הקדמה
בדקנו, התעללנו, בחשנו, לשנו וערבבנו שפע של חומרי גלם על חמישה מיקסרים שונים. בחנו אותם בשלושה פרמטרים – הקצפת שמנת מתוקה עם אביזר ההקצפה, ערבול בצק פריך עם אביזר הערבול ולישת בצק לחם וחלה עם אביזר הלישה.

המוצרים שבדקנו בהשוואה זו:

יצרן:Kenwood,
סוג המוצר:מיקסר,
הספק:1000 Watt,
החל מ- 1,196 ₪
מתוך 41 חנויות
יצרן:KitchenAid,
סוג המוצר:מיקסר,
מספר מהירויות:...,
החל מ- 1,399 ₪
מתוך 21 חנויות
יצרן:Bosch,
סוג המוצר:מיקסר,
תכונות נוספות:פעולת...,
החל מ- 1,284 ₪
מתוך 21 חנויות
יצרן:Amcor,
סוג המוצר:מיקסר,
תכונות נוספות:כפתור...,
החל מ- 859 ₪
מתוך 9 חנויותבמקום החמישי – Bosch MUM58720
זה מוצר מפתיע בכמה שהוא אינו מוצלח. באופן כללי המיקסר מאד קל משקל, עשוי ברובו פלסטיק ומעוצב שונה מאוד מהמיקסרים האחרים שנבדקו. נפח המנוע טוב (1000W) אך הקערה קטנה יחסית (3.9 ליטר) והאביזרים אינם מותאמים לה. במבחן ההקצפה – המקציף עצמו נראה כצעצוע, ההקצפה הייתה איטית ולא נוצר נפח מספק כך שקיבלנו קצפת דלה שלא החזיקה את עצמה יציבה.

בדקנו: איזה מיקסר ביתי הוא הטוב ביותר?

במבחן הבצק הפריך – אביזר הערבול נראה כדגם מוקטן של אביזר ההקצפה, הוא אינו משיק לדפנות המיקסר ולכן נותרים שיירים רבים של חומרי גלם שלא התערבלו. גוף המיקסר "רקד" בזמן העבודה והתוצאה שהתקבלה הייתה בינונית למדי. במבחן הלחם, ליכוד חומרי הגלם היה מהיר אמנם אבל מהר מאד הבצק טיפס על אביזר הלישה מה שגם לכך שהבצק לא עובד כפי שצריך משום שלא נוצרה רשת גלוטן מספיק טובה.

למי הוא מיועד? למישהו שרוצה מיקסר על השיש וזהו.

להשוואת מחירים לחצו כאן.

במקום הרביעי – Amcor MIX970
על פניו המיקסר של אמקור יכל להיות המנצח. קערה בנפח טוב (5 ליטר) וגם הספק מנוע של 1000W ציירו תמונה אופטימית למדי. בהפעלות הראשונות הוא הפתיע בביצועיו ומשם חלה ההדרדרות. מה שהתחיל בתור מיקסר שיכול לעמוד יפה, מהר מאד הפך למיקסר מרעיש, שראשו מקפץ בעצבנות וכל כולו מטייל על משטח העבודה. במבחן ההקצפה ראש ההקצפה עבד טוב, מהר ונתן תוצאה משביעת רצון. במבחן הבצק הפריך – איסוף החומר היה מוצלח, התוצאה הייתה טובה אך במחיר של מעט רעש וחוסר יציבות. במבחן הלחם – התחילו רעשים מוגזמים ואחרי כמה טיולים על השיש וקפיצות של ראש המיקסר נתקבל בצק סביר ולא יותר מזה.

בדקנו: איזה מיקסר ביתי הוא הטוב ביותר?

זהו המיקסר הזול ביותר לעומת ארבעת המיקסרים האחרים ופה אנחנו מקבלים תיאור מילולי לביטוי "מה שעולה בזול, עולה ביוקר". למי הוא מיועד? למי שזקוק לו בעיקר להקצפות ופחות להכנת בצקים.

להשוואת מחירים לחצו כאן.

במקום השלישי – Breville BEM800EX
זהו המיקסר היקר ביותר לעומת ארבעת המיקסרים האחרים, וגם הוא כמו השאר מגיע עם קערה בנפח טוב (4.7 ליטר) ומנוע בהספק 1000W. למרות קווי הדימיון, הברוויל נבדל מהשאר בעיקר בעיצוב ובטכנולוגיה. הוא מעוצב נאה ומצויד בטיימר מואר. במבחן ההקצפה התוצאות היו טובות למדי, ההקצפה התבצעה בזמן סביר ובנפח טוב. במבחן הבצק הפריך המיקסר נאלץ להתאמץ ולהרעיש, והיה לו היה מעט קשה לאסוף את חומרי הגלם ולעבדם - כך שהוא יתקשה להכין בצק אלסטי ולא פריך. במבחן הלחם התקבלה לישה כמעט טובה אבל במאמץ. לעיתים נאסף הבצק על וו הלישה ולעיתים נוצרה מתיחה טובה כתלות בכמות הנוזלים בבצק.


בדקנו: איזה מיקסר ביתי הוא הטוב ביותר?


למי הוא מיועד? למי שאופה מפעם לפעם, אבל לא למקצוען שמרבה להשתמש במיקסר למשימות לישת בצק.

להשוואת מחירים לחצו כאן

במקום הראשון, תיקו ל-kMix החדש ול-KitchenAid הקלאסי.
שוק מוצרי המטבח פועל שונה משוק הסמארטפונים למשל. בתחום זה יש תחלופה פעם בכמה שנים במקום כמה פעמים בשנה, וכך קנווד סוף סוף הוציאה דגם חדש לרב המכר שלה - הקיימיקס. אותו מיקסר שגם בא בגרסה צבעונית, כעת מוצע במחיר גבוה יותר אך עם מספר שינויים מורגשים - במיוחד באזור המנוע וביכולת של המכשיר להתמודד עם בצק כבד ומניעת התזוזות הלא רצוניות הללו של המכשיר על השיש.

בדקנו: איזה מיקסר ביתי הוא הטוב ביותר?

ה-KMiX הוא מיקסר חזק, כבד ויציב. עם קערה בנפח אידאלי למשפחה הקלאסית (5 ליטר) והספק מנוע טוב העומד על 1000W. הוא מגיע עם אביזרים חזקים הבנויים נכון, משיקים לדפנות הקערה, ניתנים לכוונון ועמידים במדיח הכלים. במבחן ההקצפה הוא עבד בצורה שקטה, אמנם לקח לו מעט זמן להקציף שמנת אך התוצאה היתה מצוינת. במבחן הבצק הפריך התקבלה תוצאה מעולה, איסוף חומרי הגלם היה מיידי והבצק שנוצר היה אחיד וטוב, אך עם מעט רעש. במבחן הלחם המיקסר אסף את כל חומרי הגלם ויצר בצק לעילא ולעילא - אלסטי, עם רשת גלוטן מפותחת ויפה אך ללא יותר מדי מאמץ, אך עם מעט תנועתיות על השיש. לטעמנו הוא מיועד לאופה הנאמן שרוצה לשטוף את החלקים במדיח.

להשוואת מחירי Kenwood KMX750 החדש לחצו כאן.

למרות שאנחנו מלאי שבחים, הגרסה החדשה של הקיימיקס יקרה בכ-800 שקל יותר מהגרסה הקודמת, והמתחרה הבולט ביותר שלו נותר יציב ואיתן עוד משנת 2005. אנחנו מדברים על ה-KitchenAid KSM150 שהפך לקלאסיקה עם השנים ועדיין מראה לכולם מאיפה מקציפים את החלבון.

זהו מיקסר המגיע בשלל צבעים, בעל עיצוב המאוד מזוהה עם המותג. עם קערה בנפח טוב (4.8 ליטר) ובעל הספק מנוע נמוך (300W) ומפתיע מאוד, שכן הנתון הבעייתי לא התבטא בכלל בזמן השימוש, זאת לאור היעדר תמסורת מסובכת המפחיתה את עוצמת המנוע. בקיטשן-אייד יש שני גלגלי שיניים, אחד על המנוע ואחד על הציר של הראש הנע וזהו, ואותה פשטות מסוגלת להעביר את הכוח מהמנוע לקערה ביעילות הגבוהה ביותר.

בדקנו: איזה מיקסר ביתי הוא הטוב ביותר?

אולי זו התמסורת המדויקת ואולי אלו האביזרים מצוינים; כך או כך המבחנים שלנו הוכיחו שזהו מיקסר יציב, יעיל וטוב. במבחן ההקצפה המיקסר הצטיין בנפח, בזמן עבודה מהיר ובתוצאה נפלאה. במבחן הבצק הפריך המיקסר נשאר יציב, חומרי הגלם נאספו בזמן טוב ולא ניכר על המיקסר שהוא מתאמץ בערבול הבצק ובאיחודו. במבחן הלחם המיקסר אסף את כל חומרי הגלם, מתח ולש אותם בצורה מצויינת ולא הזיע. החסרון היחיד שמצאנו במיקסר הוא שלא ניתן לרחוץ את אביזר ההקצפה במדיח הכלים.
למי הוא מיועד? לאופה המסור ונטול המדיח.

להשוואת מחירי KitchenAid KSM150 לחצו כאן.

מה חשוב לדעת לפני שקונים מיקסר? כל התשובות במדריך המלא

להשוואת מחירי המוצרים שבדקנו:

יצרן:Kenwood,
סוג המוצר:מיקסר,
הספק:1000 Watt,
החל מ- 1,196 ₪
מתוך 41 חנויות
יצרן:KitchenAid,
סוג המוצר:מיקסר,
מספר מהירויות:...,
החל מ- 1,399 ₪
מתוך 21 חנויות
יצרן:Bosch,
סוג המוצר:מיקסר,
תכונות נוספות:פעולת...,
החל מ- 1,284 ₪
מתוך 21 חנויות
יצרן:Amcor,
סוג המוצר:מיקסר,
תכונות נוספות:כפתור...,
החל מ- 859 ₪
מתוך 9 חנויות