במהלך השנים האחרונות צצו להם מפעם לפעם דיווחים שונים ברשת, כאלו שהעידו כי ענקית הטכנולוגיה האמריקאית, אפל, עובדת על דור שני לאייפון המוזל iPhone SE שהוכרז לראשונה במרץ 2016. המכשיר, שכונה בדיווחים בשם iPhone SE2, צפוי היה להפוך לרשמי עוד במהלך 2018, אך לבסוף לא הוכרז. כעת, חוזרים הדיווחים ומעידים: החברה תכריז על מכשיר האייפון המוזל השנה, והוא יכונה בשם Apple iPhone XE. 


הודלף: אפל מתכננת את השקת iPhone SE2, יגיע בשם iPhone XE

כך צפוי היה להיראות ה-iPhone SE2 (או: iPhone XE)


ה-iPhone XE, לטענת הדיווח החדש, יהיה למכשיר האייפון הזול ביותר בסדרת האייפונים של אפל לשנת 2019, ומחירו לצרכן ינוע סביב 600 דולר, זאת בהשוואה למחיר של 399 דולר עימו הושק האייפון SE המקורי ב-2016. כמו כן, נמסר כי המכשיר יגיע עם מסך OLED בגודל של 4.8 אינץ', כאשר בחלקו הקדמי לא נמצא כפתור בית פיזי.


הודלף: אפל מתכננת את השקת iPhone SE2, יגיע בשם iPhone XE

תמונת קונספט המציגה כיצד עשוי להיראות iPhone XE


בהתאם לכך, ישלב האייפון 10E מסך עם חריץ בולט, ובחריץ ישולב מערך זיהוי פנים ביומטרי מסוג Face ID, אם כי לא ברור האם יהיה זה מערך זיהוי פנים מהדור הראשון (שולב ב-iPhone X) או הדור השני (שולב ב-iPhone XS/XR). מערכת השבבים שעשוי האייפון להציע תהא Apple A12, שמשולבת גם בדגמי אייפון 10R ו-10S. בחלקו האחורי של האייפון נמצא מצלמת 12 מגה פיקסל יחידה עם מפתח צמצם של f/1.8.


הודלף: אפל מתכננת את השקת iPhone SE2, יגיע בשם iPhone XE


כאמור, מן הדיווח עולה כי ה-iPhone XE יושק במחיר התחלתי של 600 דולר, אם כי הגרסה בעלת נפח האחסון הגבוה ביותר (לא ברור כמה זיכרון נמצא בדגם זה), תתומחר בכ-800 דולר. המכשיר צפוי להפוך לרשמי במהלך הרבעון השלישי לשנת 2019, בין חודש יוני ועד לסוף חודש אוגוסט, מה שמעיד כי השקתו עשויה להתרחש בנפרד מההכרזה על מכשירי הדגל של היצרנית.


ראוי לציין כי בהחלט ישנו היגיון בדיווח החדש, שכן הסיבה לביטול השקת iPhone SE2 בשנה שעברה הייתה שאפל הגיע למכסת משאבי הפיתוח והייצור שלה. הדיווח הגיע ממקור בעל רמת אמינות גבוהה במיוחד - אנליסט המובייל מינג-צ'י קאו, שציין כי אם הייתה החברה מכריזה על האייפון המוזל במהלך 2018, זה היה מגיע לשוק ללא הפיצ'רים ששולבו בדור מכשירי האחרון, בהם מסך בלע שוליים דקים, Face ID ועוד.


מקור 1 | 2