אחרי הכשלון המדהד של מכשיר הנוט 7 (שבינתיים חזר לחיים בדרך כלשהי), ואחרי שנמנעו מלהכריז על המוצר בתערוכת הסלולר בברצלונה, כעת משיקה הענקית הקוריאנית את מכשיר הדגל החדש שלה בניו יורק - הגלקסי S8.
חברת סמסונג השיקה הערב (שעון ישראל) את מכשירי הדגל החדשים שלה: הגלקסי S8 והגלקסי S8 פלוס. אחת התכונות הבולטות במכשיר היא היעדר כפתור הבית. הוא כעת מובנה במסך במקומו המקורי, אך הוא אינו נראה. הוא משולב במסך כאזור רגיש למגע, בדומה לטכנולוגיית ה-3D Touch או Force Touch הקיימת במכשירי האייפון שבהם ניתן להבחין בין לחיצה רכה ללחיצה בעוצמה. סורק טביעות האצבע נמצא בחלקו האחורי של המכשיר ליד עדשת המצלמה.


ה-Galaxy S8 הושק. זמין החל מה-21 באפריל


המכשירים מגיעים עם סורק הקשתית שראינו לראשונה בנוט 7. כמו כן, ישנה אפשרות לפתוח את נעילת המכשיר עם סריקת פנים. פונקציה זו קיימת מזה שנים במכשירים שונים, אך היא נחשבת לא מאובטחת כלל לאור הקלות שבה ניתן לעבוד על מצלמה דו מימדית רגילה. במקרה זה שבו נעשה שימוש ברכיב הסורק את הקשתית, הוא מסוגל לחוש בתכונות שונות בפני המשתמש, בכך לאפשר אימות ביומטרי מאובטח באמת.
הגלקסי S8 מגיע לאזור שלנו עם מעבד אקסינוס 8895 ולארצות הברית עם מעבד סנאפדרגון 835. נפח האחסון הוא 64 גיגה ואותו ניתן להרחיב לעד 256 גיגה דרך כרטיס הרחבה מסוג מיקרו SD. זיכרון העבודה כאן הוא 4 גיגה RAM כפי שהיה בדגם הקודם. העמידות במים נשארה והיא עדיין בתקן IP68. הסוללה היא בקיבולת של 3000 מיליאמפר כשניתן לטעון אותה דרך מחבר ה-USB C וישנה תמיכה בטעינה אלחוטית.


ה-Galaxy S8 הושק. זמין החל מה-21 באפריל


התצוגה בגודל 5.8 אינץ' מציגה תמונה ברזולוציה יוצאת דופן של 2960x1440 ובצפיפות פיקסלים של 570 PPI. המסך מצופה בזכוכית גורילה גלאס 5. בגלקסי S8 Plus ישנו מסך בגודל 6.2 אינץ' המציג תמונה ברזולוציה זהה לדגם הקטן יותר - 2960X1440, אך כאן צפיפות הפיקסלים נמוכה יותר - 529 PPI אך הסוללה גדלה ל-3500 מיליאמפר. שני המכשירים מעוצבים בדומה ל-Edge, כלומר קצוות קמורים כשכעת החברה קוראת לתצוגה Infinity Display. יחס התצוגה הוא 18:9, כמו ה-LG G6. מהלך זה של הגדלת המסך ללא הגדלת המכשיר מסתמן כטרנד העכשיו של מכשירי הפרימיום.


הסמארטפון החדש זמין בחמישה צבעים: שחור חצות, אפור סחלב, כסף ארקטי, כחול אלמוג וזהב מייפל.


ה-Galaxy S8 הושק. זמין החל מה-21 באפריל


ממשק חדש

החברה הציגה ממשק חדש בשם ביקסבי המאפשר לתפעל את המכשיר דרך קול באופן שמודע להקשר. לדוגמה ניתן לומר למערכת Capture this and send it to ואז את שם האיש שאתם בשיחה איתו. המערכת מבינה מהו This, כלומר היא מבינה הקשר ומסוגלת לעבוד עם אפליקציות צד ג' שאינן של סמסונג. לאחר מכן ניתן להמשיך לעבוד דרך מחוות מגע רגילות, בכך המערכות מחוברות אחת לשניה. עוד תכונה מעניינת, היא האפשרות לצלם תמונה של פריט כלשהו ולאחר מכן ביקסבי ימצא את אותו פריט לרכישה באינטרנט דרך אחד מהשותפים של סמסונג.


מצלמת 360 חדשה

סמסונג הציגה מצלמת Gear 360 חדשה, קטנה וקומפקטית מקודמה. גם בדגם זה ניתן לצלם וידאו ב-4K ואף לשדר בשידור חי את הווידאו דרך יוטיוב ופייסבוק.


ה-Galaxy S8 הושק. זמין החל מה-21 באפריל


בנוסף, הוצג מכשיר הסמסונג DEX המאפשר להפוך את הסמארטפון לתחנת עבודה. ברגע שמניחים את הסמארטפון החדש בתוך תחנת העגינה, עולה מערכת הפעלה ייעודית שאותה ניתן לפתוח דרך אמצעי האבטחה הביומטרית המובנים במכשיר.


ה-Galaxy S8 הושק. זמין החל מה-21 באפריל


המכשיר יגיע לשוק החל מה-21 באפריל ויגיע עם סט אוזניות של AKG בשווי של 99 דולר.


העברנו את האירוע בשידור חי דרך ערוץ היוטיוב של WiseBuy.