בעוד כ-48 שעות תכריז ענקית הטכנולוגיה ואחת מיצרניות הסמארטפונים הגדולות ביותר בעולם, חברת וואווי, על סדרת מכשירי הדגל Huawei P30, זאת במסגרת אירוע הכרזה שייערך בפריז ב-26 במרץ שבה אנחנו נהייה. רגע לפני שמעטה הערפל שעוד נותר סביב מכשירי הסדרה נחשף, ובזמן שהדיווחים וההדלפות עוד ממשיכים לזרום אל הרשת, ריכזנו עבורכם את כל מה שאנחנו יודעים על מכשירי הדגל הבאים של וואווי.
בהמשך לשנים קודמות, סדרת הדגל P של וואווי תכיל 3 דגמים שונים. השניים הראשונים הם מכשירי הדגל העוצמתיים, שיכילו את מרבית הפיצ'רים החדשים ושמם P30 ו-P30 Pro. הדגם השלישי והאחרון הוא ה-P30 Lite - גרסת שוק ביניים בקווי עיצוב דומים, אך אסטרטגיית התמחור תהייה שונה והמכשיר כצפוי יכיל מפרט צנוע יותר.


לקראת ההכרזה: כל מה שאנחנו יודעים על סדרת Huawei P30


עיצוב משודרג

ה-P30 ו-P30 Pro מגיעים עם קווי עיצוב שבהחלט מזכירים לנו את סדרת P20 מהשנה שעברה, אך עם לא מעט שינויים ושדרוגים. מבנה הזכוכית המוכר מהדור הקודם יחד עם זוג יריעות זכוכית - האחת עוטפת את החזית והשנייה את גבם ימשיכו גם השנה וכך גם המבנה המתעגל אל המסגרת העשויה מתכת. כפתור הנעילה/כיבוי וזוג כפתורי ווליום ימוקמו בצד ימין של המכשיר ולא נראה כפתור ייעודי להפעלת עוזרת וירטואלית כמו בסמסונג ו-LG.


גב הזכוכית של השניים יוצע במגוון וריאציות צבעים, עם מספר רחב יותר של צבעים עם אפקט מעבר הצבע (גאדריינט) המוכר לנו מה-P20. עבור ה-P30 פרו נמצא וריאציית צבע אדום בוהק שייתכן ולא תהיה זמינה ל-P30 הסטנדרטי. מלבד הבדלי צבע, ישנם מספר הבדלים נוספים הבולטים בין דגם ה-P30 הסטנדרטי ל-P30 פרו.


לקראת ההכרזה: כל מה שאנחנו יודעים על סדרת Huawei P30


בחזית ה-P30 Pro ישולב פאנל תצוגה מסוג OLED בגודל של 6.47 אינץ' ועם שוליים הקמורים מימין ומשמאל, בדומה למייט 20 פרו. המסך יהיה בעל שוליים דקים למדי בחלקו התחתון, ואילו בחלקו העליון של הצג נמצא חריץ בצורת טיפה שישלב את מצלמת הסלפי הקדמית. ה-P30 פרו לא יכיל שקע 3.5 מ"מ לחיבור אוזניות, והצרכנים יאלצו להסתפק בחיבור אוזניות בבלוטות' או באמצעות שקע USB Type-C.


ה-Huawei P30, מנגד, יגיע עם שקע 3.5 מ"מ וישלב מסך בגודל שנע סביב 6.1 אינץ' - גם כאן מדובר בצג OLED, אך הפעם זה לא יהיה קמור אלא שטוח בדומה למייט 20. גם כאן נמצא שוליים דקים וחריץ עבור המצלמה הקדמית, כאשר למרבה ההפתעה השול התחתון של המכשיר יהיה דווקא דק יותר מזה של דגם הפרו, בעוד השול העליון יהיה מעט יותר עבה. שני המסכים יגיעו ברזולוציית Full HD Plus.
צמד המכשירים יכיל קורא טביעות אצבע מובנה במסך, כאשר לא ברור האם יהיה זה קורא אופטי כפי שראינו ב-Mate 20 Pro, או קורא ביומטרי בטכנולוגיית Ultrasonic כפי שראינו במכשירי הדגל של סמסונג. כמו כן, יסתמכו השניים על טכנולוגיית זיהוי פנים ב-2D, ללא זיהוי פנים ב-3D כפי שראינו ב-Mate 20 Pro, ויהיו עמידים בפני מים ואבק תחת תקן IP68 (טבילה בעומק של מטר למשך למעלה מ-30 דקות רצופות).


4 מצלמות

הבדל נוסף ומשמעותי בין ה-P30 ל-P30 פרו יתבטא ביכולות הצילום שלהם. ה-Huawei P30 יגיע עם מערך צילום ראשי משולש, הכולל: חיישן 40 מגה פיקסל ראשי ללא מייצב תמונה אופטי ועם מפתח צמצם של f/1.8, חיישן 16 מגה פיקסל עם זווית צילום רחבה ומפתח צמצם של f/2.2 וכן חיישן שלישי עם עדשת טלפוטו לצורך ביצוע זום אופטי (ככל הנראה של עד פי 3 או פי 2) עם מפתח צמצם של f/2.4. זום היברידי יתאפשר ככל הנראה עד לפי 5.


ה-Huawei P30 Pro, מנגד, יכיל מערך צילום ראשי מרובע, עם יכולות משופרות באופן שעשוי להיות די מהותי. החיישן הראשי יגיע באותה רזולוציית 40 מגה פיקסל עם מייצב תמונה אופטי (OIS) ומפתח צמצם של f/1.6, חיישן משני עם זווית צילום רחבה ורזולוציית צילום של 20 מגה פיקסל ומצלמה שלישית עם עדשת טלפוטו, ברזולוציית 8 מגה פיקסל ומפתח צמצם של f/2.4.


לקראת ההכרזה: כל מה שאנחנו יודעים על סדרת Huawei P30


החיישן הרביעי יגיע מתחת לפלאש ה-LED, וצפוי להיות חיישן Time Of Flight או ToF שאותו ראינו ב-LG G8 אך תפקידיו אינם ידועים במלואם בשלב זה. אחת מגולות הכותרת של ה-P30 פרו תהייה יכולות זום אופטי מתקדמות שיציע מערך הצילום המרובע. אלו, יחד עם טכנולוגיית זום פריסקופ, עשויים לאפשר ביצוע של זום אופטי-היברידי של עד פי 10 ללא פגיעה משמעותית באיכות התמונה המצולמת. הזום הדיגיטלי עשוי להגיע עד לכדי פי 50.


כמו כן, על פי הדלפות שנחשפו בימים האחרונים, ה-P30 ו-P30 פרו יציעו, בין היתר, יכולות צילום וידאו משודרגות, עם אפשרות לצילום וידאו כפול - כזה שמצלם את הנקלט במספר עדשות בו זמנית ומציג את שתי התוצאות על המסך. כך, ניתן יהיה לצלם וידאו כשמצידו האחד של המסך מוצג הוידאו ממצלמת הזווית הרחבה, ובצידו השני של המסך מוצג הוידאו ממצלמת הזום.


מפרט מוכר

מקצה השיפורים המרכזי בין סדרת P30 לסדרת המייט 20 שהוכרזה באוקטובר שעבר מתבטא בעיקר בעיצוב שונה וביכולות צילום משודרגות, כאשר המפרט הטכני עצמו יהיה מוכר מתמיד. מערכת השבבים האחראית על הביצועים היא Kirin 980 בפיתוחה העצמאי של וואווי, המיוצרת בהליך 7nm וכוללת מנוע בינה מלאכותית כפול המכונה Dual NPU, ארבע ליבות עיבוד מסוג Cortex-A76 עבור הביצועים האינטנסיביים ביותר ו-4 ליבות נוספות מסוג Cortex-A55 עבור ביצוע היום-יום הסטנדרטיים.


לקראת ההכרזה: כל מה שאנחנו יודעים על סדרת Huawei P30


לצד השבב, שהוכיח את עצמו כעוצמתי במיוחד כבר עם הצגת ה-Mate 20, נמצא מערך זיכרון המשתנה בין שני הדגמים. ה-P30 יגיע עם 6GB RAM ו-128GB של זיכרון אחסון פנימי כגרסת בסיס. החברה עשויה להציע גרסה נוספת עם 256GB אחסון פנימי, אך ייתכן כי לא נראה גרסה עם זיכרון RAM בנפח גבוה יותר.


ה-Huawei P30 Pro יגיע עם גרסת בסיס בעלת נפח אחסון זהה - 128GB ו-8GB RAM. גרסאות נוספות עם 256 או 512 גיגה-בייט של זיכרון אחסון פנימי יוצגו גם כן בתמחור גבוה יותר. צמד המכשירים יתמכו באפשרות לשילוב כרטיס זיכרון מסוג Nano Memory Card (או: NM Card) שהציגה החברה לצד המייט 20.


לקראת ההכרזה: כל מה שאנחנו יודעים על סדרת Huawei P30


בכל הנוגע לקיבולת הסוללה של השניים, יגיעו ה-P30 ו-P30 Pro עם סוללות בקיבולת של 3,650mAh ו-4,200mAh, בהתאמה. אלו יטענו דרך כניסת USB Type-C ועם תמיכה בטכנולוגיית הטעינה המהירה Huawei Super Charge. אנו מעריכים כי מדובר בטעינת ה-40 וואט שהציגה החברה בשנה שעברה וסיפקה ביצועים מצויינים. מערכת ההפעלה שתרוץ על השניים היא אנדרואיד 9.0 פאי, וזו תגיע בשילוב עם EMUI 9.1.


Huawei P30 Lite

בזמן שה-P30 ו-P30 פרו פונים שניהם לשוק הסמארטפונים הגבוה, ה-Huawei P30 Lite הוא גרסת שוק הביניים בסדרת הדגל החדשה. הוא יגיע עם קווי עיצוב דומים למדי - מבנה סנדוויץ' זכוכית ומסגרת מתכת, כמו גם מסך בעל שוליים דקים שישולב בחלקו הקדמי ופריסת מקשים זהה בצידה הימני של המסגרת.


לקראת ההכרזה: כל מה שאנחנו יודעים על סדרת Huawei P30


עם זאת, כראוי לסמארטפון הפונה לשוק הביניים, פאנל התצוגה כאן יהיה מסוג LCD ולא צג OLED, כשזה יגיע בגודל של 6.15 אינץ' וברזולוציית Full HD Plus. על מסגרת המכשיר נמצא את כניסת ה-USB Type-C לטעינה/העברת נתונים, כמו גם כניסת 3.5 מ"מ לחיבור אוזניות ואביזרי שמע אחרים.


בגבו של ה-P30 Lite ישולב קורא טביעות אצבע קפסטיבי סטנדרטי (שבהחלט עשוי להיות מהיר יותר מאלו של ה-P30/P30 פרו), יחד עם מערך צילום ראשי משולש. מדובר בפעם הראשונה בה וואווי משלבת 3 מצלמות בגבו של מכשיר שוק הביניים בסדרת הדגל שלה, ואלו צפויות להגיע ברזולציית 20 מגה פיקסל עבור החיישן הראשי, חיישן 16 מגה פיקסל משני עם זווית צילום רחבה ומצלמת עומק ברזולוציית 2 מגה פיקסל.


לקראת ההכרזה: כל מה שאנחנו יודעים על סדרת Huawei P30


מערכת השבבים שתניע את המכשיר היא Kirin 710, ולצידה נמצא 4 או 6 גיגה-בייט של זיכרון RAM כמו גם רכיב אחסון פנימי בנפח התחלתי של 64 גיגה-בייט. הסוללה שתניע את המפרט מגיעה בקיבולת 3,240mAh עם תמיכה בטעינה מהירה (אך ללא תמיכה בטעינה אלחוטית). מערכת ההפעלה שתרוץ על ה-P30 לייט היא אנדרואיד 9.0 פאי בשילוב ממשק EMUI 9 או 9.1.


מחיר וזמינות

בזמן שההכרזה על סדרת ה-P30 מתוכננת ל-26 במרץ, מועד ההשקה אינו ברור בשלב זה. על פי הערכות ודיווחים קודמים, ייתכן כי המכשירים יהיו זמינים לרכישה מוקדמת כבר כשבוע-שבועיים לאחר ההכרזה, ואלו יעלו על מדפי החנויות עד לאמצע חודש אפריל הקרוב. מועד השקתם בישראל אינו ידוע כעת, אך השוק המקומי בהחלט עשוי להיות בין השווקים הראשונים אליהם יגיעו מכשירי הסדרה.
בכל הנוגע לאסטרטגיית התמחור של סדרת הדגל, וואווי צפויה להציג עליית מחירים נוספת גם השנה, בסך של 100 יורו לגרסאות הבסיס. עם זאת, נוכח הבדלים בשער ההמרה בין מועד ההשקה השנה לבין מועד ההשקה בשנה שעברה, למעשה מדובר בהדל של כ-200 שקלים בלבד (בהמרה לשקלים).


מחיר מכשירי הסדרה באירופה, על פי ההדלפות השונות, יעמוד על: 749 יורו (כ-3,075 שקלים) ל-Huawei P30 בגרסת 6GB RAM ו-128GB אחסון; ו-999 יורו (כ-4,100 שקלים) לגרסת הבסיס של דגם ה-Huawei P30 Pro עם 8GB RAM ו-128GB אחסון פנימי. בשוק הישראלי הושקו דגמי ה-P20 בשנה שעברה במחיר של 2,699 יו-3,399 שקלים עבור ה-P20 ו-P20 פרו.