למעלה משנה מעידים דיווחים, הדלפות ושמועות על כך שחברת גוגל האמריקאית עומלת על פיתוחם של סמארטפונים הפונים לשוק הביניים כחלק מסדרת פיקסל, זאת לאחר מספר שנים בהן התמקדה החברה בהשקת סמארטפונים הפונים לשוק הגבוה בלבד. אחרי שהתעצמו הדיווחים בחודשים האחרונים ושמות המכשירים, כמו גם מפרטם הטכני המלא ועיצובם, כבר הספיקו להחשף, מודיעה גוגל כי תקיים אירוע הכרזה ב-7 במאי ובו היא צפויה להכריז על המכשירים החדשים כחלק מסדרת Google Pixel 3a.
את הטיזר החדש חושפת החברה דרך אתר האינטרנט שלה, שם היא מציינת כי ב-7 במאי "משהו גדול מגיע לעולם ה-Pixel". אם התאריך המדובר מצלצל לכם כמוכר, הסיבה לכך היא שמדובר בתאריך ההתחלה של אירועי כנס Google I/O השנתי, שיחל השנה ב-7 במאי. ביום זה יתקיים אירוע ההכרזה המרכזי ובין המוצרים והשירותים השונים שתציג בו החברה, אנו צפויים לראות גם את הכרזתם של ה-Pixel 3a ו-Pixel 3a XL.
צמד המכשירים החדשים למותג פיקסל של גוגל יגיעו כוריאציות של סדרת פיקסל 3, עם מפרט צנוע יותר ומספר פשרות שנועדו להתאים אותם לשוק הביניים. הם ישלבו מסכי OLED בגדלים 5.6 ו-6 אינץ' (ברזולוציית Full HD Plus בלבד), ויהיו זמינים בצבעים שחור ולבן כמו גם בגימור צבע נוסף שאינו ברור בשלב זה. בניגוד למבנה הזכוכית של דגמי הפיקסל 3 הסטנדרטיים, כאן נמצא מבנה עשוי פוליקרבונט ומסגרת שכנראה תגיע בגימור מתכת.


דגם ה-Pixel 3a הסטנדרטי יגיע עם 4GB RAM ו-64GB זיכרון אחסון שיוצמדו למערכת השבבים Snapdragon 670 וסוללת 3,000mAh. ה-Pixel 3 XL, מנגד, יגיע עם שבב מתקדם יותר מסוג Snapdragon 710/712 וככל הנראה סוללה גדולה יותר כמו גם מערך זיכרון משופר.
השניים יגיעו עם מערך הצילום הראשי שמוכר לנו מדגמי הפיקסל 3 הסטנדרטיים - ובהתאם לכך צמד המכשירים צפויים להציע יכולות צילום שעשויים לאתגר את מכשירי הביניים של שלל יצרניות הסמארטפונים. מערכת ההפעלה אנדרואיד 9.0 פאי בשילוב עם ממשק המשתמש הסטנדרטי של סדרת פיקסל מבית גוגל.


מקור 1 | 2