חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

איך לבחור מטען נייד / סוללת גיבוי

עודכן לאחרונה: 01/09/2020
נקודת החולשה הגדולה של הסמארטפונים, משוכללים ומתקדמים ככל שיהיו, היא הסוללה שלהם. למעשה, ככל שהם מתקדמים ועתירי תכונות צריכת האנרגיה שלהם רק גדלה, בעוד ביצועי הסוללה זוכים לשיפורים קטנים בלבד. אז עד שתגיע פריצת הדרך המיוחלת בדמות סוללה חזקה במיוחד, הפתרון לטעינת חירום בשטח הוא סוללת גיבוי ניידת.

המדריך של WiseBuy יסייע לכם לבחור את סוללת הגיבוי המתאימה, לפי השיקולים הבאים:
איך לבחור מטען נייד / סוללת גיבוי
1
צפו במדריך


2
קיבולת (הספק) הסוללה

הקיבולת או ההספק של סוללת הגיבוי משקפים את עוצמתה ואת משך פעולתה. ההספק נמדד במיליאמפר לשעה (mAh), לדוגמה mAh‏8000, 10,000mAh. ככל שההספק גבוה יותר הסוללה תספק יותר זמן שימוש או יכולת טעינה של סוללת המכשיר. אם אתם משתמשים כבדים, כאלה שסוללת המכשיר שלהם מתרוקנת בתוך שעות ספורות ואתם מרבים לשהות הרחק משקע חשמלי - בחרו סוללת גיבוי בעלת הספק גבוה ככל שניתן. וכך גם אם ברשותכם שני מכשירים הזקוקים לטעינה במקביל.

עם זאת, יש לקחת בחשבון את נתוניו הפיזיים של המטען הנייד. ככלל, גודלו ומשקלו של המטען נגזרים מהקיבולת שלו. קיבולת גדולה משמעותה ממדים גדולים ומשקל כבד יחסית. לכן, הבחירה בדגם צריכה לקחת בחשבון הן את הצרכים שלכם בהיבט של עוצמת טעינה והן את הגודל. את תרצו לשאת את סוללת הגיבוי בכיס המכנסיים, מובן שתצטרכו לבחור סוללה שתחליק לתוכו בקלות ולא תעיק עליכם.


איך לבחור מטען נייד / סוללת גיבוי

3
עוצמת הזרם החשמלי

עוצמת הזרם החשמלי (אמפרג'), הנמדדת ביחידות אמפר (A), מתייחסת למהירות הטעינה של סוללת המכשיר. ככל שעוצמת הזרם תהיה גבוהה יותר משך הטעינה יהיה מהיר בהתאם. שני סוגי האמפרג' הקיימים בסוללות הגיבוי הן 1A ו-2.1A.

לכאורה, סוללת גיבוי בעלת נתון של 2.1
A תתמוך בטעינה מהירה יותר של המכשיר. זה נכון אבל אבל רק בתנאי שסוללת המכשיר שניזון ממנה אכן תומכת בנתון הזה; אחרת, גם אם זרם המוצא יהיה 2.1A קצב הטעינה יהיה של 1A.

אם אתם נוהגים לטעון את המכשיר הנייד שלכם בניחותא ואינכם לחוצים בזמן, למשל בעת טיול נטול מחויבות תקשורתית, עוצמת הזרם לא ממש משנה. אבל אם תרצו להשתמש בטאבלט שלכם לצפייה בסרט או למשחק כבד יחסית בעיצומה של טעינה, תהיו חייבים סוללת גיבוי בעלת אמפרג' של 2.1
A, שכן סוללת גיבוי של 1A פשוט לא תצליח להדביק את קצב ההתרוקנות של סוללת המכשיר שבשימוש.


4
תאימות למכשיר

יש סוללות גיבוי המותאמות למותג ספציפי אחד, דוגמת סמסונג או אייפון ויש סוללות גיבוי אוניברסליות, שניתן להשתמש בהן למותגים שונים באמצעות מתאמים. היתרון של סוללה אוניברסלית ברור: ניתן לטעון מכשירים של מספר יצרנים. החיסרון בסוללה אוניברסלית הוא במספר המתאמים המצורפים אליו, דבר שכרוך בסרבול מה. אם סוללת הגיבוי משמשת מספר מכשירים בעלי חיבורים שונים, הבחירה המתבקשת היא של סוללת גיבוי אוניברסלית. אבל אם ברשותכם רק דגם מסוים יהיה לכם נוח יותר להחזיק בסוללת גיבוי ייעודית לאותו הדגם.איך לבחור מטען נייד / סוללת גיבוי

5
תכונות מיוחדות

סוללת הגיבוי היא לא מוצר מורכב או מרובה תכונות, אבל חלקן כוללות תכונות נוספות שעשויות להיות שימושיות  ולשפר את נוחות השימוש בהן.

הטענה כפולה: סוללת גיבוי בעלת שתי יציאות USB יאפשרו הטענה של שני מכשירים בו-זמנית. כך שאם ברשותכם יותר ממכשיר אחד, למשל סמארטפון וטאבלט, תוכלו לטעון אותם בעת ובעונה אחת.

נוריות או צג חיווי: מרבית סוללות הגיבוי כוללות נוריות חיווי המציינות את מצב הסוללה. החיווי מורכב בדרך כלל מארבע נוריות. כשכולן דולקות זה אומר שהסוללה טעונה במלואה ובכל פעם שנגרע אחוז מסוים, נורית אחת נכבית וכך יש אינדיקציה על מצב סוללת הגיבוי. בדגמים ספורים ויקרים יותר יש צג דיגיטלי המציין באופן מדויק יותר את מצב הסוללה.


הגנות: סוללות גיבוי רבות כוללות אחת או יותר מההגנות האלה: הגנה מפני טעינת יתר, מהתחממות ומקצר. 

פנס: אם פנס הוא אביזר שימושי בעבורכם, תוכלו למצוא סוללת גיבוי המאובזרת בפנס LED מובנה.


כיסוי לסמארטפון: דגמים מסוימים של סוללת גיבוי משמשים גם ככיסוי מגן לסמארטפון, והם זמינים בשלל עיצובים וצבעים.

כפתור הפעלה: כפתור הפעלה שנמצא בחלק מהדגמים נועד למנוע טעינה לא רצויה בזמן שהמטען הנייד מחובר למכשיר.


איך לבחור מטען נייד / סוללת גיבוי

6
מחיר ואחריות

מחיר של סוללת גיבוי נע בין 25 שקלים לסוללה פשוטה בעלת קיבולת קטנה ועד ל-600 שקלים לסוללה גדולה של יצרנים מובילים. האחריות לסוללת גיבוי נעה בין 3 חודשים לשנה ולחלקן לא ניתנת אחריות כלל.

המוצרים המבוקשים בקטגוריית מטענים ניידים / סוללות גיבוי

מטען נייד / סוללת גיבוי Xiaomi Redmi Power Bank 20.000mAh
Xiaomi Redmi Power Bank 20.000mAh
יצרן:Xiaomi,Xiaomi,
קיבולת הסוללה:20000 mAh,
סוג המוצר:סוללה...,
החל מ- 137 ₪
מתוך 7 חנויות
מטען נייד / סוללת גיבוי Anker PowerCore 20,000mAh
Anker PowerCore 20,000mAh
יצרן:Anker,
קיבולת הסוללה:20000 mAh,
סוג המוצר:סוללה...,
החל מ- 215 ₪
מתוך 7 חנויות
מטען נייד / סוללת גיבוי Anker PowerCore 10,000mAh
Anker PowerCore 10,000mAh
יצרן:Anker,
קיבולת הסוללה:10000 mAh,
סוג המוצר:סוללה...,
החל מ- 128 ₪
מתוך 7 חנויות
מטען נייד / סוללת גיבוי Miracase MPB20000L 20,000mAh
Miracase MPB20000L 20,000mAh
יצרן:Miracase,
קיבולת הסוללה:20000 mAh,
סוג המוצר:סוללה...,
החל מ- 149 ₪
מתוך 5 חנויות
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image