רשת בתי הקולנוע יס פלנט השיקה ביס פלנט ראשון לציון את אולם ה-Screen X - מערכת הקרנה ראשונה מסוגה בישראל המשלבת מסך הקרנה ראשי עם שני מסכי צד המרחיבים את שדה הראייה של הסרט.
לסקרין X יש כמה דרכים לייצר את חווית הצפייה, בישראל בחרו בהקרנה משולבת מקרן דיגיטלי רגיל ובנוסף קירות מצופים במסכי LED. המסך המרכזי אינו גדול במיוחד והוא בנוי ביחס תצוגה של 1.85:1, כשמסכי הצד מקרינים תמונה בהמשך ישיר של המסך הראשי, אך הם נחתכים בחלקם התחתון בגלל השיפוע המובנה באולם עצמו.


בעוד שגרסת הסרט עצמה אינה משתנה כלל והיא זהה לחלוטין לזו המוקרנת באולמות אחרים, התוכן המוצג על המסכים בצד משתנה לפי החלטת מפיקי הסרט שמייצרים את התוכן במיוחד לאולמות ההקנה הייעודיים ברחבי העולם.
כרגע יש שני סרטים ס פלנט מציגים שני סרטים ב-Screen X - רפסודיה בוהמית וחיות הפלא: הפשעים של גרינדלוולד. באירוע העיתונאים שנערך הבוקר זכינו לראות שני קטעים מאותם סרטים וביניהם היה אפשר לראות את הדרך השונה שבה כל במאי בוחר להשתמש במסכי הצד. בכך, בסרט חיות הפלא, מסכי הצד שימשו הרחבה ישירה של שדה הראייה הנצפה במסך המרכזי. באחת הסצינות המתרחשות בתוך מבנה עגול הבוער באש כחולה, בכל פעם שבמסך הראשי היה ניתן לראות את גרינדלוולד במרכז, מסכי הצד הציגו את שאר המבנה סביבו וגם דמויות נוספות שבאופן מסורתי היו נמצאות מחוץ לפריים.


בסרט רפסודיה בוהמית, בסצינת ההופעה באירוע Live Aid שנערכה מול 100 אלף איש, היה ניתן לראות את הקהל העצום על כל המסכים או את הבמה על כל חלקיה, אך לעיתים מסכי הצד לא הרחיבו את שדה הראייה המקורי, אלא סיפקו במקביל זוויות צפייה שונות. בכך ראינו את פרדי מרקיורי במסך המרכזי, במסך השמאלי את רוג'ר טיילור על התופים ובמסך הימני את הקהל, כשכל אלה לא נמצאים פיזית מול המצלמה אלא בזוויות שונות לגמרי.
התמונה המוצגת במסכי הצד מעוותת במקור שכן היא נצפית בזווית חדה - דבר המעוות את הפרספקטיבה. כדי שהתמונה תיראה תקינה עבור הצופה באולם, היא מוקרנת מעוותת במקור וכך נראית תקינה בראייה ההיקפית. עם זאת, אם תביטו ישירות במסכי הצד, התמונה תיראה מעט עקומה.


למרות התיקון האופטי הדרוש, חשוב לזכור שהוא מכוון למרכז האולם כך שאם אתם יושבים באחת הפינות התמונה תיראה מעוותת למדי, וכל חווית הצפייה ההיקפית תהייה פחות משמעותית. במקביל כדאי לזכור שסרטי קולנוע לרוב מוקרנים ביחס תצוגה של 2.35:1 או 21:9 וכך היחס גם של מסכי הקולנוע הסטנדרטיים. אך ב-Screen X המסך הראשי הוא ביחס 1.85:1 או 16:9 כך שהחלק העליון והתחתון של כל המסכים היה למעשה מלבן שחור שעליו לא הוקרן דבר. אפשר להניח שהמסך מגיע ביחס הזה כדי לאפשר לחברה לקיים אירועים בתוך אותו חלל אך היות ומדובר באולם שכל תכליתו היא תצוגה במסך רחב במיוחד, זה נראה כאילו זה סותר את הכוונה הכללית.
מחיר כרטיס לסרט עומד על 48 שקל לאדם כשאין אופציה לתלת מימד, שכן הוא לא נתמך במסכי הצד ובכללי, כל הרעיון של האולם הוא לספק חוויה דומה לתלת ממד ללא המשקפיים. שני הסרטים הזמינים כרגע הם רפסודיה בוהמית וחיות הפלא: הפשעים של גרינדלוולד שיוחלפו עוד כשלושה שבועות עם יציאת הסרט אקוומן לאקרנים.