חברת קנון, מבין היצרניות הגדולות בעולם למצלמות ואביזרי צילום, מכריזה על דגם משופר למצלמת ה-SLR המקצועית שלה. הדגם הקודם שהושק לפני 4 שנים, עבר שיפורים ושדרוגים, וכעת קנון משווקת את המצלמה הזו כדגם התחלתי למצלמות הפול פריים המקצועיות, או לצלמים חובבים המעוניינים לעלות ולהתקדם למצלמה בעל חיישן גדול ויכולות משופרות. בעקבות השדרוג, נוסף לשם המצלמה הסימן II, ובכך שמה המלא הוא: Canon 6D Mark II.למצלמה חיישן (CMOS ) פול פריים, הנחשב לאיכותי וגדול יותר מזה הנמצא במצלמות SLR בסיסיות. חיישן בגודל זה תורם לכניסת כמות גדולה של אור, לטובת צילומים בתנאי תאורה מאתגרים וחשוכים. לחיישן זה רזולוציה של 26 מגה פיקסל, המהווים שיפור מה-20 מגה פיקסל של קודמו. בנוסף, קנון ציידו את החיישן ברגישות לאור (ISO) עד לטווח של 40,000, אך עם הטווח המירבי כמובן מתווסף גרעיניות, ועל כן קנון שילבה מעבדי תמונה מתקדמים לשיפור תוצאות הצילום. לחיישן עצמו 45 נקודות פוקוס שונות הפועלות באופן אוטומטי או ידני לפי תכנית הצילום המוגדרת.לעומת שיפור בתוצאות הצילום במצב סטילס, מצב צילום הווידאו נשאר מאחור, ולא עבר את השדרוג הנדרש כדי להיות רלוונטי בשנת 2017. בעוד שלעיתים, אפילו סמארטפונים בשוק הביניים יכולים להסריט ווידאו בפורמט K4, המצלמה החדשה של קנון תצלם קטעי וידאו ב-FULL HD בלבד עם קצב של 60 פריימים לשנייה.

קישוריות המצלמה רבה וכוללת מלבד WIFI ו-BT לשליטה מרחוק והעברה של קבצים לסמארטפון, גם NFC, GPS, חיבור מיני HDMI, חיבור לשלט רחוק וחיבור למיקרופון חיצוני.מסך המצלמה המובנה בגודל סטנדרטי של 3 אינץ' מציג תמונה ברזולוציה משופרת לטובת חדות ונראות טובה יותר (104,000 פיקסלים). למסך אפשרויות כיוון והטייה רבות לטובת צילומי סלפי או זוויות שונות. גוף המצלמה שוקל 765 גרם ללא עדשה, כשהוא עמיד בפני נתזי מים קלים ואבק.

סוללת המצלמה מסוג LP-E6N, בעלת קיבולת של 1850 מיליאמפר – שעה, המבטיחה עד 1200 תמונות. ניתן לחבר למצלמה מעמד תחתון הכולל סוללה - Battery Grip
BG-E21, אשר יספק 1000 תמונות יותר מהסוללה הרגילה הכלולה במצלמה.

מחיר ערכת בסיס יחל ב-2000 דולר בארה"ב, הכוללת גוף מצלמה, עדשת 18-55, מטען וכבל.