חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מייבש כביסה Samsung DV80H4100CW סמסונג
מותג: Samsung
קיבולת: 8 ק"ג
שיטת פעולה: מעבה (קונדנסור)
דירוג אנרגטי: B
טכנולוגיה: חשמל
מיקום הפתח: קדמי
חיישנים: כולל חיישנים
גובה: 85 ס"מ
ציון WiseBuy
9
דירוג הגולשים
(1 מתוך 5)

סקירת wisebuy - מייבש כביסה Samsung DV80H4100CW סמסונג

שחר שושן | 02.04.2019
הטוב
  • תפעול קל
  • קיבולת גבוהה
  • עצירה אוטומטית
  • תאורת פנים
  • עיבוי למיכל מים או צינור
הרע
  • דירוג אנרגטי B
  • משקל עצמי גבוה
  • הודעות שגיאה נעלמות לאחר כיבוי אוטומטי
בשורה התחתונה
מייבש הכביסה DV80H4100CW של סמסונג הוא מכשיר איכותי, אמין ועקבי. השליטה בו פשוטה וברורה ועם קיבולת גבוהה של 8 קילו, הוא מתאים למשפחות עם מספר ילדים או לאלו שאוהבים לעשות כביסה פעם בכמה ימים. החלק החשוב ביותר במייבש זו יכולת הייבוש בפועל שלו וה-DV8 עושה עבודה טובה מאוד אך לא מושלמת. אם אתם מוכנים לשלם קצת יותר בשביל מותג כמו סמסונג, תקבלו מכשיר מצוין שאפשר לסמוך עליו.
DV80H4100CW
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 3,037 ₪
מחיר סופי: 3,038 ₪
מחיר סופי: 3,040 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-5 חנויות>>
הקדמה

ה-DV80H4100CW הוא מייבש כביסה בעל פתח קדמי מבוסס קונדנסר (מעבה) המסוגל להכיל עד 8 קילו כביסה. יש לו פאנל תצוגה דיגיטלי, כפתור בחירת מצבים אנלוגי ומגוון תוכניות ייבוש לכותנה ובדים סינתטיים. מידותיו סטנדרטיות: ג.85, ע.60 ר. 60 סנטימטר ומשקלו העצמי גבוה למדי - 42 קילו.

נוחות השימוש

(40% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

במהלך ייבוש הבגדים נוצרים אדים שיש לסלק מתוך המכונה. כיום שתי השיטות הנפוצות הן דרך צינור פליטה שמתחבר לחלק האחורי של המייבש וצדו השני מכוון מחוץ למבנה, והשנייה היא דרך עיבוי שהיא השיטה במייבש זה. גם שיטה זו נחלקת לשניים, שכן יש להוציא את המים הרחק מהמייבש עצמו. בדגם זה ניתן להשתמש במיכל מים שאותו מרוקנים כל 3-4 שימושים, או שימוש בצינור ניקוז נוזלים בדומה למה שקיים במכונת הכביסה. צינור הניקוז כלול באריזה אך לא המפצל הדרוש כדי לחבר את המייבש יחד עם מכונת הכביסה לפתח ניקוז סטנדרטי שקיים במרפסות כביסה. 


מיכל העיבוי נמצא בחלקו העליון של המכשיר ובנוי לכל אורכו, כשישנו מד חיצוני המראה כמה הוא מלא. תהליך הריקון פשוט מאוד, שולפים את המיכל ושופכים את תכולתו לכיור. היינו שמחים לו פתח ניקוז המיכל היה סגור בצורה כלשהי, שכן לא פעם נשפכו לנו מים בדרך לכיור, אך אפשר גם להאשים את ההתקנה שבמקרה שלנו הייתה מעל מכונת הכביסה. כמו כן, יש לנקות את המעבה עצמו שמותקן בתחתית המכשיר, וכשיגיע הזמן לעשות זאת תופיע התראה על התצוגה הראשית.


Samsung DV8: מייבש חזק ונוח


בקדמת המכשיר מתחת לפתח הכניסה, ישנו פילטר הכולא סיבים שנפרדו מהבד במהלך השימוש. במידה ושכחתם לפנות את הפילטר בתחילת כל שימוש כפי שההוראות מציינות, ייתכן והמייבש יעצור בשלב כלשהו, ישמיע צפצוף ויציג על המסך אייקון חרטומים שלאחר עיון בחוברת ההוראות הבנו מה משמעותו. במידה והשתקתם את החיווי הקולי כפי שאנחנו עשינו, או סתם לא שמעתם, המייבש שעצר ימתין פרק זמן מסוים, ולאחר מכן ייכבה. כשתגיעו סביב הזמן שאתם מצפים שתהליך הייבוש יסתיים, תגלו מכשיר כבוי מלא בכביסה רטובה וכשתדליקו אותו לא תראו הסבר כלשהו לסיבה מדוע הוא כבה מבלי לסיים את התהליך.


רק אחרי מספר פעמים שבהם זה קרה, הגענו למסקנה שזו הבעיה. בעוד שאנחנו מעריכים את המחויבות של החברה לשמירה על צריכת חשמל נמוכה, העובדה שנורית ההתראה אינה נדלקת מחדש גרמה לנו לשרוף לא מעט שעות של תסכול.


Samsung DV8: מייבש חזק ונוח


שליטה קלה

ל-DV80H4100CW פאנל שליטה פשוט למדי. ישנה חוגה מוארת שדרכה בוחרים את אחת מתוכניות הייבוש שנחלקות לכביסה סינתטית או כותנה, כפתור הפעלה, צליל וכפתור שליטה בתאורה הפנימית הכחולה המאירה את הכביסה ואת הכפתורים.


לשני הבדים יש תוכנית ייבוש בשלוש רמות: גיהוץ, ארון ואקסטרה יבש. תוכנית הגיהוץ משאירה את הבגדים מעט לחים כדי לאפשר גיהוץ קל יותר אך לטעמנו כמות המשתמשים שמפעילים מייבש כביסה של 8 קילו המלא בבגדים שכולם צריכים גיהוץ הוא לא גבוה במיוחד. בנוסף יש אפשרות להפעיל ייבוש המיועד לבגדי ספורט, בדים עדינים, אוויר חם, אוויר קר לרענון בגדים ללא חום, תוכנית Freshen Up שהיא אותו דבר רק עם חום וייבוש מבוסס זמן שאותו קובעים דרך פאנל התצוגה. הפונקציה האחרונה שימושית במיוחד כשתוכנית הייבוש המוגדרת מראש מסתיימת והבגדים עוד לחים, אך אתם לא מעוניינים להפעיל מחזור שלם של ייבוש מההתחלה. 


Samsung DV8: מייבש חזק ונוח


שמחנו לראות שניתן לנעול את הכפתורים בנעילת ילדים, כדי שלא ילחצו ויעצרו את הפעולה או יפעילו את המכשיר בטעות. דלת הפתיחה עצמה ניתנת להיפוך בהתאם לצורך, כשעל פי החברה יש לבקש מטכנאי ההתקנה לבצע זאת, אך אם אתם מוכנים להתעסק עם יותר מ-20 ברגים וענייני איטום הדלת, תוכלו לעשות זאת בעצמכם.


Samsung DV8: מייבש חזק ונוח


רואים את הגיל

מייבשי כביסה הם מכשירים שאף צד לא מחליף לעיתים קרובות - לא הלקוחות ולא היצרנים, ועד לאחרונה לא היה לשנת היציאה של המכשיר משמעות כלשהי, שכן טכנולוגיות אלה לא נוטות להתחלף בקצב מהיר במיוחד. בעוד שמכשיר זה אינו תומך בשליטה מרחוק דרך סמארטפון, כן ישנה אפשרות לראות דוח מצב דרך האפליקציה המאוד מיושנת Smart Check. דרכה, ובעזרת סרטוני הדרכה ביוטיוב, הצלחנו לגרום למכשיר לבצע סריקה אחר שגיאות, מה שהציג קוד ויזואלי שאותו סרקנו עם מצלמת הסמארטפון וקיבלנו את תקציר הבעיות אם קיימות. משם ניתן לחייג למוקד שירות הלקוחות של החברה אך לא ברור לנו אם המידע המופיע במכשיר מועבר אליהם או שעלינו להקריא אותו. כך או כך, הרעיון נחמד אך גילו של המייבש שיצא ב-2016 מאוד בולט בהקשר הזה.

ביצועים

(60% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

ל-DV80H4100CW ישנו חיישן לחות המסוגל לחוש את מידת הלחות הממוצעת בתוך תא הייבוש, ולעצור או להאריך את זמן הפעולה בהתאם. כמעט באופן רציף קיבלנו בגדים יבשים לחלוטין, אך במקרים בהם ייבשנו פריטים גדולים כמו מגבות או סדינים, הסתתרו בפנים פריטים שדרשו עוד זמן רב של ייבוש בעצמם. כמו כל אדם רגיל שאינו מתעסק כל היום בהפרדת כביסה, גם אנחנו מכבסים ומייבשים כביסה מעורבת בצפיפות בד ומשקל שונה. בעוד שאנחנו מודעים שזה יכול לגרום לתוצאות לא אחידות וזה הגיוני, ל-DV8 ישנה התראה ספציפית לכביסה מעורבת המודיעה שרמת הייבוש הממוצעת עומדת על 80 אחוז, ובשלב זה המכונה עוצרת את הפעולה כדי שתוכלו להוציא את הבגדים היבשים ולהמשיך בפעולה.  


Samsung DV8: מייבש חזק ונוח


האם זה באמת עבד? האם פספסנו את ההתראה ולא ידענו איך להמשיך? האם ההתראה בכלל הופיעה והחיישן זיהה נכון? לא נוכל לומר בוודאות שכן התצוגה כבית כמה דקות לאחר שהמכשיר עוצר, והיות והתצוגה מתאפסת עם הכיבוי, אין לנו דרך לדעת האם המכשיר זיהה זאת נכון או לא.


כן נוכל לומר שבמקרים שבהם ביקשנו לייבש כפפות אופנוע בלבד, חיישן הלחות היה רחוק מאוד מהמציאות ועצר את הפעולה שוב ושוב, למרות שהגדרנו זמן ספציפי ולא תוכנית אוטומטית. בכל פעולה סבירה אחרת שבה העמסנו כביסה בכמות סטנדרטית, החיישן היה מדויק לרוב.


מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image