אחת מיצרניות האודיו הפופולריות ביותר בעולם, חברת JBL האמריקאית, קיימה במסגרת תערוכת CES 2019 סדרת הכרזות מעניינות למדי, וביניהן חשפה דור חדש לרמקולים האלחוטיים הקטנים בפיתוחה. הכירו את ה-JBL Flip 5, שמגיע כדור ההמשך הישיר ל-Flip 4 הפופולרי, שהוכרז לפני זמן רב.
ה-JBL Flip 5 מגיע אלינו עם קווי עיצוב מוכרים מהדור הקודם - הוא מעוצב כגליל עם שתי דפנות המאפשרות הנחה על גבי משטח. בחזית הגליל נמצא את לוגו החברה, בזמן שעל חלקו העליון של הרמקול ישולבו המקשים השונים - שינוי עוצמת השמע, הפעלה/עצירה של המוסיקה המתנגנת ועוד. הרמקול יוצע לרכישה ב-11 צבעים שונים, ומימדיו יהיו מעט יותר גדולים בהשוואה לדור הקודם.


הרמקול יציע, כך לטענת החברה, סאונד משופר באופן משמעותי בהשוואה לדור הקודם, עם דגש על באסים עמוקים יותר וסאונד עוצמתי, אותם תשיג החברה הודות לאקוסטיקה חדשה במבנה המכונה Racetrack. מתחת לפני השטח נמצא סוללה בקיבולת מרשימה של 4,800mAh, שתאפשר עד ל-12 שעות ניגון רצופות, וטעינתה תתבצע דרך שקע מסוג USB Type-C. מדובר באחד מן הרמקולים האלחוטיים הבודדים שראינו עם שקע Type-C, ובהחלט מדובר בשינוי חיובי במיוחד.
ה-Flip 5 של JBL כולל גם מיקרופון מובנה שיאפשר ניהול שיחות באמצעותו, והוא מגיע עם עמידות בפני מים תחת תקן IPX7. משמעות הדבר היא שגם אם הוא יפול לבריכת מים בעומק של מטר למשך 30 דקות, הוא אמור להמשיך ולעבוד ללא כל בעיה. כמו כן, מוסרת החברה כי הרמקול מיוצר מגומי ייחודי שנועד לספק עמידות גבוהה יותר מן הדור הקודם. את ה-JBL Flip 5 תציע היצרנית לרכישה במחיר של 100 דולר החל מאפריל 2019.
עוד הציגה החברה רמקול אלחוטי נייד נוסף בשם JBL JR Pop, כאשר הפעם מתייחסת החברה לרמקול ככזה המיועד לילדים. הרמקול מציע עמידות בפני מים בתקן IPX7, סוללה שתאפשר עד ל-5 שעות ניגון רציפות, עיצוב ידידותי הפונה לקהל צעיר במיוחד, נורות LED המוארות בהתאם למוסיקה המתנגנת ועוד. הרמקול יהיה זמין לרכישה כבר בקרוב ובמחיר של 30 דולר.