חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
אוזניות Pioneer SE-MS7BT פיוניר
יצרן: Pioneer
חיבור למכשיר: Bluetooth
עיצוב האוזניות: אוזניות קשת
סוג האוזניות: אוזניות אלחוטיות
תכונות נוספות: מקשי שליטה, NFC, מיקרופון...
ייעוד: מוסיקה
תאריך כניסה לאתר: 7/2017
ציון WiseBuy
8
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
המוצרים המבוקשים
מחיר סופי: 511 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - אוזניות Pioneer SE-MS7BT פיוניר

לירן עבדי | 28.07.2020
הטוב
  • איכות סאונד מעולה ובאס מלא נוכחות
  • מקשים נוחים לתפעול
  • איכות בנייה גבוהה
  • כולל כניסת AUX
  • אטימות מצוינת
הרע
  • מיקרופון סביר בלבד, אפקט הד מורגש בזמן שיחות
  • לא ניתן להתחבר לשני מכשירים במקביל
  • עכבה מורגשת בחיבור בלוטות'
  • זמן טעינה ארוך מאוד
בשורה התחתונה
על איכות הסאונד, האטימות ונוחות השימוש והתפעול לא התפשרו; אוזניות ה-Pioneer SE-MS7BT מספקות תרומה נאה למחיר ולשימוש משרדי הן סיפקו אותנו מאוד. יש כמה חסרונות שכדאי לקחת בחשבון; היותן על המדף כבר 3 שנים, בלוטות' בגרסה 3 סיפק זמני עכבה מורגשים, קיבלנו הרבה תלונות על המיקרופון הבינוני בזמן ביצוע שיחות וזמן הטעינה הממושך גם הוריד קצת רוח מהמפרשים – למרות שחיי הסוללה לא רעים בכלל. ה-SE-MS7BT רחוקות מלהיות רעות, אבל כיום יש להן מתחרות דומות בתכונותיהן, תחת תג מחיר יותר נוח.
הקדמה
ה-SE-MS7BT מבית Pioneer הן אוזניות אלחוטיות אלחוטית שהושקו ב-2017 עם קישוריות Bluetooth, מיקרופון מובנה ודרייברים בקוטר 40 מ"מ, עם הבטחה לבאסים עוצמתיים במיוחד, איכות שמע Hi-Res וחיבור מהיר דרך חיישן NFC, במכשירים תומכים. זמין בצבעי כסוף, חום בהיר ושחור – שקיבלנו לסקירה.

איכות האזנה

(50% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

במפרט הטכני אפשר למצוא דרייברים בגודל 40 מ"מ, טווח תדרים 9 Hz - 22,000 Hz בחיבור בלוטות' ו- 9 Hz - 40,000 Hz בחיבור קווי והקודקים הנתמכים הם SBC, AAC, aptX.


נתחיל מהחלק המפתיע לטובה: הבאס ב-SE-MS7BT נהדר ומלא נוכחות. הוא עבה, מדויק, מלא פירוט, גס כנדרש ובמבדקי הטווחים הנמוכים הוא הצליח להרעיד לנו את האוזן מבלי לפגוע בכוונת המשורר כששמר על נאמנות גבוהה למקור. האזנו להמון קטעים שכללו שילובים שונים מהטווחים הנמוכים ובסופו של יום יצאנו מאוד מרוצים. גם לטווחים הנמוכים והבינוניים לא חסר ולשניהם יש איזון מצוין שלא גורם לשום צליל לגנוב פוקוס: הסאונד באוזניות מאוד צלול וחד אבחנה, כלומר אין כאן "גניבת תשומת לב" של מאיצים מלאכותיים למיניהם מצד מעבד הסאונד והביצוע הכללי הרגיש לנו מאוד ניטרלי ואמיתי – להעדפתנו האישית.

Pioneer SE-MS7BT: אטימות מעולה וטעינה ממושכת

האטימות החיצונית מצוינת: הגברנו את הווליום עד הסוף ורק כשהורדנו את ה-SE-MS7BT מהאוזניים החלו הסובבים להצליח להבחין במוזיקה שבקעה ברעש רב מהאוזניות. גם האטימות הפנימית ראויה לציון; כבר בהרכבה הראשונה מרגישים מעין בידוד שמזכיר אפקט האיטום בזמן טיסה. כשקטע מתנגן המשתמש כבר נכנס לספרה מבודדת היטב ואין שום רעשי רקע שמצליחים לחדור מתחת לכוסות המרופדות, שהוכיחו את עצמן כיעילות למדי במבחן האטימות.

Pioneer SE-MS7BT: אטימות מעולה וטעינה ממושכת

עוברים לביצוע שיחות וב- Pioneer מציינים על הימצאותה תכונת ביטול הד ורעשים לשיפור איכות השיחות. לצערנו קשה לחלק ל-SE-MS7BT מחמאות. במהלך שבוע שלם ביצענו איתו עשרות שיחות וכמעט כל המשוחחים אמנם הצליחו לקיים איתנו שיחה, אבל ההערה שחזרה על עצמה נגעה לכך שנשמענו כאילו אנחנו נמצאים בתוך מערה ואת אפקט ההד היה קשה מאוד להסתיר, לא משנה אם דיברנו מתוך חדר סגור או במתחם עבודה משותף. כאמור, ניתן לבצע שיחות עם האוזניות, ואכן הצלחנו במשך שבוע, אבל כמעט בכל שיחה קיבלנו את אותן הערות שנוגעות לאפקט ההד הידוע לשמצה.

נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

משקל האוזניות 290 גרם ולהן מראה מגושם במקצת, כזה שמזכיר אוזניות אולפן מקצועיות. הקשת מרופדת בדמוי עור ותפורה בחוט לבן ומדויק שמוסיף לו כמה נקודות באגף היופי, לטעמנו לפחות. גם כוסות האוזן מרופדות באותו חומר והדרך הן נספגות באוזן מצוינת: הן נעימות למגע ולא יוצרות לחץ לא נעים לאורך זמן. במעלה כוסות האוזנייה פלסטיק שחור שמעניק ל-SE-MS7BT מראה רטרו. מאחורי כל אוזן המותג Pioneer מונצח בכיתוב כסוף, עם מסגרת אלומיניום מעוגלת, על פני משטח מוברש ואלגנטי מאוד. במארז קיבלנו גם כבל טעינה וכבל AUX באורך 1.2 מטר.


Pioneer SE-MS7BT: אטימות מעולה וטעינה ממושכת

שלושה כפתורים פיזיים ממוקמים באוזן שמאל: פלוס (להגברת סאונד בלחיצה ממושכת והעברת שיר קדימה בלחיצה בודדת), מינוס (להנמכת סאונד בלחיצה ממושכת והעברת שיר אחורה בלחיצה בודדת), והפעלה (להפעלת/כיבוי האוזניות בלחיצה ממושכת או קבלת/ניתוק שיחה ועצירת שיר בלחיצה בודדת. לחיצה כפולה מבצעת שיחה לאדם האחרון אליו התקשרנו). אין מקש ייעודי לעוזרת ווירטואלית, למרבה ההפתעה. המקשים קלים למציאה ועקומת הלמידה מאוד קצרה ומהירה; בפחות מכמה דקות כבר התרגלנו למיקום שלהם, בעיקר בזכות גודל המקשים, המיקום המצוין שלהם והמשוב ה"קליקי" המובחן שהם מספקים. בהמשך המקשים נמצאים גם כניסת הטעינה (MicroUSB) וה-AUX. היתרון בכניסת AUX הוא שהאוזניות מאפשרות להמשיך להאזין אליהן בחיבור קווי, גם כאשר חיי הסוללה עומדים להיגמר – יתרון חשוב מבחינתנו שחשוב לקחת בחשבון.

Pioneer SE-MS7BT: אטימות מעולה וטעינה ממושכת

ההתממשקות הראשונית לטלפון הייתה מהירה: לחיצה ארוכה מדליקה את האוזניות ועוד שתי שניות לחיצה על כפתור ההפעלה מעבירה את האוזניות למצב התממשקות. עוד רגע עבר והאוזניות כבר התחברו לטלפון והוציאו צליל ראשון מיד. כל התחברות לאחר מכן הייתה מיידית; פשוט מדליקים את האוזניות והסלולרי שלנו התחבר אליו בהינד עפעף.

Pioneer SE-MS7BT: אטימות מעולה וטעינה ממושכת

בלוטות' בגרסה 3 לא מצליח להציע התחברות לשני מכשירים במקביל אבל מבטיח תמיכה במרחק של עד 10 מטר, כמקובל. על מהירות התגובה היו לנו כמה הערות ומרגישים עיכוב רציני מרגע ההקשה על הכפתורים הפיזיים באוזן שמאל – ועד שהפקודה מתרחשת בפועל: העצירה מתרחשת אחרי 2 שניות ומעבר מהיר בין שירים דרך האוזנייה היא חוויה פשוט לא נוחה, כיוון שבין כל הקשה יש עיכוב נוסף שלא מאפשר למשתמש ללחוץ מספר פעמים ולקבל את התוצאה הרצויה, כלומר הקליטה בין כל הקשה והקשה דורשת עוד שניה של מחשבה מצד שיגור הפקודה אצל האוזניות.

משך פעולת הסוללה

(25% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

ב-Pioneer מבטיחים עד 12 שעות נגינה וזמן דיבור, עד 200 שעות בזמן המתנה (standby) ומשך טעינה אורך בערך 4 שעות. בפועל הצלחנו להחזיק עם האוזניות אפילו 13-14 שעות בימים ארוכים במשרד אבל הטעינה הממושכת מורידה הרבה רוח מהמפרשים – ובאמת תהליך טעינה מלא אורך כמעט 4 שעות מלאות. בהתחשב בעובדה שמשך הטעינה אורך כשליש מחיי הסוללה המלאים של ה-SE-MS7BT, אי אפשר שלא להתאכזב. גם תכונת טעינה מהירה, כזו שתעניק כמה עשרות אחוזי סוללה בפרק זמן קצר, בלטה בהיעדרה. לתוצאות הפושרות מתווספת כניסת MicroUSB מיושנת שמחייבת להתחייב לכבל מהדור הישן. ולא פחות מאכזב: אין מחוון של אחוזי בסמארטפון או באוזניות דרך מחוון קולי או כל פתרון אחר, כך שאת סטטוס הסוללה באוזניות בכל רגע נתון נאלצנו פשוט לנחש.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image