חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
המוצרים המבוקשים
מכונת גילוח Philips S9031
990 - 498 ₪
מכונת גילוח Philips PT860
459 - 335 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

איך לבחור מכונת גילוח

עודכן לאחרונה: 18/02/2021
מכונת הגילוח מאפשרת גילוח מהיר, נוח ולא דורשת ריכוז והכנה (כמו מריחת הפנים בקצף גילוח), והחלפת הסכינים נדרשת לעיתים רחוקות בלבד. למרות שעדיין גילוח בתער לרוב יעניק תוצאה חלקה ומושלמת יותר, הטכנולוגיות החדשות של מכונות הגילוח מספקות תוצאות מעולות וקרובות מאוד לגילוח בסכין. ישנם כיום דגמים רבים ושונים של מכונות גילוח, עם מבנה, פונקציות ותוספות שונות.

מדריך WiseBuy יסייע לכם לבחור את מכונת הגילוח המתאימה עבורכם, לפי השיקולים הבאים:
איך לבחור מכונת גילוח
1
מבנה ומספר ראשים

ישנן שתי תצורות עיקריות של מכונות גילוח: בעלות ראש אחד, כלומר ערכת להבים אחת המסודרת במעין גליל, והתצורה השנייה היא בעלת שלוש מערכות להבים עגולים המסודרים במבנה משולש. אי אפשר לומר איזו תצורה טובה יותר, והדבר אינדיבידואלי למשתמש.

 

מכונות עם שלושה ראשים מסוגלות לגלח שטח גדול יותר בזמן נתון ובכך לקצר את זמן הגילוח, וחלקן מותאמות בצורה טובה לאזורים בעייתיים כמו הצוואר והסנטר. מצד שני, מכונות עם ראש אחד מאפשרות נגישות גבוהה יותר לרוב האזורים ומאפשרת גילוח ממוקד יותר.

 

בנוסף לשתי תצורות עיקריות אלו ניתן למצוא מספר לא רב של דגמים עם שני ראשים. מכונות אלו קומפקטיות ובדרך כלל פשוטות למדי, ונועדו לניידות גבוהה ולנסיעות.


איך לבחור מכונת גילוח


מעבר לתצורה הבסיסית, מתהדרת כל חברה, ובכל סדרה של דגמים, בטכנולוגיות חדשות ומקוריות שאמורות לשפר את הגילוח, לעשות אותו חלק יותר וקרוב יותר אל העור ולקצר את משך פעולת הגילוח. לדוגמה: הוספת להבים (עד 5 להבים בכל סכין); ראשים "צפים" – כלומר שראשי הסכינים גמישים ומסוגלים להתכוונן בנפרד (במכונות החדישות ביותר כל סט הסכינים מסתובב על ציר חופשי להתאמה מקסימאלית); שיטה המרימה את השערה, מושכת וחותכת אותה קרוב יותר; רשת הפרדה דקה יותר בין הסכינים לעור; ואפילו טכניקות המשתמשות בגלי קול על מנת לגרום לזיפים להתרומם ולאפשר גילוח נוח וחלק.

 

קשה לוודא אילו מהטכנולוגיות האלו אכן יעילות כפי שטוענות היצרניות השונות, אך ניתן לומר באופן כללי שמכונות מתקדמות וחדשות יותר, המצהירות על גילוח משופר בזכות טכניקה כזו, בדרך כלל יתנו חוויית גילוח טובה יותר ממכונות פשוטות וישנות.


איך לבחור מכונת גילוח

 

קוצץ פאות (Trimmer): כמו שיודע כל גבר, ישנם אזורים שבהם קשה לטפל במכונת הגילוח עצמה, כמו הפאות או זקן המכסה חלק מהפנים. לשם כך, ברבות ממכונות הגילוח ישנו קוצץ פאות – רכיב נוסף המתרומם מגב המכונה וכולל סט סכינים המסודרים בשורה, ונועד לסידור הפאות ואזורים דומים. מומלץ מאוד שלא לוותר על הפונקציה הזו, שכן היא שימושית מאוד וחוסכת את הצורך להשתמש במכונה ייעודית כדי ליישר את אזור הפאות לאחר הגילוח, וללא ספק היא מדויקת, מהירה ונוחה יותר משימוש במספריים.

2
גילוח רטוב ועמידות במים

גילוח באמצעות מכונה הוא על פי רוב גילוח יבש, לעומת גילוח בסכין שנעשה על עור רטוב ועם קצף או ג'ל גילוח. היתרון בגילוח הרטוב הם ריכוך זיפי הזקן לפני הגילוח, שמפחית את ההתנגדות ומבטיח חיתוך קל ומהיר יותר.

 

למשתמשים שאינם מוכנים לוותר על הגילוח הרטוב, למשל לכאלה שעברו מגילוח בסכין למכונה, קיימים דגמים שונים של מכונות גילוח שמאפשרים זאת ובדרך גם מאפשרים ניקוי רטוב ויסודי יותר של ראשי הגילוח במים. תוכלו למצוא סוגים שונים של מכונות כאלה בשוק, החל ממכונות שמצוידות בראש (ערכת סכינים) עמיד במים וניתן לשטיפה, דרך מכונות עמידות לגמרי במים שניתן להתגלח איתן במקלחת, ועד מכונות עם מיכל פנימי שמשחררות ג'ל או קרם גילוח בזמן השימוש ומדמות ככל האפשר את הגילוח בסכין.


איך לבחור מכונת גילוח


עם מכונה כזו, כדאי לדעת, יש להשתמש בג'ל או הקרם שהיצרן מצהיר עליו כמתאים בלעדית לדגם (ומחירו לא תמיד זול), ושימוש בקרם או ג'ל מחברה אחרת בניגוד להוראות היצרן עלול לבטל את האחריות על המכונה.

מכונות יקרות ומתקדמות במיוחד מגיעות עם מתקן שטיפה אלקטרוני המשמש גם לטעינה, שמעניק טיפול ניקיון יסודי בחומר ייעודי.


עמידות מלאה במים: דגמים בודדים עמידים במים לחלוטין, כלומר אפשר להשתמש בהן בעת המקלחת תחת מים זורמים. מי שמעדיף את האופציה הזאת צריך לקחת בחשבון תוספת כספית גדולה ומבחר מצומצם של דגמים.3
מקור מתח

הדגמים הישנים של מכונות הגילוח פעלו בחיבור ישיר לחשמל; סידור זה כמובן אינו נוח במיוחד כיוון שצריך למצוא שקע בסמוך למקום הגילוח, הכבל פעמים רבות קצר מדי , ובמידה וממהרים – אי אפשר לקחת את המכונה ולהתגלח ברכב, בדרך לעבודה. למרות שעדיין ישנן מכונות כאלו הפועלות על חשמל בלבד, אנו ממליצים בחום לא להתפתות למחיר הנמוך ולבחור מכונה הפועלת על סוללה נטענת.

 

מבין המכונות הנטענות ניתן למצוא מכונות עם זמני טעינה והספק סוללה שונים; דגמים זולים ופשוטים יזדקקו לטעינה ממושכת של מספר  שעות, והדגמים המתקדמים יותר יסתפקו בטעינה מהירה של שעה בלבד. אם לא אכפת לכם להשאיר את המכונה להיטען במשך הלילה, תוכלו להסתפק במכונות מהסוג הראשון, אך קחו בחשבון שבמקרה ושכחתם להטעין את המכונה תאלצו להמתין זמן רב או להתגלח כשהכבל מחובר לחשמל.

איך לבחור מכונת גילוח

 

רוב המכונות הנטענות מסוגלות לספק בין 40 ל-75 דקות של שימוש. לעיתים מוצג נתון זה בימים; אם נצא מנקודת הנחה שגילוח ממוצע אורך כחמש דקות, נמצא שמפרט של מכונה המצהיר על 8 ימי גילוח מתכוון למעשה לכ-40 דקות של שימוש.

 

בדגמים היוקרתיים והיקרים תקבלו עם המכשיר עריסה ייעודית המשמשת כעמדת טעינה, ובמקרים מסוימים אף אחראית על ניקוי אוטומטי של המכונה.

 

מכונות גילוח קטנות וניידות (כאלו עם שני ראשים, למשל) פועלות לעיתים על זוג סוללות אצבע רגילות, והן עשויות לספק עד 60 דקות של גילוח.


בנוסף, חלק ממכונות הגילוח החדשות ביותר מגיעות לשוק עם חיבור טעינה סטנדרטי מסוג USB Type-C. זהו אותו חיבור טעינה שניתן לראות בסמארטפונים, בטאבלטים ובמחשבים החדשים ביותר כיום, מה שמקל על טעינת המכונה ומאפשר לטעון אותה בדומה מאוד לסמארטפון. 4
נוחות השימוש

מכונות גילוח אינן מסוג המכשירים שאפשר להתנסות בהן בחנות, אבל מומלץ לבדוק כל מה שאפשר במסגרת המגבלות. בחנו את המשקל ואת נוחות האחיזה ואת התפעול והשימוש בכפתורים; התרשמו מקלות הפירוק, ההרכבה והניקוי ואם אפשר – גם מעוצמת הרעש שמפיקה המכונה.איך לבחור מכונת גילוח


שטיפה במים: כל מכונה זקוקה לניקוי לאחר השימוש. בדגמים מסוימים ראש הגילוח ניתן לשטיפה במים. תכונה זו אינה בהכרח תורמת לאיכות או לנוחות הניקוי, ואם המכשיר עצמו אינו עמיד לחלוטין במים, הוא עלול להינזק במקרה שמגיעים מים בשוגג לחלקים אחרים במכשיר.
 

חיוויים: במכונות רבות יש חיוויים שונים, כשהעיקרי הוא חיווי למצב הטעינה. כדי ליידע את המשתמש על מצב הסוללה והטעינה קיימים כמה סוגי חיוויים: בדגמים הפשוטים ביותר ישנה נורית יחידה המסמנת שהמכשיר בטעינה ומהבהבת כשהסוללה עומדת להיגמר. בדגמים אחרים תמצאו סט נוריות בקרה המספקות חיווי מפורט יותר על מצב הסוללה וכן על הצורך בניקוי המכונה; ובדגמים מתקדמים יותר ניתן למצוא צג דיגיטלי שמציין כמה דקות גילוח נותרו עד הטעינה הבאה, ואפילו מעיר למשתמש שהגיע הזמן לנקות את ראשי הגילוח.5
אביזרים נלווים

עם מכונת הגילוח תקבלו בדרך כלל כמה אביזרים נלווים, כמו מגן פלסטיק לראש הגילוח, סט מברשות לניקוי המכונה, מעמד למכונה (סטנד) או נרתיק נשיאה. בדגמים יקרים תקבלו מעמד טעינה מעוצב ומעמד שטיפה במקום המטען הפשוט, ובמכונות עם ג'ל או קרם גילוח תקבלו על פי רוב ערכה או שפופרת של התכשיר המתאים.

6
מחיר ואחריות

מחירי מכונות גילוח נעים החל ב-150 שקלים לדגמים בסיסיים ביותר, ועד 1,000 שקלים ויותר למכונות המתקדמות והמשוכללות. על מכונת הגילוח תקבלו תקופת אחריות שנעה בין שנה לשנתיים, ובדגמים היקרים ביורת ניתן לעיתים למצוא גם אחריות לתקופה אף מעט יותר ארוכה.


כדאי לבצע השוואת מחירים לפני קניית מכונת גילוח


המדריכים הבאים עשויים לעניין אתכם:

מילון מונחי מכונות גילוח
איך לבחור מכונת תספורת

המוצרים המבוקשים בקטגוריית מכונות גילוח

מכונת גילוח Philips One Blade QP2520
Philips One Blade QP2520
מותג:Philips,
מספר ראשים:1 ראשים,
נטענת:נטענת,
החל מ- 132 ₪
מתוך 21 חנויות
מכונת גילוח Philips S9031
Philips S9031
מותג:Philips,
מספר ראשים:3 ראשים,
נטענת:נטענת,
החל מ- 498 ₪
מתוך 31 חנויות
מכונת גילוח Philips PT860
Philips PT860
מותג:Philips,
מספר ראשים:3 ראשים,
נטענת:נטענת,
החל מ- 335 ₪
מתוך 11 חנויות
מכונת גילוח Philips AT610
Philips AT610
מותג:Philips,
מספר ראשים:3 ראשים,
נטענת:נטענת,
החל מ- 114 ₪
מתוך 30 חנויות
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי מכונות גילוח
הצג הכל >>