כיום, כמעט ואין סמארטפון שאינו תומך בטכנולוגיית טעינה מהירה מסוג כלשהו. לוואווי יש את טכנולוגיית Super Charge, וואן פלוס מתחזקת טעינה מהירה במיוחד בשם Warp Charge, וחלק מן היצרניות מבצע שימוש בטכנולוגיית Quick Charge של קוואלקום. במכשירי הדגל של כל היצרניות הללו, וגם במרבית מכשירי שוק הביניים, מקפידות אלו לשלב מטען ייעודי התומך בטעינה מהירה ישירות באריזה.
אלא שאפל, יצרנית הסמארטפונים מהגדולות ביותר בעולם, החליטה שלא לפעול כך, ובשנתיים האחרונות - מאז הגיעו יכולות הטעינה המהירה למכשירי האייפון שלה, היא אינה משלבת מטען מהיר באריזתם. למעשה, על הצרכנים לרכוש את המטען המהיר במחיר של למעלה מ-200 שקלים נוספים, או להתמודד עם טעינה איטית במיוחד. כעת, נראה כי החברה סוף כל סוף עשויה לפעול אחרת בנושא, כאשר דיווח חדש חושף שדור האייפונים הבא יגיע עם מטען מהיר בהספק 18 וואט ישירות באריזה וללא עלות נוספת.


את הדברים החדשים בנושא מביא אנליסט המובייל הוותיק, מינג-צ'י קאו, המהימן בכל הנוגע לפועלה של אפל. לדבריו, באריזת מכשייר האייפון הבאים נמצא כבל Lightning to USB Type-c, כמו גם שנאי 18 וואט תואם לטעינה מהירה. נוסף על כך, כל דור מכשירי האייפון הבא - iPhone XI, iPhone XI Max וה-iPhone XR 2019, יגיעו עם חיי סוללה טובים יותר ויכולות טעינה אלחוטית משודרגות.
הטעינה האלחוטית המשודרגת תתבטא בתמיכה בטכנולוגיה לטעינה אלחוטית דו-כיוונית, כך שבאמצעות הנחת מוצרים תומכי טעינה אלחוטית בתקן Qi, יוכלו אלו להטען על ידי מכשירי האייפון עצמם. מדובר בטכנולוגיה דומה לזו שהציגה סמסונג עם סדרת גלקסי S10 ומכונה Wireless Power Share ולזו שחשפה וואווי עם המייט 20 פרו ומכונה Reverse Wireless Charging.


מקור