מוקדם יותר השבוע הודיעה באופן רשמי חברת Vivo, יצרנית הסמארטפונים הסינית, על הקמתו של תת מותג חדש בפיתוחה שיקבל את השם iQOO - מבלי שהיא מוסרת אף לא פיסת מידע אחת אודות המכשירים שיגיעו כחלק מהמותג החדש, מהן מטרותיו ולאיזה פלח שוק הוא מכוון. וכעת, הדלפה חדשה שצצה ברשת מתיימרת לחשוף את הסמארטפון הראשון למותג - ומדובר בסמארטפון מתקפל.
על פי ההדלפה, ניתן לראות כי דגם ה-iQOO הראשון יגיע כסמארטפון מתקפל, שמציע נקודת קיפול במרכזו המסוגלת לאפשר לו לשנות תצורה - מסמארטפון לטאבלט, והפוך. לא מדובר באותה תצורה המוכרת לנו מאב הטיפוס שחשפה סמסונג בשנה שעברה, עימו המסך הגמיש מתקפל פנימה, וישנו מסך חיצוני נוסף. אלא כאן מדובר במסך אחד, שבמצב פתוח משמש כטאבלט ובמצב סגור מסוגל לשמש כסמארטפון.


בתמונות המודלפות נראה המכשיר המתקפל של iQOO כשהוא מגיע ללא כפתורים ומקשים מכל סוג שהוא, אך גם אם אכן מדובר בתמונות הסמארטפון - אלו תמונות הדמיה וחלק מן האלמנטים בהם עוד אינו מוצג. כמו כן, מעידה ההדלפה כי הסמארטפון יתומחר בלא פחות מ-7,000 יואן, המקבילים לכ-3780 שקלים.
לא מדובר בתג מחיר זול במיוחד עבור Vivo, אך בהשוואה למחיר שצפויים להביא עימם הסמארטפונים המתקפלים של סמסונג ו-Huawei, שעשויים לעלות על 1,500 דולר - זהו מחיר שעשוי להתברר כאטרקטיבי בשוק המכשירים המתקפלים. נכון לרגעים אלו לא ברור מתי והאם בכלל יוכרז הסמארטפון המתקפל המוצג בכתבה.


מקור1| 2