התאימו את הקיבולת והעוצמה לפי השימוש
 להכנת מזון למשפחה ממוצעת בת 5-4 נפשות יתאים תנור בקיבולת של כ-30 ליטר בעוצמה של כ-900 ואט או יותר.

 

מיקרוגל מכאני או דיגיטלי?
מיקרוגל מכאני הוא פשוט מאוד לתפעול וזול מדיגיטלי, אך פחות מדויק ממנו ומוגבל בתכניות הבישול שלו. מכשיר כזה יתאים לשימוש בסיסי ומזדמן, בעוד שלשימוש מורכב ומדויק יותר לפי תכניות בישול ספציפיות, מומלץ מיקרוגל דיגיטלי.

 

בחרו במיקרוגל בעל מספר דרגות חימום
בכל מיקרוגל יש מספר עוצמות/דרגות חימום שמיועדות להכנת סוגי מזון שונים בכמויות משתנות, וכן לחימום ולהפשרה בפרקי זמן משתנים. מומלץ שיהיו לפחות חמש דרגות חימום.

 

לכמות גדולה של מזון שיקלו חימום דו-מוקדי
חימום דו-מוקדי תורם לבישול  שווה ואחיד יותר של המזון. תכונה זו, שמייקרת את עלות המכשיר, מומלצת בעיקר לבשלנים שמעוניינים לבשל נתחים גדולים או מספר נתחים וכמות גדולה של מזון. 

לבישול ואפייה יתאים מיקרוגל משולב
מיקרוגל משולב משמש להכנת תבשילים בדומה לטוסטר אובן. מיקרוגל עם גוף חימום בודד (גריל עליון) משמש בעיקר להשחמה ולהקרמה. מי שמתכוון להשתמש במיקרוגל כתחליף לאובן או מוטב שיבחר מכשיר עם שני גופי חימום, עליון ותחתון.

 

שיקלו מיקרוגל בעל נעילת לחצנים
כדי למנוע לחיצה לא רצויה על הלחצנים במהלך הפעולה, בחרו מכשיר שמאפשר לנעול את המקשים, היעיל במיוחד אם יש ילדים בבית עם גישה למכשיר.

מיקרוגל שמתפקד גם כתנור בישול ואפייה. זהו מכשיר שכולל גוף חימום אחד או יותר ובחלק מהמקרים גם מאוורר טורבו. מיקרוגל משולב משמש להכנת תבשילים בדומה לטוסטר אובן ולתנור רגיל. אפשר לצלות באמצעותו, להכין מנות מוקרמות כמו פיצה ואף לאפות בו עוגות, פשטידות ומאפים שונים.