חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מצלמה Polaroid Mint
סוג מצלמה: פיתוח מיידי
ציון WiseBuy
7
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מצלמה Polaroid Mint

לירן עבדי | 12.02.2019
הטוב
  • קומפקטית ונוחה לנשיאה
  • קלה לשימוש
  • מאפשר הדפסה מיידית
הרע
  • חיי סוללה צנועים
  • איכות הדפסה נמוכה מאוד
  • נייר הדפסה יקר
בשורה התחתונה
ה- Polaroid Mint מצוידת בתכונות שאמורות להפוך אותה למצלמה המגניבה שבחבורה ולשחזר את ימי הזוהר של מצלמת הפיתוח המיידי. לצערנו היא לא מצליחה במשימה בלשון המעטה – אמנם ממשק המצלמה פשוט והמצלמה קלה לתפעול אבל על איכות תמונה והדפסה כה נמוכות קשה לסלוח ואילו עלויות הנייר היו זולות יותר, המצלמה הייתה מקבלת כמה נקודות בונוס אך לא כך הדבר. לצד חיי סוללה סבירים בלבד ותג מחיר לא כזה משכנע, קשה לנו להמליץ על ה-Polaroid Mint, אלא אם אתם נמנים על קהל מאוד ספציפי שימצא בו פתרון.
הקדמה

ה-Polaroid Mint היא מצלמת פיתוח מיידי, אשר ניחנה במימדים קטנים שלפי היצרנית מתאימים לכל כיס. המצלמה מסוגלת לצלם באיכות של 16 מגה פיקסל, תומכת ב-3 מצבי צילום (צבעוני/שחור לבן ופילטר חום) ובזכות טכנולוגיית ZINK Zero Ink, מאפשרת לקבל תמונות מודפסות בתוך פחות מדקה. זמינה בצבעי לבן, כחול ושחור, שקיבלנו לסקירה.האלמנט הקטן ביותר בתמונה המהווה את יחידת המידה של הרזולוציה. כל תמונה או מסך תצוגה מורכבים ממספר מסוים של פיקסלים (נקודות) המסודרים בקווים לרוחב ולאורך. ככל שמספר הפיקסלים גבוה יותר, התמונה תהיה חדה ומפורטת יותר.

תודה לרשת באג על השאלת המכשיר לסקירה.

איכות צילום

(50% מהציון הסופי)
6 מתוך 10

עדשת 16 מגה פיקסל אחראית על הפקת התמונות המודפסות ולצערנו, צילומי הרטרו האייקוניים של Polaroid לא מורגשים כאן. הנוכחת הזכירה שלהם הוחלפה בתמונות דיגיטליות מלאכותיות עד אימים ואיכות ההדפסה נמוכה מאוד. כיאה להדפסה פוטוכימית, צפו להמון קווי הדפסה ברורים ומובחנים, לצד הפרדה נוראית בין צבעים סמוכים ופירוט דל. גם צילומי ה-Sepia לא עושים חסד עם המצלמה, שמציעה אמנם תמונות חומות אבל המרחק בין התוצר הסופי לאפקט הרטרו הפופולרי רחוק מאוד, בעיקר בשל התמודדות חלשה מול צבעים כהים והפקת גווני חום מאוד אנמיים.


Polaroid Mint: גימיק בלבד


זה לא משנה אם צילמנו תחת תאורה מלאכותית, בחושך מוחלט בחסות המבזק או תחת כיפה השמיים והשמש היוקדת – קשה ללכוד תמונות איכותיות עם ה- Polaroid Mint וחבל שהמצלמה, כייעודה, לא הצליחה לספק את הסחורה הבסיסית ביותר; תמונות שכיף להביט בהן, אפילו כשמתחשבים בעובדה שהיא מפיקה את התמונות באותו רגע ואין ספק שמגיעות לה נקודות זכות על כך. באותה נשימה, צריך לזכור שנוחות משתמש הוא דבר חשוב אבל לא על חשבון הביצוע, תכונת הדגל של כל מצלמה. תוצאות ההדפסה לפניכם. 


Polaroid Mint: גימיק בלבד

האלמנט הקטן ביותר בתמונה המהווה את יחידת המידה של הרזולוציה. כל תמונה או מסך תצוגה מורכבים ממספר מסוים של פיקסלים (נקודות) המסודרים בקווים לרוחב ולאורך. ככל שמספר הפיקסלים גבוה יותר, התמונה תהיה חדה ומפורטת יותר.

נוחות שימוש

(40% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

מימדי המצלמה 11.7 ס"מ גובה, 7.5 ס"מ רוחב ו-2 ס"מ עומק. לצד משקל של 173 גרם, אין בעיה להכניס את ה-Polaroid Mint לרוב הכיסים וגופו מזכיר מאוד מטען נייד מנופח במעט. גוף המצלמה נאה וצבוע שחור כולו, עם כיתוב Polaroid גדול המתפרס על כל החלק הקדמי של המצלמה. הגוף עצמו עשוי פלסטיק קשיח נעים למגע שמרגיש גם די עמיד. בצד המכשיר 4 מקשים: כיבוי/הדלקה, טיימר 10 שניות, Frame ו-Mode, לצד שלוש נורות המעידים על מצב הצילום הנוכחי. בקודקוד המכשיר כפתור שחור גדול המשמש האחראי על פעולת הצילום. בצדו השני של גוף המצלמה נמצא חריץ כרטיס ה-MicroSD, כניסת כבל ה-MicroUSB ותאורת הסוללה הנדלקת בזמן טעינה. בגב המצלמה קליפס קטן החושף בלחיצה עליו את מקום תחיבת נייר ההדפסה. באשר לזיכרון, ניתן להכניס כרטיס זיכרון MicroSD עד 256GB שהם די והותר אם תשאלו אותנו, בטח עבור תמונות ברזולוציה שמציעה ה- Polaroid Mint.


Polaroid Mint: גימיק בלבד


ההדפסה מתבצעת על נייר ZINK בגודל 7.5 ס"מ גובה על 5 ס"מ רוחב, על בסיס הדפסה תרמית, כלומר נטולת דיו. באשר לתהליך ההדפסה: ניתן לבחור להדפיס בצבע מלא, בגווני שחור לבן או בפילטר חום-רטרו המוכר גם בשם Sepia, כולל האופציה להוסיף את שולי ה- Polaroid המפורסמים. הדפסה אורכת בממוצע 45-50 שניות.

הממשק פשוט מאוד ומיועדת לצלמים חובבים בלבד אז אל תצפו למשחקי בהירות, ניגודיות, בחירות מבזק או כל פיצ'ר מתקדם אחר. פלאש אוטומטי צויד במארז, כאשר תחת תנאי תאורה בעייתיים, ה-Polaroid Mint אמור להדליק אוטומטית את הפלאש. תשכחו גם מתצוגה מקדימה באיזשהו מסך לאחר לכידת התמונה – ישנה עינית בלבד דרכה מכוונים אל האובייקט הרצוי, כאשר בתום הצילום מתחיל מיד תהליך ההדפסה.

Polaroid Mint: גימיק בלבד

אחרי שימוש ממושך, המצלמה מתגלה כמי שתתאים למשתמשים הנדרשים לצלם ולהפיק תמונות באותו רגע, כמו ללקוחות באירועים קטנים (בעיקר בשל חיי הסוללה הצנועים) תיעוד חוויות משפחתיות בספונטניות או סתם לאוכלוסיית הצלמים הצעירים שרוצים את הסלפי שלהם מודפס באותו הרגע. שימושים נוספים להדפסות מבוססים על DIY נחמדים ויצירתיים: יצירת כיסוי לתחתיות ספלים, תליית התמונות על לוח זיכרונות, הדבקת הצילומים על גלויות ועוד.
Polaroid Mint: גימיק בלבד
Polaroid Mint: גימיק בלבד


ומה לגבי עלויות נייר המדפסת? רשת באג מציעה את נייר המדפסת בשלוש גדלי אריזות: 20 יח' נייר ב-69 ₪, 30 יח' ב-89 ₪ ו-50 יח' ב-129 ₪, כשכמובן העלות הזולה ביותר לנייר בודד היא בחבילה הגדולה ביותר אשר עומדת על 2.58 ₪ ליחידת נייר - עלות לא נמוכה במיוחד שיש לקחת בחשבון. בולט בהיעדרו מנגנון כלשהו של מניעת הדפסה מיותרת ובמציאות בה 2.5 שקלים היא ההדפסה הכי זולה ליחידת נייר, מדובר בהוצאה לא קטנה בכלל וכשהיא נובעת מטעות לחיצה (שקרתה לנו לא מעט), זה סתם מתסכל.

הרזולוציה קובעת למעשה את גודל התמונה שניתן להדפיס תוך שמירה על איכותה המקורית. הרזולוציה נמדדת במגה (מיליון) פיקסל, וככל שמספר הפיקסלים גדול יותר ניתן להדפיס תמונות גדולות יותר. כמות המגה פיקסל הרצויה תלויה בגודל המרבי של התמונות שבכוונתכם להדפיס. להדפסת תמונות בגודלים סטנדרטיים של 15x10 או 21x15 ס"מ תספיק מצלמה בת 5 מגה פיקסל; מצלמה ברזולוציה של 6 מגה פיקסל תאפשר הדפסה של התמונות בגודל40x30  ס"מ באיכות טובה. מי שמתכנן להדפיס תמונות גדולות יותר ייקח כמובן מצלמה בעלת רזולוציה גבוהה יותר.  
רכיב אופטי או דיגיטלי הקבוע בגב המצלמה, ומאפשר צפייה מקדימה בסצנה לפני הצילום.   במצלמות SLR העינית היא אופטית והיא מציגה מראה חד ומדויק מאוד, וקל לזהות בעזרתה את נקודת המיקוד. במצלמות קומפקטיות יש לעיתים עינית אופטית פשוטה שאינה מסוגלת לזהות אזורי מיקוד. יתרונה הוא בעיקר בחסכון בחיי הסוללה.   במצלמות קומפקטיות או דמויות SLR יש לעיתים עינית דיגיטלית המציגה מסך זעיר (המוגדל בעזרת רכיב אופטי). גם עינית זו חוסכת בסוללה בגלל הוויתור על המסך הגדול והבזבזני, אך לא תמיד קל לאבחן את המיקוד בתמונה בעזרתה – תלוי בצפיפות הפיקסלים.

סוללה

(10% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

את המצלמה מטעינים באמצעות כבל MicroUSB שסופק במארז ולפי היצרנית, מסוגלת לספק עד 40 תמונות לטעינה. לפני שחיי המצלמה שבקו, הצלחנו לצלם בערך 45 תמונות, כשבמקביל הרגשנו כיצד גוף המכשיר התחמם במהלך הצילומים וההדפסות. תאורת חיווי קטנה בצד המצלמה מוארת כאשר הסוללה מגיעה לאחוזיה האחרונים.


תודה לרשת באג על השאלת המכשיר לסקירה.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי מצלמות
הצג הכל >>