חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים

סמסונג דוחה את השקת ה-Galaxy Fold בעקבות תקלות במסך

אחרי שציינה כי תבדוק את הבעיה בפאנל התצוגה של הסמארטפון המתקפל Galaxy Fold, מודיעה סמסונג על דחיית השקת המכשיר למועד שאינו ידוע

אלי כהן |  22/04/2019

על הסמארטפון המתקפל שלה, Galaxy Fold, הכריזה סמסונג לקול תרועות הקהל באירוע ההכרזה בו נחשפה סדרת גלקסי S10. אחרי שהשקת סדרת הדגל חלפה לה, התכוננה היצרנית להשקה הבאה בתור, זו של הגלקסי פולד המתקפל, שתוכננה להתקיים ב-26 באפריל. אך תוכניות לחוד, ומציאות לחוד. אחרי שכתבי וסוקרי טכנולוגיה דיווחו על תקלות שונות במסך המכשיר ולאחר שציינה החברה כי תחקור את הנושא, מגיבה סמסונג בשנית לנושא ומודיעה: השקת ה-Galaxy Fold נדחת למועד שאינו ידוע.


סמסונג דוחה את השקת ה-Galaxy Fold בעקבות תקלות במסך


על פי הודעה רשמית ששיחררה היצרנית בנושא, השקת הגלקסי פולד, שתוכננה להתקיים ביום שישי הקרוב במספר שווקים, מבוטלת, ותדחה למועד שאינו ידוע בשלב זה. לטענת החברה, במהלך "השבועות הקרובים" היא תודיע על תאריך השקה חדש. להערכתנו, מועד ההשקה החדש יהיה רחוק מאוד מזה הראשוני ואף עשוי להגיע לחודשים האחרונים של שנת 2019. הודעתה של היצרנית הגיעה שעות ספורות אחרי שדיווח של מגזין הוול-סטריט ציין כי החברה מתכוונת לבטל את השקת המכשיר המתקפל.


הסיבה לביטול ההשקה, כפי שניתן היה לצפות, טמונה בבעיות חמורות שהתגלו לאחרונה בפאנל התצוגה המתקפל של ה-Galaxy Fold. עיתונאי טכנולוגיה וסוקרים שונים שקיבלו לידם את המכשיר לפני ההשקה, דיווחו על בעיות שנויות וחמורות במסך: עבור חלקם, הסרת מעיין מגן מסך המוטמע על המכשיר כחלק מתהליך ייצורו הובילה את הצג לחדול מלעבוד; עבור אחרים, הפסיק המסך לעבוד ללא כל סיבה ברורה.


סמסונג דוחה את השקת ה-Galaxy Fold בעקבות תקלות במסך


מתוך הודעתה הרשמית של סמסונג בנושא, בתרגום חופשי לעברית:

"בזמן שסוקרים רבים שיתפו איתנו את הפוטנציאל הרב שהם רואים [ב-Galaxy Fold], חלקם גם הציגו לנו כיצד זקוק המכשיר לשיפורים נוספים על מנת להבטיח את חווית המשתמש הטובה ביותר [...] על מנת להעריך את הפידבק במלואו ולהריץ בדיקות פנימיות נוספות, החלטנו לדחות את השקת ה-Galaxy Fold. אנו מתכוונים להכריז על תאריך השקה בשבועות הקרובים"


סמסונג, מצידה, הודיעה שתחקור את האירועים - והודעתה שנחשפת היום מגיעה לאחר מספר ימים בהם עמלה היצרנית על חקירת הנושא. בהודעתה הרשמית לעיתונות מסרה החברה כי הממצאים הראשונים שעולים מהחקירה מעידים על כך שהבעיות במסך עשויות להגרם מפגיעה בחלק העליון והתחתון של ציר קיפול המסך. כמו כן, נמסר כי מלבד זאת, רכיבים וחומרים המצויים מתחת למכסה המנוע של ה-Galaxy Fold השפיעו גם הם על פאנל התצוגה.


סמסונג דוחה את השקת ה-Galaxy Fold בעקבות תקלות במסך


ביטול השקת הגלקסי פולד מהווה לצעד משמעותי במיוחד במירוץ הגעת הסמארטפונים המתקפלים לשוק. סמסונג צפויה הייתה להיות היצרנית הראשונה בעולם שתשיק סמארטפון מתקפל בשוק הבינלאומי. אך כעת בהחלט ייתכן כי וואווי תקדים אותה עם השקת ה-Mate X שעשויה להתרחש עד לסוף המחצית הראשונה של השנה. ניתן להעריך ולקוות כי בעקבות התקלות החמורות של סמסונג, בוואווי יעמלו נמרצות לקראת השקת המכשיר על מנת לוודא כי זו תמנע מתקלות דומות ככל שניתן.


מקור

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

המוצרים המבוקשים בקטגוריית טלפונים סלולריים

יצרן:Apple,
גודל מסך:6.1 אינטש,
טווח מחירים:מעל...,
החל מ- 2,997 ₪
מתוך 38 חנויות
יצרן:Apple,
גודל מסך:6.1 אינטש,
טווח מחירים:מעל...,
החל מ- 2,775 ₪
מתוך 40 חנויות
יצרן:Samsung,
גודל מסך:6.8 אינטש,
טווח מחירים:מעל...,
החל מ- 2,904 ₪
מתוך 42 חנויות
יצרן:Samsung,
גודל מסך:6.4 אינטש,
טווח מחירים:2000...,
החל מ- 2,399 ₪
מתוך 41 חנויות
אלי כהן - כתב חדשות

אלי כהן - כתב חדשות

כתב וסוקר טכנולוגיה
בן 23 מהעיר באר שבע, יוצא יחידה טכנולוגית בחיל האוויר, בעבר שימש בתפקיד כתב ועורך באתרי טכנולוגיה ישראליים, כיום כתב וסוקר טכנולוגיה המתמחה בתחום המובייל והסלולר ויזם המעורב בהקמת חברת סטארט-אפ חדשה בשוק הסלולר הישראלי.
לפניות: support@wisebuy.co.il