הקדמה

אם יש שאלה אחת שתמיד חוזרת על עצמה, זה איזה סמארטפון לקנות? ובעוד שבשוק יש מגוון דיי רחב, בסופו של דבר, אלו המעוניינים בסמארטפון החדש והחזק ביותר, יכולים לבחור מתוך היצע מאוד מצומצם. לקחנו את ארבעת מכשירי הפרימיום המובילים בשוק כיום, וגילינו מי מהם הוא הטוב ביותר.


את מבחן המצלמה הפרדנו והוא יעלה בקרוב לאתר ולערוץ היוטיוב שלנו, שם תוכלו לצלול לעומק אם תרצו.המוצרים שבדקנו בהשוואה זו:

יצרן:Samsung,
גודל מסך:6.8 אינטש,
טווח מחירים:מעל...,
החל מ- 3,138 ₪
מתוך 26 חנויות
יצרן:Huawei,
גודל מסך:6.47 אינטש,
טווח מחירים:מעל...,
החל מ- 2,618 ₪
מתוך 8 חנויות
יצרן:LG,
גודל מסך:6.21 אינטש,
טווח מחירים:1500 -...,
החל מ- 1,950 ₪
מתוך 13 חנויות
יצרן:OnePlus,
גודל מסך:6.64 אינטש,
טווח מחירים:2000...,
החל מ- 2,440 ₪
מתוך 9 חנויות

מערכת ההפעלה הנוחה ביותר

לכל המכשירים יש את אותה מערכת הפעלה בסיסית - אנדרואיד 9. מעליה מולבש ממשק ייעודי שכל חברה מייצרת עבור עצמה, והוא מכיל את כל התכונות הנוספות שלא מובנות במערכת עצמה.


למעט הוואן פלוס, בכל המכשירים ישנה אפשרות לשנות את מבנה הממשק כך שישתמש במגירת האפליקציות, או שיעבוד לפי הסגנון של אפל, שבו כל האפליקציות מופיעות במסך הבית. לטעמנו, זהו חיסרון משמעותי עבור וואן פלוס, ולו רק בגלל הכפילות שמגירות האפליקציות מייצרת. מה שגם, לא ניתן לסדר את האפליקציות ידנית בתוך אותה מגירה, כך שהיא מבלבלת למדי.


איזה סמארטפון הוא הטוב ביותר?


עם זאת, אחרי תקופת הסתגלות שבה הגדרנו ידנית ובתסכול רב את מסך הבית, מצאנו שהתגובה המהירה והחלקה ביותר של ממשק ה-Oxygen של וואן פלוס, הצליחה להשכיח את החוויה הראשונית, כך שבשימוש השוטף זהו אחד הממשקים הטובים ביותר בשוק. אך רושם ראשוני הוא חלק בלתי נפרד מבחירת מכשיר ולטעמנו הממשק המובנה בגלקסי נוט 10 פלוס הוא המוצלח מביניהם. הוא מהיר, ברור ונעים לשימוש, מכיל את כל הפונקציות החשובות ומעל הכל, מתפקד היטב.


קראו את הסקירות המלאות


הביצועים הטובים ביותר

ל-G8s ולוואן פלוס יש את אותו מעבד סנאפדרגון 855, לוואווי יש את המעבד שלהם - Kirin 980 ולסמסונג גם מעבד בפיתוח עצמאי - אקסינוס 9825. לסמסונג ולוואן פלוס יש 12 גיגה RAM, לוואווי 8 גיגה ול-LG - שישה גיגה RAM.


בכל הקשור לעבודה השוטפת עם המכשיר - ניהול הגדרות, חיפוש וטעינת אפליקציית המצלמה המובנית, כל המכשירים תפקדו היטב וההבדלים ביניהם היו קלים ביותר, אך התגובה המהירה ביותר התקבלה בוואן פלוס, שיחד עם התצוגה ב-90 הרץ, הגיב באופן עקבי בזריזות ואנרגטיות לכל לחיצה.


בכל הקשור למשחקים, בכולם ניתן לשחק בהנאה בכל המשחקים הפופולריים והתובעניים ביותר. אך כדי להשוות את הביצועים שלהם בצורה מדויקת, הפעלנו את המבחנים הסינטתיים אנטוטו, 3D Mark ו-GeekBench 4, הפועלים בצורה זהה בכל המכשירים, מה שמספק פרספקטיבה לגבי מה אפשר לצפות מכוח העיבוד במכשיר.


במבחן Antutu ה-OnePlus 7 Pro מוביל עם 373,975 נקודות.


איזה סמארטפון הוא הטוב ביותר?


במבחן 3D Mark OpenGL הנוט 10 פלוס מוביל עם 9,874 נקודות.


איזה סמארטפון הוא הטוב ביותר?


במבחן GeekBench MultiCore ה-G8s מוביל עם 10,744 נקודות.


איזה סמארטפון הוא הטוב ביותר?


לסיכום כל המבחנים, המכשיר עם הציון הגבוה ביותר הוא ה-OnePlus 7 Pro, ומיד אחריו ה-Note 10 Plus. תוצאות המבחנים תואמות את חווית השימוש שלנו, ואכן מדובר בשני מכשירים חזקים מאוד, אך מבין שניהם, ה-OnePlus 7 Pro הוא המהיר ביותר.


איזה סמארטפון הוא הטוב ביותר?


המסך הטוב ביותר

סוגי הפאנלים במבחן נחלקים לשניים. המכשירים של LG ו-Huawei מגיעים עם פאנל OLED, בעוד שהתצוגה בוואן פלוס ובסמסונג היא AMOLED.


כדי לבחון את ההבדלים באופן שבו כל מסך מציג את התמונה, ביטלנו בכל המכשירים את אפשרויות שינוי הצבע כך שהתמונה תוצג בצורה הטבעית ביותר לאותו מסך ולא תשתנה אוטומטית. במבחן הצגנו בכל המכשירים תמונות זהות בסביבה חשוכה, וכך ראינו כיצד התצוגה מתמודדת עם אתגרים שונים. 


איזה סמארטפון הוא הטוב ביותר?


צבעים וטווח דינמי

בתמונות שבהן שחור ולבן הם הגוונים העיקריים, הנוט 10 פלוס נראה מעט צהבהב לעומת ה-P30 Pro, שהציג את הלבן מאוזן יותר. מנגד, בתמונה צבעונית חשוכה שבה יש טווח דינמי רחב מאוד, הנוט 10 הצליח להציג גם את האזורים הכהים בצורה מאוזנת וטבעית, בעוד שה-P30 Pro הציג את אותם גוונים מעט דהויים. בתמונות הצבעוניות, רוב המכשירים הצליחו להציג תמונה מאוזנת ונאה, כך שלטעמנו התצוגה הטבעית והמדויקת ביותר שייכת ל-P30 Pro ולנוט 10 פלוס, ומיד אחריהם הוואן פלוס.


איזה סמארטפון הוא הטוב ביותר?


וכן, המכשיר של סמסונג בלט לטובה שוב ושוב בזכות צבעים עשירים, גוונים מדויקים ונאמנים למציאות, אך לוואן פלוס ישנה תכונה ייחודית המאפילה על המדויק שבמסכים, וזה קצב הריענון הגבוה - 90Hz. תכונה זו גורמת לכל דבר המוצג על המסך, בעיקר על אובייקטים נעים כמו תפריטי המכשיר, סרטונים ומשחקים, לנוע באלגנטיות חלקה כך ששווה לשקול גם אותו.


במבחן נראות באור יום ישיר, כל מסכי המכשירים במבחן תפקדו בצורה סבירה באור יום, אך השניים שבלטו לטובה הם אלו של הוואן פלוס 7 פרו והנוט 10 פלוס.


חדות התמונה

המסך החד ביותר מביניהם שייך לוואן פלוס בגודל 6.67 אינץ' המציג תמונה ברזולוציה גבוהה של 1440x3120 או QHD+, וצפיפות פיקסלים של 516 ppi. לשם השוואה, ה-P30 Pro שלו מסך בגודל 6.47 אינץ', מציג תמונה ברזולוציה נמוכה בהרבה - 1080x2340 ושם צפיפות הפיקסלים היא 398 ppi. 


איזה סמארטפון הוא הטוב ביותר?


ונשאלת השאלה, האם בכלל ניתן לראות את ההבדל בין מסך QHD+ ל-FHD+ או שזה רק מפרט מפואר על הנייר? לטעמנו בהחלט אפשר לראות את ההבדל בין מסך התומך ברזולוציה גבוהה לבין זה שלא. ועם זאת, אם תגדירו בסמארטפון עם מסך QHD+ רזולוציה נמוכה יותר, יהיה קשה להבחין בהבדל. כלומר, רק אם המסך במקור אינו מכיל את כמות הפיקסלים הגבוהה יותר, יהיה ניתן להבחין בכך שהצפיפות שלהם נמוכה.


לסיכום, המכשיר עם התצוגה הטובה ביותר, הוא ה-Galaxy Note 10 Plus.


איזה סמארטפון הוא הטוב ביותר?


אבטחה ביומטרית

 לכל המכשירים שני אמצעי אבטחה ביומטרית בנוסף לאפשרויות הסטנדרטיות של קוד וציור קו על המסך. לכולם זיהוי פנים, ולכולם סורק טביעות אצבע מובנה במסך, למעט ה-G8s שלו סורק סטנדרטי המובנה בגב המכשיר.


סורק טביעות האצבע המהיר ביותר שייך לוואן פלוס 7 פרו, שלמרות שהוא מובנה במסך, הוא מצליח להיות מהיר בשבריר שנייה מזה המובנה בגב ה-G8s. מיד אחריהם נמצא המכשיר של וואווי ולבסוף הסורק המובנה בסמסונג.


איזה סמארטפון הוא הטוב ביותר?


במקביל לסורק, ניתן לפתוח את המכשיר דרך המצלמה הקדמית. ה-G8s הוא המכשיר היחידי במבחן עם סורק פנים תלת מימדי, המבוסס על מצלמת ToF. אותה מצלמה מאפשרת לו לזהות את הצורה הגיאומטרית של פני המשתמש כך שהוא נחשב מאובטח יותר מהשאר, ובנוסף, החיישן לא מחייב תאורה כלשהי, שכן הוא כולל פנס אינפרא אדום שאינו נראה לעין.


איזה סמארטפון הוא הטוב ביותר?


גם בבדיקה זו, הוואן פלוס הוא המהיר ביותר, וזאת למרות שהמצלמה הקדמית צריכה לנוע מעלה מתוך גוף המכשיר. מיד אחריו ה-P30 Pro, לאחר מכן הנוט 10 פלוס ויחד איתו ה-G8s שמבין כולם, נכשל בזיהוי הפנים שלנו הכי הרבה.


המכשיר עם האבטחה הביומטרית הטובה ביותר הוא ה-OnePlus 7 Pro.


הסוללה הטובה ביותר

למרות הדימיון בכוח העיבוד, גודל המסך, כמות הפיקסלים וניהול המשאבים, מהווים הגורם המרכזי בהבדל בין חיי סוללה מעולים לבינוניים. מעבר לשימוש הסטנדרטי שלנו במהלך הבדיקה, בכדי למדוד את ההבדלים בין המכשירים בצורה אחידה, הפעלנו את המבחן הסינטתי 4 GeekBench שבו מעבד המכשיר מופעל למשך 3 שעות על 100% והתצוגה מעומעמת. בסופו מתקבלת תוצאה המעידה על חיי הסוללה הצפויים, אך זכרו שזמן השימוש בפועל תלוי בעיקר בכם.


איזה סמארטפון הוא הטוב ביותר?


על פי תוצאות המבחן, חיי הסוללה של המכשירים כמעט זהה, אך מכשיר אחד בולט מעל כולם עם הפרש של כאלף נקודות, וזהו ה-P30 Pro של וואווי. בין אם זו הרזולוציה הנמוכה של המסך או ניהול אנרגיה מצוין, באופן עקבי, המכשיר של וואווי סיפק את חיי הסוללה הטובים ביותר.


המכשיר עם הסוללה הטובה ביותר הוא ה-Huawei P30 Pro.


המכשיר העמיד ביותר

למעט הוואן פלוס, כל המכשירים עמידים לפי תקן IP68 האומר שהם מסוגלים לעמוד בטבילה במים בעומק של מטר וחצי למשך חצי שעה. לוואווי ול-וואן פלוס ציפוי מסך גורילה גלאס 5, בנוט 10 פלוס וב-G8s המסך מצופה בגורילה גלאס 6 והחלק האחורי ב-5. כמו כן, לוואן פלאס ישנה מצלמה שנעה על מנגנון מכני והיא אמנם חוזרת חזרה אוטומטית אם מזוהה נפילה, אך עדיין מדובר בחלק נע שיכול להישבר.


איזה סמארטפון הוא הטוב ביותר?


לטעמנו חוסר עמידות כלשהי בנוזלים היא חיסרון משמעותי. תאונות קורות כל הזמן, ומטבען, לא ניתן להתכונן אליהן ולהרחיק את המכשיר ממקור מים. יש שיגידו שהמכשיר כן עמיד בנוזלים, אך החברה לא מצהירה זאת. לטעמנו, יש לוואן פלוס סיבה טובה מאוד לא לטעון שהמכשיר עמיד במים, וזה כי הוא לא, לפחות לא לאורך זמן.


לאור זאת, במבחן העמידות אין מכשיר שמצליח להתעלות על השאר.


בשורה התחתונה

סמארטפון טוב הוא כזה שבו כל האלמנטים מתקבצים יחיד לכדי מוצר מוצלח ואיכותי. הוא צריך להיות מכשיר שקל ונוח להשתמש בו לאורך זמן, שיהיה מספיק משוכלל כדי לעמוד בדרישות היום יומיות, אבל גם יכיל סוללה שיכולה לתמוך בכל אותן פונקציות מתקדמות בלי לחפש מטען באמצע היום.


LG G8s או Huawei P30 Pro

ל-P30 Pro יש תצוגה איכותית יותר, למרות שהרזולוציה זהה, האבטחה הביומטרית מהירה יותר והסוללה חזקה יותר.


איזה סמארטפון הוא הטוב ביותר?


OnePlus 7 Pro או Huawei P30 Pro

לוואן פלוס יש תצוגה איכותית יותר, ביצועים טובים יותר וממשק מהיר ונאה יותר.


איזה סמארטפון הוא הטוב ביותר?


Note 10 Plus או Huawei P30 Pro?

לנוט 10 פלוס יש תצוגה טובה יותר, ביצועים חזקים יותר וממשק מוצלח יותר.


איזה סמארטפון הוא הטוב ביותר?


Note 10 Plus או OnePlus 7 Pro

לוואן פלוס יש תצוגה זהה באיכות, אך הביצועים טובים יותר והממשק נקי ומהיר יותר. בנוסף, האבטחה הביומטרית מהירה בהרבה.


איזה סמארטפון הוא הטוב ביותר?


השוואת מחירים


למרות שה-OnePlus מצטיין בהרבה קטגוריות, הוא רשמית לא עמיד בנוזלים ומבנה הממשק שלו מוגבל לתצורה אחת ספציפית שאינה ניתנת לשינוי, ולטעמנו זו יכולה להיות מגבלה משמעותית בכל הקשור לנוחות ולשימוש לאורך זמן. לכן, ה-Galaxy Note 10 Plus הוא המכשיר הטוב ביותר במבחן. הוא מצליח לענות על כל הסעיפים החשובים בבחירת סמארטפון, והוא עושה זאת עם מעט מאוד פשרות.

להשוואת מחירי המוצרים שבדקנו:

יצרן:Samsung,
גודל מסך:6.8 אינטש,
טווח מחירים:מעל...,
החל מ- 3,138 ₪
מתוך 26 חנויות
יצרן:Huawei,
גודל מסך:6.47 אינטש,
טווח מחירים:מעל...,
החל מ- 2,618 ₪
מתוך 8 חנויות
יצרן:LG,
גודל מסך:6.21 אינטש,
טווח מחירים:1500 -...,
החל מ- 1,950 ₪
מתוך 13 חנויות
יצרן:OnePlus,
גודל מסך:6.64 אינטש,
טווח מחירים:2000...,
החל מ- 2,440 ₪
מתוך 9 חנויות