חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
המוצרים המבוקשים
דיבורית Jabra TALK 25
249 - 204 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

איך לבחור דיבורית לרכב

עודכן לאחרונה: 20/11/2020

דיבורית ברכב היא הדרך הנוחה והבטוחה ביותר לנהל שיחות בזמן הנסיעה. דיבוריות רבות כוללות פונקציות נוספות שמשפרות את נוחות השימוש ואת אפשרויות התפעול והשימוש בהן, כמו מסך המציג את פרטי המתקשר ונתונים נוספים, רשימת אנשי קשר, ניהול קובצי מוזיקה ועוד.  


מדריך WiseBuy יסייע לכם לבחור את הדיבורית לרכב המתאימה, לפי השיקולים הבאים:

איך לבחור דיבורית לרכב
1
דיבורית קבועה או ניידת?

דיבוריות לרכב זמינות בשתי תצורות עיקריות: דיבורית קבועה ודיבורית ניידת. דיבורית קבועה מותקנת ברכב בקביעות ומחייבת התקנה מקצועית, ובמקרים רבים כרוכה בקידוח. דיבורית ניידת מופעלת ונטענת על ידי שקע המצת והיא מותקנת ברכב בעזרת אביזרים שונים, כגון קליפס המשמש להצמדתה למגן השמש או זרוע המוצמדת בתפס ואקום לשמשה או זרוע גמישה המתחברת לשקע המצת (ראו תמונה ראשית בתחילת המדריך), ויש דיבוריות שניתנות להתקנה על ההגה. 


איך לבחור דיבורית לרכב

דיבורית קבועה עשויה להתאים לאלה המרבים בנסיעות ובשיחות, ורוצים נוחות מקסימלית בתפעול השוטף שלה. זאת מאחר שדיבורית כזאת היא לרוב גדולה ונגישה יותר למשתמש, בוודאי בהשוואה לדיבורית ניידת שמותקנת על מגן השמש, למשל.

דיבורית ניידת, כפי שמעיד שמה, היא לרוב קומפקטית וקלת משקל וניתן להעבירה בקלות מרכב אחד למשנהו, או מהרכב למשרד ולבית. דיבוריות קטנות וקלות משקל במיוחד יכולות לשמש גם בנשיאה על הגוף.

סוג נוסף וייחודי של דיבוריות לרכב הוא דיבורית מובנית במראה, כאשר המראה משמשת כמסך שמציג את פרטי המתקשר.

2
איכות הקליטה והשמע

התקשורת בין הטלפון הסלולרי לדיבורית היא תקשורת Bluetooth אלחוטית. טווח הקליטה והשידור תלוי בתקן ה-Bluetooth. איכות השמע ועוצמתו משתנים משמעותית בין דגם לדגם, והדרך הטובה ביותר לבחון זאת היא להתנסות במכשיר לפני הקנייה. כמו כן, הדגמים השונים כוללים פונקציות נוספות לשיפור איכות השמע ועוצמתו.

קליטה ושידור: טווח הקליטה של הדיבורית נקבע על פי תקן ה-
Bluetooth שלה. תקני ה-Bluetooth מורכבים משני פרמטרים: גרסאות ורמות (Classes). הגרסאות השונות – v1.1, v1.2, v2.0 וכו' נבדלות זו מזו באיכות ובמהירות השידור, בהצפנה ובניהול צריכת הזרם; הגרסאות החדשות יותר מתקדמות וטובות יותר. טווח השידור מסומן ב-Classes, כאשר Class 1 מסוגל לשדר או לקלוט עד טווח של 100 מטרים; Class 2, שהוא הנפוץ יותר, פועל בטווח של עד 10 מטרים

 

איך לבחור דיבורית לרכב


משדר FM: משדר FM מאפשר להשמיע מוסיקה המאוחסנת בטלפון, או את השיחה הנכנסת, מהטלפון הסלולרי למערכת השמע ברכב, ובכך ליהנות מעוצמה ומאיכות גבוהות של קול.   

 

תמיכה בהשמעה סטריאופונית – A2DP: אם אתם חובבי מוזיקה, דיבורית שתומכת בתקן A2DP תאפשר לכם השמעה סטריאופונית של המוזיקה - אבל סביר להניח שמערכת השמע ברכב שלכם תיתן איכות ועוצמה טובים יותר מכל דיבורית.

 

מנגנון DSP: מנגנון DSP שקיים בדגמים רבים של דיבוריות משפר את איכות השמע בכך שהוא מסנן רעשי רקע ומפחית את ההשפעה של הרוח וההד הנוצרים בזמן הנסיעה.

תקן סטריאופוני של Bluetooth. מאפשר שימוש בזוג אוזניות אלחוטי להאזנה למוזיקה דרך טלפון סלולרי, נגן מוזיקה תומך וכדומה.
תקן סטריאופוני של Bluetooth. מאפשר שימוש בזוג אוזניות אלחוטי להאזנה למוזיקה דרך טלפון סלולרי, נגן מוזיקה תומך וכדומה.
3
זיווג הדיבורית לטלפון הסלולרי

Pairing בהקשר של תקשורת סלולרית מתייחס ליכולת של הדיבורית לזהות את הטלפון הסלולרי שלכם ולתקשר עמו. כיום, כמעט כל דיבורית יכולה להזדווג עם כל טלפון סלולרי, אבל  יש דיבוריות שמסוגלות להזדווג עם מספר מכשירים, וחלקן – עם כמה מכשירים במקביל. על כן, אם ברשותכם יותר ממכשיר אחד בחרו בדיבורית בעל כושר זיווג מתאים.

4
תצוגה ותכונות מיוחדות

כל הדיבוריות בעלות מסך תצוגה מציעות גם שיחה מזוהה, שכן זה היה הייעוד המקורי של המסך עם שילובו לראשונה בדיבוריות לרכב. לכן אם אתם חייבים לדעת את זהות המתקשר לפני שאתם משיבים לשיחה, תצטרכו דיבורית עם מסך. חוץ משיחה מזוהה, המסכים בדגמים השונים מציגים מגוון רחב ושימושי של מידע וחיוויים, תלוי בדגם ובתכונותיו, בהם רשימת אנשי קשר, הודעות טקסט (SMS), רשימת שירים ועוד. בחרו בדגם הכולל את התכונות הנחוצות לכם.5
נוחות השימוש

כשאתם בוחנים את נוחות השימוש של הדיבורית לרכב שימו לב לגודל ולמשקל שלה, בדקו את נוחות התפעול של הכפתורים והלחצנים, החליטו אם ברצונכם דיבורית עם מסך  ובחרו דיבורית שכוללת את התכונות הנחוצות לכם.


איך לבחור דיבורית לרכב

 

גודל ומשקל: אם בכוונתכם להשתמש בדיבורית (הניידת) מחוץ לרכב בחרו בדגם קומפקטי ככל האפשר, כזה שיחליק בקלות לכיס המכנסיים והחולצה וישב שם בנוחות, וחשוב כמובן שיהיה גם קל משקל – רצוי בסביבות 100 גרם ולא יותר מ-200 גרם.

 

שלט רחוק: לחלק מהדיבוריות מצורף שלט רחוק לתפעול הדיבורית, לניהול השיחות, לשליטה בעוצמת השמע וכדומה. יש שלטים המותאמים להתקנה על גלגל ההגה.

 

תמיכה בפקודות קוליות: דיבוריות רבות תומכות בחיוג קולי, ויש דגמים שגם מכריזות את שם המתקשר. זאת בתנאי שהטלפון הסלולרי שלכם תומך גם הוא בתכונות הללו. תכונות אלה לא רק משפרות את נוחות השימוש בדיבורית, אלא גם תורמות לבטיחות הנסיעה, ולכן מומלצות.

 

אוזניה: אוזניה המצורפת לדגמים מסוימים תאפשר לכם לנהל שיחה שקטה מבלי שהנוסעים ברכב ישמעו את הצד השני, ואף עשויה לתרום לאיכות השמע.


איך לבחור דיבורית לרכב

 

שקע USB וחריץ לזיכרון נייד: שקע USB ו/או חריץ  לכרטיס זיכרון שקיימים בדגמים מסוימים של דיבוריות מאפשרים להאזין  למוזיקה מהתקני זיכרון ניידים. דגמים בודדים של דיבוריות לרכב מצוידים בזיכרון פנימי לאחסון שירים.

 

תמיכה תקן AVRCP: דיבוריות לרכב שתומכות בתקן AVRCP מאפשרות שליטה אלחוטית על הטלפון הסלולרי וכן על נגני מוזיקה ותוכנות מחשב. תכונה זו קיימת בדגמים בודדים בלבד.

תקן של Bluetooth המאפשר שליטה אלחוטית באמצעות ה-Bluetooth על נגני מוזיקה, טלפונים סלולריים או תוכנות מחשב.
תקן של Bluetooth המאפשר שליטה אלחוטית באמצעות ה-Bluetooth על נגני מוזיקה, טלפונים סלולריים או תוכנות מחשב.
6
מחיר ואחריות

מחירי הדיבוריות לרכב נעים בין כ-100 שקל לדיבוריות פשוטות ועד ל-800 שקל ויותר לדיבוריות מתקדמות שכוללות מסך ושפע תכונות מיוחדות. האחריות הניתנת על דיבוריות לרכב היא בדרך כלל לשנה כמו למרבית מוצרי האלקטרוניקה, אך בהחלט רצוי לחפש את הדגם שיגיע עם אחריות יצרן ארוכה ככל שניתן. 

המוצרים המבוקשים בקטגוריית דיבוריות

דיבורית Plantronics Voyager 5200
Plantronics Voyager 5200
יצרן:Plantronics,
סוג:אוזניית בלוטוס,
תאריך כניסה לאתר:...,
החל מ- 492 ₪
מתוך 8 חנויות
דיבורית Cardo Scala Rider Freecom 4
Cardo Scala Rider Freecom 4
יצרן:Cardo,
סוג:דיבורית לאופנוע,
תקן Bluetooth:...,
החל מ- 689 ₪
מתוך 6 חנויות
דיבורית Jabra TALK 25
Jabra TALK 25
יצרן:Jabra,
סוג:אוזניית בלוטוס,
תאריך כניסה לאתר:...,
החל מ- 204 ₪
מתוך 3 חנויות
דיבורית Cardo Scala Rider Freecom 4 Plus
Cardo Scala Rider Freecom 4 Plus
יצרן:Cardo,
סוג:דיבורית לאופנוע,
תאריך כניסה לאתר:...,
החל מ- 990 ₪
מתוך 6 חנויות
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי דיבוריות לרכב
הצג הכל >>