אפקט העדר: בזמן שחלק ניכר מיצרניות הסמארטפונים השונות החליטו לוותר על שקע האוזניות הסטנדרטי (3.5 מ"מ) במכשיריהן, בראשן אפל, וואווי, שיאומי ורבות אחרות, נראה היה בשנתיים האחרונות כי סמסונג ו-LG אינן מתכוונות להיכנע לטרנד כשאלו המשיכו לשלב את השקע האהוב בכל הסמארטפונים שלהם. ואילו כעת נראה כי התמונה עשויה להשתנות, לפחות עבור סמסונג, כאשר דיווח חדש גורס שהיצרנית מתכוונת לוותר על שקע האוזניות כבר במכשירי הדגל שיוכרזו במחצית השניה לשנת 2019.
על פי פרטי הדיווח, בזמן שסדרת גלקסי S10 צפויה לשמור על שקע האוזניות, מכשיר הדגל Galaxy Note 10 שיוכרז גם הוא בשנה הבאה לא ישלב את שקע ה-3.5 מ"מ לחיבור אוזניות. נוסף על כך וכצפוי, גם ממשיכי הדרך לסדרת S10, דגמי ה-Galaxy S11 (בהנחה שכך תכונה הסדרה, אם כי לא ידועים פרטים בנושא זה כעת), יוותרו על שקע האוזניות הסטנדרטי.


בין הסיבות שעשויות להוביל לבחירת סמסונג היא התעצמותו של שוק האוזניות האלחוטיות, שהולך וגדל בשנים האחרונות באופן משמעותי. אלא שהתעצמות שוק האוזניות האלחוטיות מגיעה בין היתר נוכח הסרת שקעי האוזניות מחלק ניכר מן הסמארטפונים בשוק. עוד נמסר בדיווח כי בנפח שתחסוך היצרנית מתחת למכסה המנוע של הגלקסי נוט 10 עשוי לשמש אותה עבור הגדלת קיבולת הסוללה, וייתכן כי עבור שילובן של טכנולוגיות חדשות (כדוגמת קורא טביעות אצבע המשולב מתחת למסך).
בניגוד לאפל שמוותרת גם על שילובו של מתאם ייעודי באריזת מכשיריה, סמסונג צפויה לספק ללקוחות הרוכשים את הגלקסי S11 וגלקסי נוט 10 מתאם ממ-USB Type-C לחיבור 3.5 מ"מ. כך, יוכלו רוכשי המכשירים להמשיך ולבצע שימוש באוזניותיהם ללא צורך ברכישת מתאם בנפרד בעלות שנעה סביב 10 דולר או כ-50 שקלים בישראל. את ה-Galaxy Note 10 צפויה היצרנית להציג לקראת סוף 2019, כך שחודשים רבים מפרידים בינינו לבין השקתו ודברים רבים עשויים להשתנות.


מקור