במהלך חצי השנה האחרונה מעידים דיווחים שונים ברשת כי אפל מתכוונת לוותר על שקע ה-Lightning שנמצא במכשירי האייפון שלה ולבצע מעבר ל-USB Type-C. אלא שכעת, דיווח שמגיע מאתר המהימן למדי בכל הנוגע לפועלה של אפל, חושף כי היצרנית מתכוונת להמשיך ולשלב את שקע ה-Lightning גם במכשירי האייפון שיוכרזו מאוחר יותר השנה.
בהתאם לדיווח של אתר Macotakara היפני, היצרנית האמריקאית לא תעבור לשקע מסוג USB Type-C על מנת לצמצם את עלויות הייצור של מכשירי האייפון החדשים ככל הניתן. כל שינוי שתבצע החברה יתורגם לעלויות גבוהות יותר, שכן החברה תדרש להתאים את כל היצע האביזרים שלה לשקע החדש - הן אלו שמגיעים באריזת המכשירים והן אלו הניתנים לרכישה בנפרד.


כמו כן, מציין האתר כי אפל תשלב באריזת מכשירי האייפון שיוכרזו ב-2019 את אותם אביזרים מוכרים: אוזניות EarPods עם מחבר Lightning, כבל USB-A ל-Lightning ושנאי ייעודי לטעינת האייפון. במקרה שציפינו לשילובו של מטען התומך בטעינה מהירה ישירות באריזה, הדיווח דואג לעדכן כי החברה לא מתכוונת לשלב את המטען המהיר ישירות באריזה - אלא תשלב את אותו שנאי 5 וואט וותיק.
מכשירי האייפון מגיעים עם יכולות טעינה מהירה כבר מאז השקת אייפון 8, אך בניגוד למתחרותיה של אפל - החברה אינה משלבת את המטען המהיר ישירות באריזה, חרף המחירים הגבוהים של מכשירי החברה. כך או כך, אם לא תבחר היצרנית לבצע את המעבר הנדרש השנה, התמונה צפויה להשתנות במהלך 2020, אז מצופה מסדרת האייפונים לעבור מקצה שינויים משמעותי, ,שעשוי לכלול את השקע החדש ושילובו של מטען מהיר ישירות באריזה.


מקור