חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
המוצרים המבוקשים
מציאות מדומה Sony PlayStation VR
1,580 - 899 ₪
מציאות מדומה Oculus Rift S
3,499 - 2,449 ₪

אפל תחל בייצור משקפי מציאות רבודה עוד השנה

הערכות חדשות של אנליסט מובייל בכיר חושפות כי אפל מתכננת להתחיל בייצור משקפי ה-AR בפיתוחה עוד במהלך 2019, השקתן עשויה להתרחש ב-2020

אלי כהן |  11/03/2019

ענקית הטכנולוגיה ויצרנית הסמארטפונים האמריקאית, אפל, ממשיכה בעבודתה הנחרצת על פיתוחן של משקפי מציאות רבודה (AR - Augmented Reality), והיא צפויה להתחיל בייצורן המסחרי במהלך הרבעון האחרון לשנת 2019. כך עולה מתוך הערכותיו החדשות של אנליסט המובייל הבכיר, מינג-צ'י קאו, המהימן בכל הנוגע לפועלה של אפל בשוק הבינלאומי.


אפל תחל בייצור משקפי מציאות רבודה עוד השנה

משקפי המציאות המדומה Oculus Go מבית פייסבוק


על פי הערכותיו של קאו, משקפי המציאות הרבודה של אפל צפויים להכנס לייצור מסחרי בין הרבעון הרביעי והאחרון ל-2019 ועד לרבעון השני ב-2020 לכל המאוחר. הכרזתם והשקתם לצרכנים, בהתאם לכך, בהחלט עשויה להתרחש כבר במהלך השנה הבאה, זאת בדיוק כפי שהעידו הידיעות, הדיווחים וההדלפות בנושא זה.


עוד מוסר האנליסט בהערכותיו כי משקפי המציאות הרבודה של אפל לא יגיעו כמשקפיים עצמאיים, אלא יסתמכו על מכשיר האייפון לצורך תפעולם. לדבריו, חיבור בין מכשיר האייפון לבין המשקפיים יתבצע באופן אלחוטי, והם יבצעו שימוש ביכולות העיבוד וכן בקישוריות (חיבור לרשת סלולרית/WiFi) עבור השימוש בהם. באמצעות הסתמכות על יכולות העיבוד של האייפון, תוכל אפל ליצור משקפי AR שיהיו קלים ונוחים יותר לשימוש.


אפל תחל בייצור משקפי מציאות רבודה עוד השנה

משקפי ה-AR של אפל יסתמכו על יכולות העיבוד של האייפון (בתמונה: iPhone XS)


משקפי ה-AR של אפל אמנם לא יהיו עצמאיים באופן מוחלט, אך הם כן צפויים לשלב מסך ברזולוציה שאינה ידועה, חנות אפליקציות ומערכת הפעלה ייעודיים בשם rOS (ר"ת - reality Operating System) המבוססת על iOS ושלל חיישנים. השליטה על המשקפיים עשויה להתבצע במספר דרכים - משטח מגע ייחודי, הפעלה קולית, מחוות מגע או ראש ועוד.


מקור

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

המוצרים המבוקשים בקטגוריית מציאות מדומה

סוג:משקפי מציאות מדומה,
יצרן:Sony,
החל מ- 899 ₪
מתוך 14 חנויות
סוג:משקפי מציאות מדומה,
יצרן:Sony,
החל מ- 1,140 ₪
מתוך 10 חנויות
סוג:משקפי מציאות מדומה,
יצרן:Oculus,
החל מ- 2,449 ₪
מתוך 2 חנויות
סוג:משקפי מציאות מדומה,
יצרן:HTC,
החל מ- 3,199 ₪
מתוך 3 חנויות
אלי כהן - כתב חדשות

אלי כהן - כתב חדשות

כתב וסוקר טכנולוגיה
בן 23 מהעיר באר שבע, יוצא יחידה טכנולוגית בחיל האוויר, בעבר שימש בתפקיד כתב ועורך באתרי טכנולוגיה ישראליים, כיום כתב וסוקר טכנולוגיה המתמחה בתחום המובייל והסלולר ויזם המעורב בהקמת חברת סטארט-אפ חדשה בשוק הסלולר הישראלי.
לפניות: support@wisebuy.co.il