חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מציאות מדומה Google Daydream
יצרן: Google
ציון WiseBuy
8.5
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)

סקירת wisebuy - מציאות מדומה Google Daydream

שחר שושן | 25.01.2018
הטוב
  • קל משקל
  • סוללה נטענת בשלט
  • אפליקצייה ייעודית
הרע
  • לא נוח לאורך זמן
  • מתאים למגוון מצומצם של מכשירים
  • מגוון תכנים דל לעומת המתחרים
בשורה התחתונה
הגוגל Daydream הוא מוצר איכותי, נעים לשימוש אך מוגבל למדי באופציות שהוא מקנה. הוא אומנם תואם ליותר מכשירים מהמתחרה הבולט שלו - ה-Gear VR, אך היצע התוכן דל בהרבה שכן לסמסונג יש שותפות עם חברת Oculus ששולטת בתחום ה-VR הסלולרי. השלט הרחוק עובד היטב, אך הוא תואם למספק מצומצם של אפליקציות ייעודיות ובכללי זו המגבלה המשמעותית ביותר של המכשיר - היצע תוכן רשמי דל. אם אתם מוכנים לוותר על הקונספט שלשמו קניתם את המכשיר ולהשתמש באפליקציות VR כלליות שלא תומכות בשלט, אתם תהיו מרוצים.
הקדמה

משקפי ה-DayDream VR של גוגל מאפשרים גישה לתוך עולם המציאות המדומה בעלות נמוכה יחסית, בכך שהם מסתמכים על הסמארטפון שלכם שיבצע את כל העבודה. להבדיל ממשקפיים פשוטים שמזמינים מסין, כאן ישנו שלט רחוק המתפקד כבקר שליטה ולו תנועה חופשית במרחב הווירטואלי. זה, ועוד הממשק הייעודי של גוגל דיידרים, הופכים את המשקפיים למתחרה מעניין של ה-Gear VR של סמסונג.
תודה לחנות סמארטיז על השאלת המוצר לסקירה.

נוחות השימוש

(100% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

להבדיל ממכשירים אחרים, המשקפיים האלה מגיעים עם רצועת עורף בלבד, ללא רצועת ראש, כך שמרגישים את משקל הסמארטפון והמשקפיים על האף, ואת לחץ הרצועת על הגבות. רצועה שלישית הייתה יכולה להיות תוספת מעולה לנוחות, אך היא בפירוש הייתה מפחיתה מהמראה הנקי של הדיידרים.


Google Daydream: מציאות מדומה לכולם


המשקפיים מצופים בד רך ונעים מאוד למגע, כשאת הסמארטפון מכניסים לתוך החלק הקדמי שמוחזק על ידי גומיה אלסטית. במבט ראשון זה נראה מאוד זול, אך השימוש בגומיה מובן לאור העובדה שניתן להשתמש במשקפיים האלה עם מגוון מאוד רחב של מכשירים. 
העדשות המובנות מפקסות ומגדילות את מסך הסמארטפון, ולא ניתן לשנות את המרחק ביניהן או לעשות איזשהן התאמות מכל סוג לאופטיקה של המכשיר. המשקפיים עצמם מגיעים ללא כוח עיבוד כלשהו, כשהם כוללים משקף שבתוכו מכניסים את הסמארטפון, ושלט רחוק. את המכשיר בדקנו עם ה-LG V30.


הסעיף שבו משקפי הדיידרים נבדלים ממשקפיים פשוטים שעולים שליש מחיר, הוא מערכת ההפעלה והשלט הרחוק. דיידרים הוא פרויקט של גוגל וכאחד כזה, יש לו יכולת למשוך לא מעט מפתחים ושותפים טכנולוגיים ותוכניים, וביחד החברה מסוגלת להציע פלטפורמת שימוש נאה למדי. דרך האפליקציה ניתן לגשת למגוון תכנים במציאות מדומה וסרטוני 360. למשל אפליקציה של ערוץ Discovery שבה מצאנו את עצמנו מסיירים במאצ'ו פיצ'ו, או אפליקציה של הליכה בחלל שבה אתם מרחפים מעל כדור הארץ. התאכזבנו לגלות שאם מערכת ההפעלה של הטלפון היא בעברית, כל הכתוב בתוך האפליקצייה הייעודית מופיע הפוך, כולל הכתוב באנגלית. לפיכך עליכם לשנות את שפת מערכת ההפעלה לאנגלית וזה לא נוח לכולם.


Google Daydream: מציאות מדומה לכולם


להבדיל ממה שהיה נהוג בעבר, שבו היה פד מגע על המשקפיים עצמם ודרכו היה ניתן לשלוט בממשק. בדיידרים ישנו שלט רחוק שמאפשר תנוע במרחב התלת מימדי. בכך הוא לא רק מאפשר להצביע על אובייקטים מסוימים ולבחור אותם, הוא גם מתפקד ככלי שליטה לכל דבר, שאפשר להניע בתוך המשחק בחופשיות.


העקיבה של השלט מתבצעת בצורה טובה אך לא מושלמת, כשלעיתים הסמן של השלט רוטט ורועד, אך בסך הכל, לאור העובדה שאין כאן מצלמת IR מיוחדת או מקלטים שצריך להניח על השולחן, מדובר בפתרון מוצלח.


Google Daydream: מציאות מדומה לכולם


האפליקצייה היעודית מתאימה למספר מצומצם של מכשירים אך בניגוד ל-Gear VR של סמסונג שתואם אך ורק למכשירי החברה ולא ניתן להציב בתוכם מכשירים זרים, כאן האפליקציה והשלט תואמים למכשירים מסוימים, אך ניתן להרכיב בפנים כל מכשיר סטנדרטי והוא יעבוד כמו במשקפיים זולים - כלומר ללא השלט.


Google Daydream: מציאות מדומה לכולם


האפליקציות והמשחקים עצמם בסיסיים למדי. אם חשבנו שב-VR במחשב נייח זה נראה עוד בסדר, בסמארטפון, מגבלת עוצמת העיבוד משמעותית יותר, והצורך להציג תמונה חלקה שלא תגרום לבחילה גובר על הרצון להציג גרפיקה משכנעת יותר, כך שאל תצפו לעולמות וירטואליים סוחפים. מצד שני, סרטונים ב-360 מעלות הם פתרון מעולה, כמו כך, יש תמיכה באפליקציית נטפליקס שבה אתם יושבים בסלון וירטואלי וצופים במסך ענק, וכן תמיכה ביוטיוב 360 ויוטיוב VR כך שאפשר לצפות בסרטוני 360 מעלות או בסרטוני תלת ממד בקלות דרך הסמארטפון.מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image