חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
דיבורית Dell Mobile Adapter Speakerphone MH3021P דל
סוג: דיבורית שולחנית
A2DP: ללא
MultiPoint: כולל
סינון רעשים: כולל
ציון WiseBuy
8.3
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - דיבורית Dell Mobile Adapter Speakerphone MH3021P דל

לירן עבדי | 24.11.2020
הטוב
  • תאימות מלאה ל-Zoom
  • מיקרופון 360 מעלות איכותי
  • איכות בנייה גבוהה
  • משמש גם כ-HUB
הרע
  • נטול סוללה פנימית
  • קישוריות וחיבורים מוגבלים
  • עוצמת סאונד סבירה בלבד
בשורה התחתונה
הרמקול Mobile Adapter Speakerphone MH3021P של Dell עומד במשימתו וניהול שיחות וועידה מתבצע בלי בעיות; בזכות מיקרופון מובנה טוב למדי קולנו נשמע ברור והרמקול מצדו סיפק איכות צליל טובה, אמנם לא עוצמתית אבל כזו שתספיק לשיחות וועידה שגרתיות או צפייה בהרצאות. כוחו הלא מבוטל מתבטא ביכולות ה-HUB שלנו ולמרות שסט החיבורים לא מושלם, למטרת הפיכת סביבת העבודה הזמנית שלכם לקבועה, ה-MH3021P עומד במשימתו.
הקדמה
ה-Mobile Adapter Speakerphone MH3021P תוצרת Dell הוא רמקול קומפקטי המותאם לשיחות וועידה, Zoom או כל שימוש לפגישת טלפון מקצועית. במפרט הטכני: רמקול עם טווח תדרים של 200Hz – 20kHz, טווח תדרים של המיקרופון 100Hz – 10kHz, יכולת תיעוד ב-360 מעלות וטכנולוגיית ביטול רעשים וביטול הד.

נוחות השימוש

(45% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

מידותיו של ה-MH3021P מאוד מזכירות רמקול נייד סטנדרטי למדי; צורתו עגולה בקוטר 12 ס"מ, גובהו 3.2 ס"מ ומשקלו 214 גרם. חלקו העליון עשוי אריג בד, נורות החיווי מסביבו מעניקים לו מראה נוצץ במיוחד ואיכות החומר גבוהה – מדובר בפלסטיק אמנם אבל מהסוג הקשיח, כזה שנראה שיוכל לעמוד בפנים מכות יבשות ונפילות מגובה סביר. בתחתית הרמקול כבל USB שנשרך סביב גופו התחתון, פתרון קבוע ולא רע בכלל, גם מבחינת חיסכון במקום וגם מבחינת הסיכוי לאבד את הכבל. אורכו של הכבל 46 ס"מ, כך שאינו צמוד מדי למכשיר המחובר אליו, בין אם זה לפטופ או מסך, אבל עדיין לא רחוק ממנו מדי. מלבד הרמקול, במארז קיבלנו נרתיק בד שמותאם בדיוק למידותיו, לנשיאה ממקום למקום.


Dell Mobile Adapter Speakerphone: בדיוק לעבודה מהבית


על גוף הרמקול המקשים הטיפוסיים: קבלת וניתוק שיחה, הגברת/הנמכת עוצמת הרמקול והשתקת המיקרופון. נורת LED ירוקה פועלת כאשר שיחה מתנהלת וכאשר המיקרופון מושתק, כל הנורות הופכות לאדומות, חיווי לכך שאיננו נשמעים כרגע. עוברים לחיבורים הזמינים ברמקול: כניסת HDMI 2.0 שתומכת ב-4K ב-60Hz, כניסת USB-C שתומך ב-4K ב- 60Hz וגם בהעברת חשמל בהספק של עד 90W וכן זוג כניסות USB-A 3.1 בהספק של עד 15W. כל אלו הופכים את הרמקול ל-HUB לכל דבר, כזה שמאפשר לחבר אליו מסך נוסף ועוד כמה אביזרים תומכים, כדי להקים את סביבת העבודה האידיאלית כשאינכם במשרד – כיאה לתקופה הקורונה והדרישה לעבודה מהבית. במבחן האמיתי זה עובד נהדר: את ה-MH3021P מיקמנו במרכז השולחן ומסביבו צורפו כל האביזרים ההכרחיים לעבודה שוטפת: מסך נוסף, מקלדת ועכבר אלחוטי שעבדו במקביל ביעילות מרשימה.

Dell Mobile Adapter Speakerphone: בדיוק לעבודה מהבית

סט החיבורים נשמע נדיב אבל גילינו במהרה שתאימות הרמקול די מוגבלת. אין כאן תקן בלוטות' כך ששידור אלחוטי לא בא בחשבון והיעדרה של כניסת AUX מונעת גם חיבור של אוזניות ישירות לרמקול. בנוסף, במידה והלפטופ שלכם נטול כניסת USB-C תצטרכו לחבר כבל שיציאתו USB-A או להיעזר במתאם רלוונטי. עוד חיסרון שנתקלנו בו: לא כל הסלולריים מסוגלים להפעיל אותו ישירות עם כבל Type-C (נדרשת גרסת USB 3.1 בסמארטפון). בעיות נוספות קשורות לעניין אי-העצמאות שלו: מאחר ואין לו סוללה פנימית, צריך לזכור שה-MH3021P דורש להיות מחובר כל הזמן למחשב כדי לעבוד. מצד שני, הוא עדיין משמש כ-HUB והחיבוריות שלו סיפקה אותנו לפחות, עבור צירוף האביזרים שאמורים להפוך את סביבת העבודה הדינמית שלכם למרחב מסודר יותר.

Dell Mobile Adapter Speakerphone: בדיוק לעבודה מהבית
Dell Mobile Adapter Speakerphone: בדיוק לעבודה מהבית

מעבר לכך, השימושיות די פשוטה ומדובר בחוויית Plug & Play קלאסית – פשוט מחברים לחשמל והרמקול מתחיל לשדר את סאונד המכשיר המחובר. בעת קבלת שיחות, המיקרופון של ה-MH3021P תופס פיקוד. לא פחות חשוב, הרמקול תואם תוכנות שיחות וועידה רבות ומפורסמות כמו Skype, Zoom, Microsoft Team, Google Hangouts, FaceTime, Slack - אבל חשוב לציין שלא כולם מגיבים למקשים שממוקמים ברמקול.

Dell Mobile Adapter Speakerphone: בדיוק לעבודה מהבית

החדשות הטובות הן ש-Zoom, האפליקציה הפופולרית כרגע בישראל, מגיבה היטב לכל המקשים, בניגוד לרוב התוכנות שצוינו. עוד עניין חיובי: לא נדרשנו בשום שלב להתקין דרייברים או תוכנות תומכות, פשוט חיברנו את הרמקול למחשב ופתחנו בשיחת וועידה ב-Zoom משם השליטה MH3021P מאלה למדי ולא דרשנו אף חיווט פקודות או הגדרת מקשים כלשהי. עוד חשוב לציין שהרמקול נבדק ב-PC אבל תואם MacOS לחלוטין, כך שכל הפונקציות שתוארו לעיל זמינות גם למשתמשי המחשבים של אפל.

איכות שמע ודיבור

(55% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10
על איכות השמע לא היו לנו יותר מדי הערות ובמשימתו הבסיסית הרמקול עומד – ניהלנו שיחות וועידה בסקייפ ועברנו כמה שיעורים בזום, בכולם איכות הסאונד הייתה טובה למדי, עם צלילות נאה בדברי המשוחחים. היצרנית Dell מתגאה בטכנולוגיית "מיקרופון 360 מעלות המתעדת קולות מכל כיוון" אבל כל זה לא משנה כשבמבחן המציאות הכל עבד כנדרש וגם את הצד שלנו שמעו ברור. האתגר היחיד שגרם לספיקר מעט לגמגם היה כשערכנו שיחת וועידה בחדר ישיבות קטן למדי (בערך 8 מ"ר) שנוטה לספק הד עמוק. במשך רוב הזמן אמנם ביטול ההד עבד לא רע בכלל, אבל המשוחחים בצד השני של השיחה עדיין הצליחו להאזין לעקבות קולנו שחזר על עצמו.

Dell Mobile Adapter Speakerphone: בדיוק לעבודה מהבית

עוצמת הסאונד לא גבוהה כפי שציפינו ממכשיר שזהו ייעודו המרכזי והלפטופ שלנו לא היה רחוק ממנו בעוצמה המקסימלית. ייאמר לזכות הרמקול שלעומת המחשב, יתרונו של ה-MH3021P מתבטא בעיקר בצלילות: קטעי קול (Vocal) נשמעו עדיפים על פני רמקול הלפטופ שלנו ואחרי כמה דקות לתוך ההרצאה אי אפשר שלא להבחין בהבדל בחידוד הסאונד שעוברים המשוחחים דרך ה- MH3021P.
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי דיבוריות לרכב
הצג הכל >>