חברת הטכנולוגיה הסינית מייזו MEIZU, השיקה בשבוע שעבר שני מכשירי דגל חדשים – PRO7 ו-PRO7 PLUS, כאשר השוני ביניהם מתבטא בגודל המסך ובערכת העיבוד. המאפיין החדש של שני המכשירים נמצא בגב המכשירים: בדומה למסכים של סמסונג ו-LG, המייצרות מסך קמור או מסך משני, מייזו החליטה להשיק לראשונה עם מכשירים אלה מסך אחורי צבעוני, המאפשר הצגת התראות, שיחות, נתונים שונים ואף תצוגה למצלמה האחורית. בכך ניתן לבצע סלפי אחורי, שכן המצלמה הכפולה האחורית איכותית יותר ממצלמת הסלפי.עיצוב המכשירים החדשים שונה משאר מכשירי מייזו, שבהם השימוש בפלסטיק היה נרחב. במכשירי הפרו 7 החדשים ישנו שימוש רחב במתכות ואלומיניום, כאשר גבו מצופה ביריעה אחת גדולה של מתכת נאה, ופסי האנטנה משולבים בקצוות המכשיר. עם זאת, חשוב לציין כי הימצאותו של מסך אחורי הופכת את המכשיר לפחות עמיד בפני נפילות ושריטות, וכמובן בפני כיפוף.
יבואנית מייזו לישראל – חברת באג, מסרה שהמכשירים ישווקו במהלך חודש ספטמבר, אך לא מסרה פרטים אודות המחירים הצפויים.

PRO 7
למכשיר הקטן יותר בסדרה, מסך בגודל 5.2 אינץ' עם רזולוציה בתקן FULL HD, בעוד שהמסך האחורי מגיע ברזולוציה של 536X240 ובגודל של 2 אינץ'. לשני המסכים פאנל מסוג AMOLED האיכותי והחסכוני. בתחום החומרה ניתן למצוא את מעבד מדיהטק MT6757T Helio P25 מתומן ליבות הפועל בתדר של עד 1.6 גיגה הרץ בתוספת מאיץ גרפי של Mali-T880MP2 .PowerVR 7XTP זיכרון ההפעלה יעמוד על נפח של 4 גיגה ביט, בעוד ששטח האחסון למשתמש נע בין 64 ל-128GB, כאשר לא ניתן להרחיב את הזיכרון בעזרת כרטיס חיצוני. מערכת ההפעלה תהיה כמובן אנדרואיד נוגט 7.0, עליה יבוסס ממשק החברה Flyme 6.מצלמת המכשיר הראשית מצוידת בשני חיישנים (תוצרת סוני) בגודל 12 מגה פיקסל: אחד בצבע ואחד שחור לבן, כאשר להם מפתח צמצם של F2.0 ומבזק דו גווני. יכולות הסרטת הווידאו מיישרות קו עם מכשירי הדגל כאשר ניתן לצלם סרטונים בתקן 4K בקצב של 30 פריימים לשנייה. מצלמת הסלפי תצלם תמונות בגודל 16 מגה פיקסל ומפתח צמצם F2.0.

למכשיר חיישן טביעת אצבע קדמי משולב בכפתור הבית, ויכולת להטענה מהירה בתקן mCharge 3.0 דרך מחבר USB TYPE-C. סוללת המכשיר מגיעה בנפח 3,000 מיליאמפר – שעה והיא אינה נשלפת. המכשיר מוצע בצבעי שחור, לבן ואדום, כאשר מחירו באירופה יחל ב-400 יורו.

PRO 7 PLUS
מייזו מצטרפת ליצרניות הסלולר המשיקות מכשירי דגל מוגדלים הנושאים את תווית המותג PLUS. למכשיר זה מסך בגודל 5.7 אינץ' בתקן 2K. המסך האחורי מגיע היישר מאחיו הקטן, כאשר שניהם מצוידים בפאנל AMOLED.

מתחת למכסה המנוע של הפלוס ניתן למצוא את ערכת השבבים של מדיטק מסדרת Helio X30 המיוצרת בגודל של 10 ננו מטר, ולה לא פחות מ-10 ליבות הפועלות בתדר של עד 2.6 גיגה הרץ, ומאיץ גרפי משולב מסוג PowerVR 7XTP. זיכרון ה-RAM במכשיר יעמוד על 6 גיגה בייט, כאשר ניתן לבחור בין 64GB ל-128GB שטח אחסון למשתמש. כמו בדגם הפרו 7, גם בפלוס אין אפשרות להרחבת שטח האחסון בעזרת כרטיס זיכרון.מצלמות המכשיר זהות לאלו הנמצאות במכשיר הפרו 7, כולל חיישן אחורי כפול ומצלמת סלפי בגודל 16 מגה פיקסל.
למכשיר זה חיישן טביעות אצבע הממוקם בכפתור הבית, וישנה תמיכה בטעינה מהירה בתקן מהיר יותר - mCharge 4.0 המאפשר טעינה של 67% בחצי שעה בעזרת מחבר USB TYPE-C, בעוד שלסוללה נפח של 3,500 מיליאמפר – שעה.
צבעי המכשיר יהיו שחור, זהב וכסוף, כאשר מחירו ההתחלתי באירופה יעמוד על 500 יורו.