חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
המוצרים המבוקשים
קולנוע ביתי Panasonic SCXH105
990 - 600 ₪
קולנוע ביתי Pioneer HTP-075
2,390 ₪
קולנוע ביתי Panasonic SCXH333
1,990 - 1,480 ₪

הקולנוע מתרחב לשלושה מסכים

רשת בתי הקולנוע יס פלנט השיקה היום את אולם ה-Screen X - אולם קולנוע חדש המכיל מסך ראשי ושני מסכים משניים שעליהם מוקרנים תכנים נוספים מהסרט. המחיר - 48 שקל לכרטיס

שחר שושן |  03/12/2018

רשת בתי הקולנוע יס פלנט השיקה ביס פלנט ראשון לציון את אולם ה-Screen X - מערכת הקרנה ראשונה מסוגה בישראל המשלבת מסך הקרנה ראשי עם שני מסכי צד המרחיבים את שדה הראייה של הסרט.


הקולנוע מתרחב לשלושה מסכים


לסקרין X יש כמה דרכים לייצר את חווית הצפייה, בישראל בחרו בהקרנה משולבת מקרן דיגיטלי רגיל ובנוסף קירות מצופים במסכי LED. המסך המרכזי אינו גדול במיוחד והוא בנוי ביחס תצוגה של 1.85:1, כשמסכי הצד מקרינים תמונה בהמשך ישיר של המסך הראשי, אך הם נחתכים בחלקם התחתון בגלל השיפוע המובנה באולם עצמו.


בעוד שגרסת הסרט עצמה אינה משתנה כלל והיא זהה לחלוטין לזו המוקרנת באולמות אחרים, התוכן המוצג על המסכים בצד משתנה לפי החלטת מפיקי הסרט שמייצרים את התוכן במיוחד לאולמות ההקנה הייעודיים ברחבי העולם.
כרגע יש שני סרטים ס פלנט מציגים שני סרטים ב-Screen X - רפסודיה בוהמית וחיות הפלא: הפשעים של גרינדלוולד. באירוע העיתונאים שנערך הבוקר זכינו לראות שני קטעים מאותם סרטים וביניהם היה אפשר לראות את הדרך השונה שבה כל במאי בוחר להשתמש במסכי הצד. בכך, בסרט חיות הפלא, מסכי הצד שימשו הרחבה ישירה של שדה הראייה הנצפה במסך המרכזי. באחת הסצינות המתרחשות בתוך מבנה עגול הבוער באש כחולה, בכל פעם שבמסך הראשי היה ניתן לראות את גרינדלוולד במרכז, מסכי הצד הציגו את שאר המבנה סביבו וגם דמויות נוספות שבאופן מסורתי היו נמצאות מחוץ לפריים.


בסרט רפסודיה בוהמית, בסצינת ההופעה באירוע Live Aid שנערכה מול 100 אלף איש, היה ניתן לראות את הקהל העצום על כל המסכים או את הבמה על כל חלקיה, אך לעיתים מסכי הצד לא הרחיבו את שדה הראייה המקורי, אלא סיפקו במקביל זוויות צפייה שונות. בכך ראינו את פרדי מרקיורי במסך המרכזי, במסך השמאלי את רוג'ר טיילור על התופים ובמסך הימני את הקהל, כשכל אלה לא נמצאים פיזית מול המצלמה אלא בזוויות שונות לגמרי.


הקולנוע מתרחב לשלושה מסכים


התמונה המוצגת במסכי הצד מעוותת במקור שכן היא נצפית בזווית חדה - דבר המעוות את הפרספקטיבה. כדי שהתמונה תיראה תקינה עבור הצופה באולם, היא מוקרנת מעוותת במקור וכך נראית תקינה בראייה ההיקפית. עם זאת, אם תביטו ישירות במסכי הצד, התמונה תיראה מעט עקומה.


למרות התיקון האופטי הדרוש, חשוב לזכור שהוא מכוון למרכז האולם כך שאם אתם יושבים באחת הפינות התמונה תיראה מעוותת למדי, וכל חווית הצפייה ההיקפית תהייה פחות משמעותית. במקביל כדאי לזכור שסרטי קולנוע לרוב מוקרנים ביחס תצוגה של 2.35:1 או 21:9 וכך היחס גם של מסכי הקולנוע הסטנדרטיים. אך ב-Screen X המסך הראשי הוא ביחס 1.85:1 או 16:9 כך שהחלק העליון והתחתון של כל המסכים היה למעשה מלבן שחור שעליו לא הוקרן דבר. אפשר להניח שהמסך מגיע ביחס הזה כדי לאפשר לחברה לקיים אירועים בתוך אותו חלל אך היות ומדובר באולם שכל תכליתו היא תצוגה במסך רחב במיוחד, זה נראה כאילו זה סותר את הכוונה הכללית.
מחיר כרטיס לסרט עומד על 48 שקל לאדם כשאין אופציה לתלת מימד, שכן הוא לא נתמך במסכי הצד ובכללי, כל הרעיון של האולם הוא לספק חוויה דומה לתלת ממד ללא המשקפיים. שני הסרטים הזמינים כרגע הם רפסודיה בוהמית וחיות הפלא: הפשעים של גרינדלוולד שיוחלפו עוד כשלושה שבועות עם יציאת הסרט אקוומן לאקרנים.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

המוצרים המבוקשים בקטגוריית קולנוע ביתי

יצרן:Panasonic,
הרכב:DVD משולב מגבר+רמקולים ,
מספר רמקולים:...,
החל מ- 600 ₪
מתוך 7 חנויות
החל מ- 2,390 ₪
ב-AudioClub
יצרן:Panasonic,
הרכב:DVD משולב מגבר+רמקולים ,
מספר רמקולים:...,
החל מ- 1,480 ₪
מתוך 6 חנויות
יצרן:Panasonic,
תאריך כניסה לאתר:11/2013,
החל מ- 274 ₪
ב-Radio-Electric
שחר שושן - עורך ראשי

שחר שושן - עורך ראשי

מומחה מחשבים, טלפונים סלולריים ומוצרי אודיו
שחר שושן הוא עורך האתר ומנחה ערוץ היוטיוב הרשמי של WiseBuy. בן 33, נשוי ואב לשניים. ביומיום מנהל את האתר, עורך את חדשות הטכנולוגיה, כותב סקירות ויוצר סרטונים. בעבר כתב ב-ynet דיגיטל ומנחה פודקאסט בנושאי טכנולוגיה.
לפניות: support@wisebuy.co.il