חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
אוזניות Bluedio T6
יצרן: Bluedio
חיבור למכשיר: Bluetooth
עיצוב האוזניות: אוזניות קשת
סוג האוזניות: אוזניות אלחוטיות
תאריך כניסה לאתר: 10/2018
ציון WiseBuy
8
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - אוזניות Bluedio T6

הטוב
  • איכות שמע
  • עוצמה שמע גבוהה
  • באסים מורגשים
  • מחיר
  • דרייברים גדולים במיוחד
הרע
  • משקל כבד
  • לוחצות לאורך זמן
  • אפשרויות שליטה מצומצמות
  • אין כניסת 3.5 מ"מ
  • בידוד רעשים לא מורגש
בשורה התחתונה
ה-T6 של Bluedio הן ללא ספק הפתעה. מאוזניות קשת אלחוטיות שמחזירות עודף מ-200 שקל, לא ציפינו לאיכויות שמע גבוהות כל כך. הדרייברים הגדולים שמספקים שמע ברמה טובה ובאסים מובחנים, יחד עם קישוריות בלוטות' 5.0 החדישה, הופכים את האוזניות הללו למשתלמות במיוחד. עם זאת, ביטול הרעשים אינו מורגש מספיק, ומחסור באפשרויות שליטה מוריד נקודות רבות בציון הכללי שלהן.
T6
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 185 ₪
מחיר סופי: 242 ₪
מחיר סופי: 242 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-3 חנויות>>
הקדמה
Bluedio היא חברה סינית המייצרת מוצרי סאונד שונים כמו אוזניות קשת, אוזניות כפתור ורמקולים. החברה מתחרה במותגי הסאונד הפופולריים בעזרת מיתוג, הנדסת סאונד גבוהה ושימוש בחומרים איכותיים. ה-T6 השייכות לסדרת אוזניות הקשת עם טכנולוגיה לביטול רעשים, מגיעות עם דרייברים בגודל 57 מ"מ, קישוריות בלוטות' 5.0 וסוללה המספקת זמן פעולה מוצהר של 25 שעות. בערכה ניתן למצוא נרתיק משי דק וכבל Type-C לטעינה.  

את ה-Bludio T6 תוכלו למצוא באתר גירבסט, שם הן נמכרות תמורת כ-200 ₪.

איכות האזנה

(50% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

נאמר זאת כבר בהתחלה – איכות הסאונד שמפיקות ה-Bluedio T6 גבוהה ותספק את רוב המשתמשים. על אף שאינה מתהדרת בטכנולוגיות חדשות או מעבדי צליל משוכללים, ה-T6 מצליחות רוב הזמן בביצוע עבודתן. בין אם זה האזנה לקטעי דיבור כמו חדשות, ובין אם מדובר באלבומים שלמים המנוגנים דרך הסמארטפון, איכות השמע טובה ומספקת בהחלט. בהערכה גסה ניתן לומר כי אין אוזניות קשת אלחוטיות המספקות איכות סאונד כה גבוהה בתקציב נמוך של עד 200 שקל.


Bluedio T6: מסיבת הפתעה


הבאסים נמצאים ורועמים במפתיע, וכך גם שאר הצלילים. ללא משחקי אקולייזר בסמארטפון, ה-T6 מצליחות לאזן בין באסים חדים לבין צלילים בינוניים וגבוהים. כך למשל, הם לא הסתבכו עם סולואים שנוגנו בגיטרה בס או מעברי תופים מסובכים כאשר האזנו לתקליטי רוק. גם בהופעות חיות, שבהן הרכב כלי הנגינה רחב ומגוון, הן לא התבלבלו והצליחו להשמיע את כל הלהקה – מכלי ההקשה, דרך כלי הנשיפה ועד לקולו של הזמר כמובן. מעבר למוזיקה קלאסית (פילהרמונית) הכוללת עשרות כינורות וכלי נשיפה מעץ וברזל לא היוו אתגר ל-T6 – המוזיקה שנוגנה הייתה רכה ומדויקת.

עוצמת השמע הייתה גבוהה בהחלט, ובמשך כל הסקירה לא הצטרכנו להגביר עד למקסימום. גם במהלך שיטוט ברחוב עוצמה של 80-90% הספיקה לנו. הגברה של העוצמה עד ל-100% מלווה בהתראה קולית של העוזרת, המדווחת כי זוהי העוצמה המירבית. ההגברה נעשית דרך המכשיר המוצמד ולא דרך האוזניות, שכן אין שום אופציה להגברה או להנמכה דרכן. גם עם עוצמות שמע גבוהות, לא נרשמה זליגת סאונד מסיבית ומורגשת (הודות לכריות אוטמות).

ביטול הרעשים, ה-ANC שה-Bluedio T6 מתהדרות בו, לא ממש הורגש במהלך כל הסקירה, זאת בשל שתי סיבות: האחת, הבידוד הפסיבי בדמות דרייברים עצומים וכריות עבות, מותיר את האופציה הנ"ל ללא עבודה - הכריות עוטפות את כל האוזן ולא מאפשרות חדירה של שום רעש חיצוני. בכך מתקבל חלל אטום לצלילים האיכותיים שנכנסים ישירות לאוזן וביטול הרעשים נשאר דומם. הסיבה השנייה שה-ANC לא הורגש היא שביטול הרעשים הוא לא כפי שאנו מכירים מאוזניות יוקרתיות אלא שונה: הפעלתו גורמת למוזיקה להיות עשירה וחזקה במעט, כאילו שהאוזניות עברו לאקולייזר אחר. עם זאת, רוב הזמן ה-ANC פעל ולו רק בגלל אותו עושר שהוא מספק. ניתן לבדוק אם ה-ANC פועל באמצעות נורית לד ירוקה הפועלת תמידית כאשר המצב מופעל.

Bluedio T6: מסיבת הפתעה


גם בסביבה רועשת, האוזניות מבודדות רעשים בצורה נפלאה: בערב אחד החלטנו להגביר לעוצמות גבוהות את מערכת הקולנוע הביתית, ולהאזין למוזיקה אחרת לגמרי באוזניות. מלבד הרטטים שהסאב וופר הפיק, לא יכולנו להרגיש שמתנגנת מוזיקה אחרת בחדר.

ה-T6 כמובן לא פונות לאודיופילים או למשתמשים המחפשים איכות סאונד גבוהות וחריגות. בחלק מהקטעים הסאונד היה לעיתים שטוח ולא נקי, אך דבר זה קרה לעיתים רחוקות. בהשוואה לאוזניות האישיות תוצרת Bose, ניתן לחוש בהבדל, אך הבדל זה לא שווה את פער המחיר לטעמנו. עדיין באוזניות האישיות הסאונד היה פריך ומרשים בהרבה יותר, עם באסים מודגשים וטווח צלילים משופר, אך ניתן לשים לב לפערים אלו רק בהשוואה ישירה.

ה-Bluedio T6 מצוידות בקישוריות בלוטות' 5.0, המבטיחה חיבור מהיר ללא פערים דומיננטיים בשמע לעומת הוידאו. הלכה למעשה, ה-T6 מצליחה לצמצם את הפער בין השמע לבין מה שרואים במסך עד לפער אפסי וזוהי בהחלט הפתעה נוספת. במהלך ניגון קטעי וידאו ממקורות שונים - YouTube, פייסבוק, קטעים שצולמו עם הסמארטפון, וסרטים בנטפליקס במחשב האישי – כולם נוגנו כמעט ללא דיילי בין השמע לוידאו. זהו יתרון עצום לעומת אוזניות יקרות ויוקרתיות יותר, הנמכרות עם בלוטות' 4.2 האיטי והמיושן יותר.

Bluedio T6: מסיבת הפתעה


שיחות טלפון שנעשו עם האוזניות היו ברמה טובה. בבית או במשרד המיקרופון העביר את קולנו בצורה טובה, אך כאשר הלכנו ברחוב והייתה רוח, הוא לא סינן את הרעשים והצד השני הצהיר שאי אפשר לשמוע כלום, וביקש שנעבור לדבר דרך המכשיר. דבר זה לא מפתיע ולא חריג - רוב האוזניות האלחוטיות מבצעות את משימת שיחת הטלפון בצורה דומה.

דבר משונה שקרה במהלך כל הסקירה היה שברגע שעצרנו לכמה דקות את השמע, המשך הנגינה לוותה ברעש מתכתי דיגיטלי לא נעים, גס ומבהיל. ככל הנראה קיים באג קטן באוזניות, שכן הדבר קרה בחיבור לסלולרי וגם בחיבור למחשב. אותו רעש נמשך פחות משנייה, אך הוא בולט ומוחשי.

נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

כבר מעיון בחוברת ההדרכה, שמנו לב שחלק מהותי חסר באוזניות הללו – כפתורי שליטה או אפשרות למחוות כלשהן בעזרת טפיחות. מלבד כפתור אחד בודד שמדליק ומכבה את האוזניות או מכניס אותן למצב "חיפוש", אין שום כפתור או עזרים כלשהם כדי לשלוט בעוצמת המוזיקה, בהקפצות שירים, בהפעלת עוזרת קולית או אופציות אחרות. מלבד הכפתור הבודד ישנו מתג הזזה להפעלה או ביטול ה-ANC, שהוא מצב ביטול הרעשים. בכך, ה-Bluedio T6 מכריחה את המשתמש להחזיק תמידית את הסמארטפון ביד כדי לשלוט בעוצמת המוזיקה או לצורך הקפצת שירים. לפחות הכפתור הבודד משמש כהפעלה/עצירה או מענה, ניתוק או סינון שיחות.


Bluedio T6: מסיבת הפתעה


קושי בשליטה על עוצמת השמע באה לידי ביטוי כאשר חיברנו את האוזניות לטלוויזיית סמסונג כדי לשמוע בפרטיות סדרה. עקב חוסר במקשי עוצמת שמע, השמע שהתקבל מהטלוויזיה באוזניות היה חזק מדי ולא נעים, כך שלא יכולנו להשתמש ב-Bluedio T6 בפעולה זו. כן נמסור כי ברגע שמתחברים באמצעות בלוטות' לטלוויזיה, לא ניתן להגביר או להנמיך את העוצמה בעזרת השלט.

הרוב המוחלט של אוזניות הקשת האלחוטיות כוללות אופציה לכניסה חוטית – 2.5 או 3.5 מ"מ, לטובת שימוש חוטי במכשירים שלא כוללים בלוטות' או כאשר הסוללה נגמרה. ב-T6 האפשרות אומנם קיימת, אך החיבור המסורתי (AUX) בגודל 3.5 מ"מ נעדר מהן, כאילו היו אייפון מהדורות האחרונים. החברה מציעה למשתמש לרכוש מתאם Type-C ל-3.5 מ"מ דרך אתר החברה, אך ניתן לשער כי כל מתאם כזה יעשה את העבודה. עקב מחסור במתאם כזה במהלך הסקירה, לא יכולנו לבדוק את איכות השמע במהלך שימוש עם כבל. חבל שהחברה לא ציידה את הערכה במתאם כזה, שעולה פרוטות.

איכות החומרים של ה-Bluedio T6 טובה ללא ספק, בעיקר כאשר מתייחסים למחירן הזול. הדרייברים העצומים עטופים בחומר דמוי עור, וכך גם הקשת המסיבית. על אף שחומר זה נעים למגע, בשימושים שאינם בתוך הבית, הוא מחמם את האוזניים ואת הראש, ולבטח יגרום להזעה באוזניים בקיץ. הזרועות עשויות ממתכת קשיחה, והכריות עצמן עבות במיוחד לצורך אטימה של האוזן. הן גם מסתובבות כך שניתן לתלות את האוזניות על העורף, אך הכריות הגדולות עלולות להציק לבעלי צוואר קטן. כמו כן, לאוזניות אין שום עמידות במים, וביחד עם משקל כבד וגודל מכובד, קיבלתם אוזניות שאינן מתאימות כלל לכל פעילות ספורטיבית שהיא.

Bluedio T6: מסיבת הפתעה


על האוזנייה הימנית נמצאים כל הפקדים הבסיסיים: כפתור הדלקה, מתג להפעלת ANC, חיבור הכבל לטעינה ומיקרופון. אגב, ה-T6 הן מהאוזניות הראשונות המגיעות עם חיבור Type-C, דבר המיישר קו עם רוב מכשירי הסמארטפון של השנים האחרונות, ובכך אין צורך לקחת מטען נוסף לכל מקום – פשוט ניתן להטעין את האוזניות עם המטען והכבל של הסלולרי.

עם ההדלקה הראשונית, ניתן לשמוע שישנה עוזרת קולית בסגנון העוזרת של Bose, אך במקרה של Bluedio היא נשמעת רובוטית מדי. בכל מקרה, אין לנו טענות לגביה – היא מדברת בצורה ברורה ועוזרת בהקראת המצבים. היא מבשרת על הדלקה, על צימוד שהצליח, על עוצמה מקסימלית ועל כיבוי. חבל שהיא אינה מתריעה על אחוז סוללה, שכן אין שום דרך לדעת מהו מצב הסוללה – עד שהיא נגמרת והאוזניות לא נדלקות.

הצימוד הראשוני קל ופשוט – לוחצים ארוכות על כפתור ההדלקה, האוזניות נכנסות למצב "סריקה" ולחיצה על שמן במכשיר הטלפון תעשה את השאר. האוזניות יתחברו במהירות בפעמים הבאות, ולכל אורך הסקירה לא הייתה פעם אחת שהאוזניות יתקשו להתחבר אליו – כך גם עם המחשב הנייד.

נורית הלד הזעירה ממוקמת ליד כפתור ההדלקה ולה כמה צבעים – כחול מהבהב מראה שהאוזניות דלוקות, צבע ירוק מראה שה-ANC עובד, ואדום כאשר הן בטעינה.

Bluedio T6: מסיבת הפתעה


משך פעולת הסוללה

(25% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

על פי היצרנית, הסוללה שב-Bluedio T6 תספיק לעד 25 שעות או 32 שעות, תלוי איפה מסתכלים. על האריזה מופיע המספר 32, באתרי המסחר מופיע המספר 25, אך בכל מקרה, לא למספר הזה הגענו וגם לא לשני. עם עוצמה שנעה בין 50 ל-80%, הסוללה הספיקה לנו ל-18 שעות האזנה, כאשר ה-ANC פועל תמידית. לו היינו מכבים אותו, היינו יכולים לגרד עוד שעות בודדות של האזנה.


על אף חיי סוללה טובים ומספקים בהחלט, בולטים בהיעדרם מחוונים כלשהם המציגים את אחוז הסוללה. לא עוזרת קולית, לא נוריות לד, לא שום עזרים אחרים – אין שום אפשרות לדעת מהו אחוז הסוללה ומתי צריך להטעין אותה – חוץ מאותו רגע שהאוזניות מפסיקות לעבוד. טעינת הסוללה מתבצעת דרך חיבור Type-C, והיא אורכת כשעתיים.


את ה-Bludio T6 תוכלו למצוא באתר גירבסט, שם הן נמכרות תמורת כ-200 ₪.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image