לדגמים בינוניים ומטה.

תודה לבאג על השאלת המכשיר לבדיקה.
איכות הצילום

(60% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

האקשן קאם של Yi הפתיעה אותנו עם איכות תמונה טובה ומפורטת, ולמעשה כמעט זהה לפורצת הדרך למצלמות האקסטרים – גו פרו. הטווח הדינמי מוצלח ביותר, כל עוד אתם זוכרים להחליף את מצב המדידה לרב נקודות ולא לנקודה אחת במרכז כפי שהוא כברירת מחדל. בכך יכולנו לצלם את עצמנו בצל כשברקע השמש מאירה, כשהאובייקט בצל לא היה חשוך והחלק המואר לא היה שרוף – נתון יוצא דופן למצלמות במחיר הזה. רמת הפירוט טובה, אך לא מדהימה, והיא סטנדרטית לקטגוריה הזו. לרוב מכשירים בקנה מידה הזה מספקים תמונה בינונית ומטה אך לא כך הדבר.

Yi Action Cam

רזולוציית הצילום המקסימלית היא 2304x1296, מספיק יותר גבוהה מ-Full HD כדי להוות נקודת חוזק שכן, רוב מצלמות האקסטרים לא עוברות את ה-1920x1080, ובודדות מסוגלות לצלם ב-4K. היתרון הבולט של רזולוציה מעט יותר גבוהה, היא היכולת לעשות זום לתוך התמונה, כשעובדים בסטנדרט של Full HD, ובכך אלו שמתכוונים לערוך את התוכן, יוכלו לקבל שליטה רחבה יותר עליו.

עם חיישן ה-16 מגה פיקסל המובנה, ניתן לצלם תמונות ברזולוציה גבוהה אך אל תצפו לתוצאות מזהירות. רמת הפירוט טובה אך לא מדהימה, וניכר שזו מצלמת וידאו בעיקר ולא מצלמת תמונות.

נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

את ה-Yi Action ניתן לחבר לסמארטפון דרך ווי פיי ולשלוט בו באמצעות אפליקציה ייעודית. דרכה ניתן לתכנת את המצלמה כדי שתוכל למשל להקליט בלופ, להפוך את כיוון הצילום, לתקן את סטיית העדשה (ולהפחית את העיוות של העדשה הרחבה) ועוד כל מיני פונקציות שימושיות.

על המצלמה אין מסך ולמעשה לא ניתן לראות מראש באיזה מצב נמצאת המצלמה, ורק לאחר שתנסו לצלם תגלו אם אתם במצב תמונה או ווידאו. דרך האפליקציה ניתן להגדיר מה יהיה מצב ברירת המחדל עם הדלקת המצלמה, אך קל מאוד להחליף מצבים בלי לשים לב.

Yi Action Cam

על המצלמה יש שתי נוריות לד אדומות – אחת בחלקה העליון ליד כפתור הצילום, ואחת בחלקה האחורי מעל פאנל החיבורים. הנוריות מהבהבות בהתאם לשימוש במכשיר, בכך אם הוא פועל בהמתנה, הן דולקות קבוע, בזמן צילום וידאו הן מהבהבות לאט ובזמן צילום תמונה מהבהבות במהירות לרגע. בנוסף ישנו צפצוף רועש הפועל עם כל לחיצת כפתור אך ניתן לבטל אותו. עם זאת, ברגע שהוא מבוטל הנוריות יכולות להיות כמעט בלתי נראות באור יום, מה שמקשה על תפעול המצלמה.

כפתור ההדלקה והכיבוי השוכן מקדימה, הוא גם הכפתור הבורר בין מצב תמונות לווידאו. לחיצה ארוכה תדליק ותכבה את המכשיר ולחיצה מעט יותר קצרה תחליף מצבים, לחיצה קצרה עוד יותר עושה פעולה כלשהי שגורמת לנוריות להיכבות אך ייעודה אינו ברור. לא פעם קרה לנו שבטעות כיבינו את המכשיר בניסיון להבין אם המצב התחלף או לא, ולמעשה עד עכשיו ההחלפה בין המצבים לא ברורה לנו.

Yi Action Cam

העדשה המובנית היא בזווית של 155 מעלות כך שמתקבלת תמונה רחבה אך מעוותת בגלל אפקט עין הדג האופייני לעדשות רחבות שכאלה. שמחנו לגלות כי ניתן לבטל חלק מהעיוות דרך פונקציה מובנית במצלמה, אך תמיד ניתן לתקן את התמונה בתוכנה מקצועית לעריכת וידאו. העדשה הסטנדרטית היא באותה מידה כמו זאת של הגו פרו, כשיש מגוון של מתאמים ופילטרים שניתן לשים עליה, מה שמרחיב את השימושיות של המצלמה.

להבדיל מדגמים מתחרים, ל-Yi Action אין חיבור למיקרופון חיצוני, כשהמיקרופון המובנה נמצא דווקא בחלקו העליון של המכשיר ולא ליד העדשה. זה אומר שאם תבקשו לדבר למצלמה באזור רועש, הקול שלכם יהיה הדבר האחרון שייקלט במכשיר.

Yi Action Cam

למרות שהחברה מייצרת דגם ייעודי לרכבים, ניתן להשתמש גם בדגם זה בתוך רכב, כשניתן להגדיר אותו להקליט בלולאה אינסופית ואף להפוך את כיוון התמונה, במידה ותרצו להתקין אותה הפוכה. רק שימו לב, על הסוללה כתוב במפורש שאין לאחסן אותה בתוך רכב, שכן הטמפרטורה ברכב שעומד בשמש יכולה להיות גבוהה ביותר.

המצלמה עצמה אינה עמידה במים, אך ניתן לרכוש מתאם צלילה המתאים לעומק של עד 40 מטרים, כשיש עוד שלל אביזרים כמו שלט רחוק בלוטות', רצועות זרוע, רתמת חזה וכדומה.

Yi Action Cam

על המצלמה ישנו חיבור מיקרו HDMI, מיקרו USB וחריץ לכרטיס זיכרון מיקרו SD. את שלל החיבורים מכסה פאנל נשלף שאינו מוצמד לגוף המצלמה כלל. כצפוי, איבדנו אותו מאוד מהר.


 

משך פעולת סוללה

(15% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

גוף המצלמה נוטה להתחמם בצורה בולטת בזמן השימוש כשהסוללה תספיק לכשעה של הקלטת וידאו רציפה עם הווי פיי פועל – נתון מרשים למדי בהשוואה לשאר המכשירים בקטגוריה. הסוללה בקיבולת 990 מיליאמפר ניתנת להחלפה בקלות ומחירה דרך היבואן באג עומד על 99 שקלים כך שאם אתם מתכננים לקחת אותה ליום צילומים, זה אפשרי.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image