חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים

Waze רוצה שתסעו יחד

Waze רוצה שתסעו יחד ומוסיפה תכונה חדשה שמאפשרת לאלו המשתמשים בשירות הקארפול של החברה, להזמין נוסעים ספציפיים לנסוע עמם שוב. את מי תקחו אתכם לעבודה?

שחר שושן |  06/03/2017

חברת Waze שנרכשה על ידי גוגל לפני יותר משלוש שנים, מציעה את שירות Carpool המאפשר לנהגים לאסוף ולהסיע עימם נוסע אקראי, וזאת בתמורה להשתתפות בהוצאות הנסיעה. את גובה הסכום מחשבת וויז כשהתשלום מתבצע דרך כרטיס אשראי לוויז ומשם לחשבון הבנק של המסיע.
בשלב זה וויז לא גובה עמלה כלשהי אך זוהי כוונתה של החברה לגבות עמלה של 15% מתעריף הנסיעה - סכום משמעותי. כרגע לא ברור אם המחיר יעלה ב-15% או שגובה ההחזר הניתן לנהג יפחת. כך או כך לא מדובר בעסק רווחי, חוזר ומדגיש נועם ברדין, מנכ"ל החברה. "השירות מיועד לנסיעות שבכל מקרה מתרחשות. אם תנסה לעשות מזה עסק אתה תפסיד כסף".

Waze רוצה שתסעו יחד


גובה ההחזר מחושב על פי המרחק והוא מוגדר כך שהנהג לא יעשה רווח, בכך יהפוך לנהג בתשלום ולחוק הביטוח יש סעיף נפרד לחלוטין שנקרא "הסעה בתשלום". וויז עושה זאת כדי לגייס לצידה את חברות הביטוח ובינתיים שומרה וביטוח ישיר הצהירו שהן מכירות בנסיעות האלה ויספקו כיסוי ביטוחי לנהגים שירכשו ביטוח מהן. כיום החוק לא מספק הגנה כלשהי למי שמבצע הסעה בשכר ללא רישיון מתאים, בכך הנהג חשוף לתביעות מכל צד ללא כיסוי - וזו אחת הסיבות המרכזיות מדוע שירות Uber אינו זמין בישראל.

כדי להשתתף בנסיעה יש להוריד את אפלייקצת Waze Rider לאנדרואיד או לאייפון ולבקש משם נסיעה.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

המוצרים המבוקשים בקטגוריית טלפונים סלולריים

יצרן:Apple,
גודל מסך:6.1 אינטש,
מערכת הפעלה:iOS,
החל מ- 2,760 ₪
מתוך 37 חנויות
יצרן:Apple,
גודל מסך:6.1 אינטש,
מערכת הפעלה:iOS,
החל מ- 2,953 ₪
מתוך 33 חנויות
יצרן:Xiaomi,
גודל מסך:6.53 אינטש,
מערכת הפעלה:A...,
החל מ- 849 ₪
מתוך 40 חנויות
יצרן:Samsung,
גודל מסך:6.4 אינטש,
מערכת הפעלה:A...,
החל מ- 2,340 ₪
מתוך 37 חנויות
שחר שושן - עורך ראשי

שחר שושן - עורך ראשי

מומחה מחשבים, טלפונים סלולריים, ציוד צילום ומוצרי אודיו
שחר שושן הוא עורך האתר ומנחה ערוץ היוטיוב הרשמי של WiseBuy. בן 34, נשוי ואב לשניים. ביומיום מנהל את האתר, עורך את חדשות הטכנולוגיה, כותב סקירות ויוצר סרטונים. בעבר כתב ב-ynet דיגיטל ומנחה פודקאסט בנושאי טכנולוגיה.
לפניות: support@wisebuy.co.il