חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מטען נייד / סוללת גיבוי pineng PN-963 10,000mAh
יצרן: pineng
קיבולת הסוללה: 10000 mAh
סוג המוצר: סוללה חיצונית
התאמה למכשיר: אוניברסלי
ציון WiseBuy
9.5
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
המוצרים המבוקשים
מחיר סופי: 215 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מטען נייד / סוללת גיבוי pineng PN-963 10,000mAh

הטוב
  • 2 יציאות USB, אחת מהן 2.1A
  • מסך LED עם חיווי מפורט
  • הטענה מהירה של מכשירים חיצוניים
  • קיבולת גבוהה
  • כמעט ולא מתחממת
  • שמירה על קיבולת מלאה בסטנד-ביי
הרע
  • זמן טעינה עצמית ארוך של כ-9 שעות
  • נתוני המסך לא מדויקים
בשורה התחתונה

למרות המחיר הזול, מדובר בסוללת גיבוי מצוינת שעומדת בהבטחות: היא הטעינה את המכשיר שלנו במלואו 3 פעמים לפני שנגמרה, מהירות ההטענה טובה, יש לה מסך אינפורמטיבי ומואר, היא נוחה לנשיאה והעיצוב שלה נאה. החיסרון הבודד הוא שלוקח זמן רב לטעון אותה, אבל זה לטעמנו חיסרון זניח.

הקדמה

ככל שהטלפונים הסלולריים שלנו הפכו לחכמים יותר, מהירים יותר ועם מסכים גדולים וחדים יותר, כך עלתה במקביל צריכת החשמל שלהם. כיוון שמכל ההתקדמות הטכנולוגית, נדמה שזו הקשורה בסוללות היא האטית והעצלה ביותר, פרח במהרה שוק סוללות הגיבוי (או המטענים הניידים) שנועדו לאפשר לנו להמשיך לעבוד עם המכשיר גם כשהסוללה שלו נגמרה ואין שקע חשמל בסביבה.

מבין השלל העצום של סוללות גיבוי שזמינות בשוק,
PN-963 של חברת Pineng הסינית לכד את עינינו הן בזכות העיצוב המוקפד, הן בזכות 2 כניסות ה-USB ובעיקר בשל מסך ה-LCD המואר בקדמתו. הסוללה מציעה קיבולת
של 10,000mAh
, ואנחנו קיבלנו אותה לבדיקה מהאתר GearBest, שם היא נמכרת במחיר פחות מ-70 שקלים, ובדקנו אותה במשך כחודש וחצי בהם היא התלוותה אלינו בתיק באופן יומיומי.

ביצועים

(70% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

את הסוללה Pineng PN-963 בדקנו יחד עם שני מכשירים עיקריים (מבין רבים שעברו תחת ידינו בסקירות בתקופה הבדיקה): Huawei Mate S, שכולל סוללה שקיבולתה 2700mAh, ועם Galaxy S7 עם סוללת 3000mAh.

התהייה הראשונה שלנו הייתה, כמובן, האם נתון הקיבולת של הסוללה הניידת אכן אמין. קשה לבדוק את הנתון הזה ללא ציוד מעבדה מקצועי, מה עוד שבזמן הטעינה חלק מהאנרגיה אובד באופן טבעי, תלוי בטמפרטורה של הסוללה בזמן הטעינה ובגורמים נוספים.

Pineng PN-963

עם זאת, דווקא על שאלת הקיבולת הצלחנו לקבל תשובה די בקלות: השתמשנו ב-Mate S עד שכבה, טענו אותו במלואו באמצעות ה-PN-963 וחזרנו על הפעולה – בדיוק 3 פעמים לפני שסוללת הגיבוי התרוקנה. משמע, הסוללה הצליחה להעביר כ-8100mAh למכשיר שלנו במשך 3 המחזורים, נתון קרוב להצהרת החברה בהתחשב באובדן האנרגיה הסטנדרטי שמתרחש במהלך הטעינה. מעבר לנתון היבש, הידיעה שאנו מסתובבים עם סוללה שיכולה להציל אותנו לא פחות מ-3 פעמים לפני שתזדקק לטעינה בעצמה, שיפר מאוד את ההרגשה והעלים את החשש שסוללת הסמארטפון שלנו תגמר. אגב, ברוב המקרים אין צורך בטעינה מלאה אלא טוענים את המכשיר 30-40% שמספיקים עד שמגיעים הביתה, כך שלמעשה הסוללה הזו יכולה לתת לכם בערך שבוע של שקט נפשי בדרכים.

מבחינת מהירת ההטענה, אנחנו חיברנו תמיד את הסמארטפון לשקע ה-
USB שמספק 2.1A (השקע השני מספק 1.0A בלבד). עם ה-Galaxy S7, שבעצמו תומך בטעינה מהירה, Pineng PN-963 הטעינה את המכשיר לכדי 62% תוך שעה אחת (בזמן זה המסך של סוללת הגיבוי הראה שנותרו בה 72%). מדובר בזמן הטענה די מהיר, אך פחות מהיר מהמטען המקורי של סמסונג בחיבור לחשמל.

Pineng PN-963

בניגוד למהירות ההטענה של מכשירים חיצוניים, הסוללה עצמה זקוקה לכמעט 9 שעות ארוכות כדי להיטען בעצמה ל-100%. אפשר להבין זאת בהתחשב בקיבולת הגדולה שלה, אבל זה עדיין זמן ארוך למדי, שמחייב מעשה להשאיר אותה לילה שלם בטעינה. אגב, פיננג מבטיחה שבסוללה יש רכיב שמזהה אוטומטית את הוולטאג', וכן רכיבי בקרה למניעת טעינת יתר.

במהלך ההטענה, הסוללה מתחממת קלות באזור המסך, אך הדבר בקושי מורגש.

ניידות ונוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

Pineng PN-963 היא סוללת גיבוי נאה ביותר: צורתה מלבנית מוארכת והיא עשויה פלסטיק איכותי בגימור משבצות עדין, עם משחקי ברק ומט. אנחנו קיבלנו לבדיקה את הגרסה הלבנה, אבל היא קיימת גם בצבע שחור עם הדגשים אדומים ספורטיביים.

ממדי הסוללה סבירים ביותר: 14.5X7.1 ס"מ, עובי של 1.4 ס"מ ומשקל של 230 גרם. בערכה תקבלו גם כבל USB קצר בצבע לבן.

בניגוד לאינטואיציה, המסך ממוקם דווקא בחלק התחתון של קדמת הסוללה, ולא העליון. מדובר במסך LED גדול יחסית בגימור "מראה" שמציג את המידע מואר בלבן. הוא יודע להראות את אחוזי הסוללה, להציג האם הסוללה טוענת מכשיר חיצוני (Out) או נטענת בעצמה (In) וכן מציג את זרם הטעינה שבשימוש – 2.1 או 1 אמפר. למעט אחוזי הסוללה, אף אחד מהנתונים האלה לא ממש הכרחי, אבל נחמד שיש.

Pineng PN-963

לאחר כמה מחזורי שימוש, התגנבה ללבנו הרגשה שהמסך לא לגמרי מדייק – ועד מהרה גילינו שצדקנו: אחרי שהסוללה כביכול התרוקנה והציגה על המסך 0%, בפועל היא המשיכה להטעין את הסלולרי שלנו למשך רבע שעה נוספת לפחות. לפחות המסך מזייף "לטובתנו" ולא ההיפך.

בצלע הימנית, ממש מול המסך, נמצא כפתור שלחיצה ארוכה עליו מפעילה את המסך למשך כמה שניות. אם יש התקן שמחובר לסוללה, לחיצה ארוכה מנטרלת ועוצרת את הטעינה, מבלי לשלוף את הכבל החוצה. בתחתית נמצאים החיבורים – שני חיבורי USB, האחד של 2.1 אמפר והשני 1 אמפר (שניהם 5V), ובאמצעם חיבור Micro-USB שבאמצעותו טוענים את סוללת הגיבוי עצמה. ניתן כמובן להשתמש בשתי היציאות בו זמנית ולטעון שני מכשירים במקביל.


המוצר נמסר לבדיקה באדיבות GearBest

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image