בחודשים האחרונים נראה היה כי ענקית הטכנולוגיה הסינית, וואווי, מתקשה לשמור על הקלפים צמוד לחזה, כשהדלפות אודות סדרת הדגל שלה מצאו דרכן אלינו פעם אחר פעם. כעת, שמה היצרנית סוף לשמועות, ובאירוע הכרזה המתקיים ברגעים אלו בלונדון, נחשפו באופן רשמי צמד מכשירי הדגל השניים בפיתוחה לשנת 2018, הכירו את ה-Huawei Mate 20 ו-Huawei Mate 20 Pro.
צמד המכשירים מגיעים בקווי עיצוב שונים באופן די מהותי אחד מן השני, אם כי חלק ניכר ממפרטם הטכני יהיה דומה. כך, על יכולות העיבוד של השניים אחראית מערכת השבבים Kirin 980 בפיתוח וואווי, שכוללת מערך של 2+2 ליבות Cortex-A76 בתדר ליבה של 2.6GHz ו-1.92GHz בהתאמה, כמו גם 4 ליבות נוספות מסוג Cortex-A55 בתדר ליבה מירבי של 1.8GHz.


כמו כן, כולל השבב רכיב NPU ייעודי עבור יכולות בינה מלאכותית, כשזה מגיע עם שתי ליבות - אחת עבור ביצועי AI סטנדרטיים, ואחת עבור חישובים מורכבים יותר המתבצעים באופן מקומי על המכשירים. יחד עם מערכת השבבים החדשה, ישלבו צמד המכשירים 4 או 6 גיגה-בייט RAM לדגם המייט 20 ו-6 או 8 גיגה-בייט RAM לדגם המייט 20 פרו.
צמד המכשירים מגיעים עם מגירת כרטיס סים כפולה, המאפשרת את שילובם של שני כרטיסי סים מסוג Nano SIM או כרטיס להרחבת הזיכרון. כרטיס ההרחבה, עם זאת, הוא כרטיס חדש בפיתוחה של וואווי, המכונה בשם NanoSD ומגיע עם מבנה ומגעים זהים לכרטיס ה-NanoSIM.


ה-Mate 20 ו-Mate 20 Pro מגיעים שניהם עם מערכת ההפעלה אנדרואיד 9.0 פאי, בשילוב ממשק המשתמש EMUI 9.0 בפיתוחה היעצמאי של היצרנית. עם הממשק החדש, מציינת החברה, בוצעה התמקדות בהפיכת הממשק לנקי ופשוט יותר. מסכי ההגדרות צומצמו בכ-10%, יחד עם החבאה של הגדרות מתקדמות שאינן רלוונטיות עבור המשתמש הממוצע. כמו כן, ביצעה וואווי שינוי במיקום הכפתורים לצורך שיפור נוחות השימוש ביד אחת.
בכל הנוגע לביצועים, נמסר כי הממשק יאפשר זמני העלאת אפליקציות מערכת במהירות גבוהה ב-51% בהשוואה ל-EMUI 8.1, כמו גם שיפור באופן העבודה של כל האפליקציות. צמד מכשירי הדגל החדשים מגיעים גם הם עם האפשרות לבצע בהם שימוש כמעיין מחשב PC מלא הודות לממשק ייעודי שפיתחה וואווי. את ממשק זה הציגה החברה כבר עם ה-Mate 10, אז נדרש היה לחבר כבל USB Type-C ישירות למסך ולהתחיל לעבוד. כעת, מרחיבה וואווי את הפיצ'ר ומאפשרת למשתמשים להפעיל אותו באופן אלחוטי, זאת בכל מסך התומך בכך.


Huawei Mate 20 Pro

באירוע ההכרזה שלה מתמקדת וואווי בסמארטפון הדגל העוצמתי ביותר בסדרה, וזהו כמובן דגם המייט 20 פרו. בדיוק כפי שהעידו כל השמועות והדיווחים הקודמים, מגיע המכשיר עם צג OLED בגודל 6.39 אינץ', ברזולוציית Quad HD Plus עם יחס צפייה של 19.5:9. מדובר במסך הקמור מימינו ומשמאלו, שאמנם בולט לעין, אך מדובר בקימור עדין למדי. מתחת לפאנל התצוגה משלבת וואווי קורא טביעות אצבע ביומטרי בטכנולוגיה המכונה DPS, שיהיה מהיר יותר ב-20% מזה שראינו ב-Mate RS Porsche Design, לדברי החברה.


בחלקו העליון של המסך בולט לו מערך זיהוי פנים חדש ב-3D, שמבצע שימוש ב-5 רכיבים שונים לצורך הפקת תבנית פנים מדוייקת ככל הניתן, לטענת וואווי. בין הרכיבים בהם מבצע המכשיר שימוש נמצא 2 חיישני צילום שונים (ביניהם מצלמת הסלפי הקדמית), רכיב המכונה Dot Projector המוכר לנו מטכנולוגיית Face ID של אפל, חיישן אינפרא-אדום ועוד.
כל אלו יחדיו, מאפשרים זיהוי פנים בתלת מימד ברמת דיוק גבוהה במיוחד. תוך שימוש בטכנולוגיית בינה מלאכותית, מציינת וואווי כי מערך זיהוי הפנים מסוגל לזהות את המשתמש הן בחושך והן באור יום, וגם בכל מקרה של שינוי - עם או בלי משקפיים/כובע, עם או בלי זקן וכדומה. בדומה ל-Face ID, מערך זיהוי הפנים מסוגל לאפשר את פתיחת הנעילה רק כאשר המשתמש מביט אל המכשיר.


קווי העיצוב של ה-Mate 20 Pro כוללים זכוכית קמורה לא רק בחזית, אלא גם בגבו, כשזו מתמזגת אל מסגרת עשויה אלומיניום. לשוק הישראלי והאירופאי יגיע המכשיר ב-3 צבעים וגימורים שונים: Midnight Blue, Twilight ושחור. דגם המידנייט בלו, אגב, מגיע עם מרקם ייחודי של חריצים הטמועים בגבו, ואף על פי שבאופן התחלתי מרגיש גב המכשיר כזכוכית סטנדרטית, מעבר מעט יותר מדוייק מגלה כי מדובר בגב מחוספס.


לטענת החברה עיצוב זה, אותו מכנה החברה Hyper Optical Pattern, יהפוך את המכשיר לעמיד יותר בפני טביעות אצבע ויספק אחיזה טובה יותר. המכשיר החדש מגיע גם עם עמידות משופרת בפני מים ואבק תחת תקן IP68, שיאפשר טבילה בעומק של מטר למשך חצי שעה ללא כל פגיעה. מימדי המכשיר יעמדו על 157.8 מ"מ אורך, 72.3 מ"מ רוחב ועובי של 8.6 מ"מ.
בגב הסמארטפון נמצא מערך צילום ריבועי שפותח זו פעם נוספת בשיתוף פעולה עם חברת לייקה, וזה כולל 3 חיישני צילום ורכיב פלאש LED כפול. חיישני הצילום מציגים שינוי משמעותי בהשוואה לדגם ה-P20 Pro, כאשר אלו יכילו חיישן 40 מגה פיקסל ראשי


מערך זה משלב 3 חיישני צילום נפרדים: חיישן צילום ראשי ברזולוציית 40 מגה פיקסל, עם זווית צילום סטנדרטית ומפתח צמצם של f/1.8; מצלמת טלפוטו ברזולוציית 8 מגה פיקסל עם מפתח צמצם של f/2.4 ומייצב תמונה אופטי (OIS); וחיישן אחרון ברזולוציית 20 מגה פיקסל, שמציע זווית צילום רחבה במיוחד ומפתח צמצם של f/2.2.


מדובר בפעם הראשונה בה וואווי מוותרת על חיישן מונוכרום המצלם בשחור ולבן, כשאת מקומו לוקחת מצלמת הזווית הרחבה. לטענת בכיר בחברה, וואווי עבדה עם לייקה באופן צמוד על מנת שאפקט המונוכרום במצלמה יהיה מדוייק וקרוב למציאות ככל הניתן, וזאת על מנת לפצות על חסרונו של חיישן המונוכרום.
בין הפיצ'רים החדשים שמביא איתו ה-Mate 20 Pro בזירת הצילום, נמצא את טכנולוגיית Master AI 2.0 - גרסה שניה למערך הבינה המלאכותית במצלמות החברה, שמסוגלת כעת לזהות לא פחות מ-1,500 סצינות שונות. כמו כן, כוללת המצלמה אפשרות לזיהוי פוקוס ב-4 מימדים, כך שגם כאשר המשתמש ינוע תוך כדי הצילום, תהא מסוגלת זו להמשיך ולהתמקד על האובייקט ללא נפילות פוקוס. מצב צילום נוסף שמציע המכשיר מכונה בשם AI Portrait ומסוגל לצלם וידאו בו האובייקטים הראשיים - דמויות זזות או סטטיות, מצולמות בצבע, ואילו יתר הסצינה מוצגת בשחור ולבן.


כמו כן, מדגישה וואווי כי טכנולוגיית הבינה המלאכותית מאפשרת לה לזהות את כל הפנים המצולמות בקטעי וידאו ולקטלג אותם. כחלק מן הקטלוג, תוכל אפליקציית הצילום ליצור למשתמש באופן אוטומטי סרטון Highlight באורך של 10 שניות שיציג את רק את הקטעים בוידאו בהם מופיע האדם שפניו נבחרו וזוהו על ידי המכשיר. מצב צילום נוסף ולא פחות מעניין הוא ה-Super Macro, שיאפשר לבצע צילומי מקרו במרחק של 2.5 סנטימטר מן האובייקט.
עוד מציע ה-Mate 20 Pro סוללה גדולה מתמיד עבור מכשירי הדגל של היצרנית, כשז מציעה קיבולת של 4,200mAh. הסוללה העוצמתית מגיעה יחד עם עדכון לטכנולוגיית Huawei SuperCharge. הטכנולוגיה החדשה מבצעת שימוש בשנאי עם הספק של 40 וואט, על מנת להטעין את סוללת ה-Mate 20 Pro מ-0 ל-70 אחוזים תוך 30 דקות בלבד.


מדובר בנתון מרשים במיוחד, בייחוד בהתחשב בקיבולת הסוללה הגבוהה. כמו כן, תומך המכשיר בטעינה אלחוטית מהירה בהספק של 15 וואט. יותר מכך, בוואווי אף הגדילו להציע טעינה אלחוטית הפוכה (Wireless Reverse Charging). פיצ'ר זה מאפשר ל-Mate 20 Pro לטעון מכשירים אחרים התומכים בטעינה אלחוטית, זאת באמצעות הצמדתם גב אל גב. כך יוכל המכשיר גם לטעון את אוזניות ה-FreeBuds החדשות של החברה. בזירת הקישוריות, יתמוך המייט 20 פרו ב-LTE מקטגוריית 21, המאפשר מהירות גלישה מקסימלית של 1.4GHz.


את ה-Huawei Mate 20 Pro צפויה וואווי להשיק בישראל עד לסוף חודש אוקטובר הנוכחי בגרסת 6GB RAM ו-128GB אחסון.


Huawei Mate 20

הגרסה השנייה והצנועה יותר לסדרת הדגל שהוצגה באירוע ההכרזה היא המייט 20 הסטנדרטי. כמכשיר הזול יותר מבין השניים, מגיע המייט 20 עם סדרת ויתורים בהשוואה לאחיו הגדול, בעודו שומר על קווי עיצוב דומים למדי: גבו וחלקו הקדמי עטופים זכוכית מעוגלת, בחלקו האחורי נמצא את מערך הצילום הריבועי שכולל 3 חיישנים, וגם הוא יוצע לצרכנים ברחבי העולם בצבעים החדשים והייחודיים.
אלא שבניגוד למייט 20 פרו, ה-Mate 20 כולל מסך מסוג RGBW LCD בגודל 6.53 אינץ', ברזולוציית Full HD Plus ועם יחס צפייה של 18.7:9, כך שהוא רחב יותר מאחיו הגדול. נוכח העדרותו של מערך זיהוי הפנים ב-3D שראינו במייט 20 פרו (כאן נמצא זיהוי פנים ב-2D), כולל המייט 20 חריץ קטנטן בצורת טיפה. כאן לא נמצא קורא טביעות אצבע מתחת למסך, אלא קורא קפסטיבי סטנדרטי שמשולב מתחת למערך הצילום האחורי. הסמארטפון, שמימדיו הם 158.2 מ"מ אורך, 77.2 מ"מ רוחב ועובי של 8.3 מ"מ, יהיה עמיד בפני התזות מים ובפני אבק תחת תקן IP53.


כאמור, מערך הצילום הראשי של המכשיר עדיין מכיל 3 חיישנים, אך אלו מציעים יכולות פחותות. החישן הראשי מגיע ברזולוציית 12 מגה פיקסל, מצלמת הזווית הרחבה מציעה רזולוציית צילום של 16 מגה פיקסל, ואילו חיישן הטלפוטו מגיע באותה רזולוצייה של 8 מגה פיקסל. בזירת הזום האופטי, נמצא אפשרות לביצוע זום של עד פי 2 (בניגוד לזום אופטי של עד פי 3 או 5). יתר הפיצ'רים, כולל מצבי הצילום החדשים, זמינים גם בדגם זה.
בכל הנוגע למערך הזיכרון שלו, יציע ה-Mate 20 נפח אחסון של 64 או 128 גיגה-בייט יחד עם 4 או 6 גיגה-בייט של זיכרון RAM. סוללת הסמארטפון תגיע בקיבולת מעט יותר צנועה של 4,000mAh, אם כי זו לא מגיע עם טכנולוגיית SuperCharge החדשה ותטען תוך 30 דקות מ-0 ל-58 אחוזים "בלבד". חרף השימוש בגב זכוכית, לא נמצא תמיכה בטעינה אלחוטית עבור המכשיר. עבור קישוריות 4G, נמצא מודם LTE CAT 16.


את ה-Huawei Mate 20 עשויה וואווי להביא לשוק המקומי בגרסת 4GB RAM ו-128GB אחסון.