חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
אוזניות Jabra Elite Active 65t
יצרן: JABRA
חיבור למכשיר: True Wireless
עיצוב האוזניות: אוזניות In Ear
סוג האוזניות: אוזניות אלחוטיות
תכונות נוספות: מקשי שליטה, מיקרופון...
ייעוד: מוסיקה, סלולארי, ספורט...
תאריך כניסה לאתר: 7/2018
ביטול רעשים: ביטול רעשים
ציון WiseBuy
8.6
דירוג הגולשים
(3 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
נטע 10.01.21
Avi 01.12.20
elrien13 21.10.20
אורי 25.09.20
itai.eliasi 14.09.20
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - אוזניות Jabra Elite Active 65t

הטוב
  • עוצמת שמע חזקה
  • איכות סאונד טובה
  • אפליקציה נוחה ומגוונת
  • עיצוב
  • אפשרות לשמיעת הסביבה
  • סוללה
הרע
  • חווית השליטה
  • גורמות לכאבי אוזניים
  • מארז בעייתי
בשורה התחתונה
ה-Elite Active 65t של ג'ברה מיועדות לספורטאים, אך גם בשימוש רגיל הן עושות עבודה מרשימה. איכות הסאונד טובה, הבאסים מורגשים, האפליקציה התואמת מאפשרת אופציות נרחבות ואפילו חיי הסוללה טובים. אך על כל אלו מעיבות בעיות שליטה קשות עקב כפתור לא נוח. לולא מחירן היה זול יותר, הן היו יכולות להיות משתלמות יותר.
Elite Active 65t
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 469 ₪
מחיר סופי: 480 ₪
מחיר סופי: 480 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-23 חנויות>>
הקדמה
חברת JABRA ידועה בעקבות מגוון רחב של אוזניות בלוטות'. סדרת ה-Elite Active 65t השייכת לקטגורית ה-True Wireless מיועדת בעיקר לאלו העוסקים בספורט, הודות לתקן IP56 המקנה עמידות למים. החברה מצהירה על עד 5 שעות שימוש, ועד שני מחזורי טעינה באמצעות המארז. 

איכות האזנה

(50% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

חברת JABRA, לעומת חברות סאונד אחרות, לא התמקדה בטכנולוגיות או באיכויות סאונד מרשימות, אלא התמקדה במגוון רחב של אוזניות אלחוטיות מסוגים שונים. ה-Elite Active 65t מספקות חווית סאונד חדשה ואיכותית, כאשר כבר מרגע הוצאתן מהמארז נכונה לנו הפתעה. הצלילים ברורים וצלולים, הבאסים מורגשים (אך לא יותר מדי), ועוצמת השמע חזקה להפליא. בשימוש ביתי, תוך האזנה לשירים שהוקלטו באולפן המצב היה טוב מאד. גם בהגברת העוצמה, האוזניות המשיכו לספק חווית שמע מספקת ביותר. במעבר לצפייה בהופעות חיות המצב היה טוב, אך פחות. בקטעים רועשים מאד הן קצת ניסרו ועיוותו את הצלילים הגבוהים, אך זה קרה לעיתים רחוקות. בהמשך לצפייה בהופעות חיות, כאשר המצלמה התמקדה בפה של הזמר, ניתן להרגיש בדיליי קל בין השמע לבין הוידאו, אך זהו פער ממוצע יחסית לשוק, ולא מצאנו אותו כמפריע מאד לצפייה. עם זאת, הוא קיים, ולאלו שאוהבים סינכרון מושלם, זה עלול להפריע.


מעבר לרחוב ולסביבה יותר רועשת לא היווה בעיה ל- Elite Active 65t. אלו המשיכו להנעים את זמננו עם מוזיקה טובה באיכות מרשימה, ובעיקר אהבנו את האפשרות לפתיחת מיקרופון כדי לא להתנתק באופן מוחלט מהסביבה. ברשת, אופציה זו זכתה לכינוי "לשמוע את הדיילת", שכן ניתן לדבר עם הסובבים ללא צורך בהסרתן מהאוזן.

כאשר לא האזנו למוזיקה, אך הן עדיין היו בתוך האוזניים, שמנו לב שניתן לשמוע את הנשימות שלנו ואף את דופק הלב בצורה שלא פגשנו באוזניות אחרות. לעיתים היינו צריכים גם לבלוע (בדומה למה שקורה כאשר יורדים מהר או במהלך נחיתה), כחלק מהאיטום שהאוזניות עושות.

Jabra Elite E65t: איכותיות אך בעייתות


אהבנו מאד את האפשרות הקיימת באפליקציה של ג'ברה, והיא אקולייזר. ניתן לכוון באופן אישי או מוגדר מראש אקולייזרים או תבניות שמע בהתאם למה שאנחנו אוהבים. בנוסף, ניתן להגדיר לכל מצב פעילות את האקולייזר והאם לפתוח או לסגור את המיקרופון כדי לשמוע את הסביבה.

JABRA ציידה את האוזניות בלא פחות מ-4 מיקרופונים, המעניקים סינון רוח ורעשים, ואפשרות להפעיל את העוזרות הקוליות של מערכות ההפעלה. במהלך השיחות שביצענו עימן, הן ביצעו עבודה נהדרת בכל הקשור ללכידת סאונד. הצד השני לא התלונן לרגע על איכות הסאונד, ומסר כי הדיבור נשמע כמו מאוזניות חוטיות רגילות, ועל כך ה-Elite Active 65t מקבלות ניקוד נוסף.

נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

נוחות השימוש באוזניות לוקות בחסר, ואלו מהאוזניות היותר מסובכות שיצא לנו להכיר. על האוזנייה הימנית ישנו כפתור אחד רב פעולות – נגינה/עצירה של המוזיקה, מענה/ניתוק שיחות, הפעלת עוזרת קולית, דחיית שיחה, הפעלה או כיבוי של המיקרופון לשמיעת הסביבה (HearThrough). לכל פעולה כזו ישנם תנאים – בזמן או לא בזמן נגינה, בזמן או לא בזמן שיחה, לחיצה ארוכה, לחיצה קצרה, לחיצה כפולה, ועוד פה מדובר רק על כפתור אחד בודד.


Jabra Elite E65t: איכותיות אך בעייתות


במעבר לאוזנייה השמאלית, אומנם נראה שיש כפתור אחד, אבל לו שני צדדים, מה שגורם לכפתור אחד להתחלק לשניים. הכפתור עצמו קטן ויהיה מאד בעייתי לבעלי אצבעות בינוניות או גדולות. כדי להגביר או להנמיך תדרשו ללחוץ לחיצות קצרות על קצוות המכשיר – מעין ימין ושמאל. כדי להקפיץ או להחזיר שיר יש להחזיק 2 שניות את אחד הכפתורים, וכדי לקבל הודעה על זמן הסוללה יש להחזיק את אחד הלחצנים – אבל לא בזמן שיחה או מוזיקה.

כל האמור מאד מבלבל, ונדרשנו לצלם בנייד את טבלת ההוראות המצורפת כדי להבין איך מפעילים כל פונקציה. גם כאשר לחצנו כמו שצריך, במקום להגביר או להנמיך יצא שהעברנו מספר שירים, ולמעט אופציית HearThrough, השליטה הייתה לוקה בחסר. כך יצא שבמהלך פעילות ספורטיבית החזקנו את המכשיר ביד, כי ככה היה יותר נוח לשלוט במוזיקה המתנגנת. על אף שהן מציעות טווח רחב של פעולות, הביצוע עצמו של כל אחת מהפעולות היה נמוך מהצפוי. בנוסף, כדאי לקחת בחשבון שכל לחיצה מחדירה עוד קצת את האוזנייה לאוזן, ולא תמיד זה מאד נוח או נעים.

מגוון האופציות השונות באוזניות רחב, ואהבנו את האפשרויות לשימוש באוזנייה אחת כ-מונו, עצירת מוזיקה כאשר אוזנייה אחת מתרחקת מהשנייה, וגם העוזרת הקולית הייתה נחמדה וברורה. סט המתאמים הצנום שהגיע (רק שני זוגות נוספים בגודל S ו-L לחורי האוזן, ללא כנפיים) ארוז כמו קפליות של תרופות, נותר מיותם. הרכבתן על האוזניים הייתה קלה ורק נדרשת הכנסתן לחור האוזן, שכן אין כנפיים לחלל האוזן, השומרות בפני נפילות. כל משך הזמן הן נשארו בתוך האוזן, גם במהלך ריצה. עם זאת, מדי פעם חיזקנו אותן לתוך האוזן מחשש שאולי בדרך הן קצת ברחו מהחור.

Jabra Elite E65t: איכותיות אך בעייתות


עיצוב האוזניות נאה, והן קטנות יחסית. צבען כחול עמוק עם כפתור בצבע נחושת. על אף שהן מיועדות לספורט, הן אלגנטיות ויוקרתיות, ואל נשכח שהן עמידות במים בתקן IP56.

במעבר למארז, הופתענו שזה מעוצב בצורה כזו שאינה מאפשרת להעמיד אותו, אלא הוא נתון לשכיבה בלבד. נורית הלד הבודדת ממוקמת בתחתית המארז, באופן שקשה לחזות בה. הכנסת האוזניות למארז לא מלווה במגנט חזק, אלא צריך לכוון את האוזניות כך שישבו במקומן, עד להופעת נוריות לד אדומות המראות כי האוזניות בטעינה. בהמשך לכך, אם המארז נופל או שבטעות הפכתם אותו כאשר האוזניות בפנים, האוזניות יפלו או יזוזו – כי אין מגנט שיעגון אותן במקום. פתיחת המארז הייתה קשה ונדרש להפעיל כוח רב כדי לפתוח אותו.

Jabra Elite E65t: איכותיות אך בעייתות

משך פעולת הסוללה

(25% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

החברה מצהירה על זמן סוללה של עד 5 שעות פעילות, בטרם האוזניות יצטרכו טעינה. המארז מסוגל להטעין 2 הטענות עד שהסוללה המובנת שבו תיגמר. בכך, ניתן להשתמש באוזניות עד 15 שעות. טעינה מלאה של האוזניות אורכת שעתיים, אך טעינה של רבע שעה מספיקה לשעה של שימוש.


במשך הסקירה האוזניות כמעט ותאמו את הצהרת היצרנית, וסיפקו כ-4 וחצי שעות של פעולה, כולל הפסקות בין לבין. עוצמת השמע לא הייתה הגבוהה ביותר, ונעה סביב 70%, על פי האפליקציה. את המארז ניתן להטעין בעזרת כבל מיקרו USB שמסופק באריזה, והטעינה אורכת שעתיים. כל הכנסה של האוזניות למארז גורמת להן להיכבות ולהיטען, באופן אוטומטי.


מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image