חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים

לקראת ההשקה: תקלות חמורות התגלו במסכי ה-Galaxy Fold

סוקרי טכנולוגיה מרובים מדווחים על תקלות מרובות במסך ה-Galaxy Fold, הסמארטפון המתקפל מבית סמסונג, שיושק בעוד פחות משבוע במחיר של 1,980 דולר. בסמסונג מבטיחים לחקור את הנושא

אלי כהן |  21/04/2019

מוקדם יותר השנה, במהלך אירוע ההכרזה בו חשפה סמסונג את סדרת מכשירי הדגל גלקסי S10, הציגה היצרנית את הסמארטפון המתקפל הראשון בייצורה, Galaxy Fold. כראוי למרבית הסמארטפונים שמתקרבים למועד עלייתם על מדפי החנויות, גם במקרה זה סיפקה היצרנית את המכשיר לסוקרי טכנולוגיה פופולריים על מנת שיסקרו את המכשיר. אלא שהפעם הדבר לא בהכרח פועל לטובתה, כאשר הסוקרים מדווחים על תקלות חמורות במסך.


לקראת ההשקה: תקלות חמורות התגלו במסכי ה-Galaxy Fold


מגוון סוקרי טכנולוגיה דיווחו כולם בימים האחרונים על תקלות דומות שהובילו את המכשיר להיות בלתי שמיש. באתר The Verge דווח כי המכשיר פיתח בליטה שנויה בדיוק באיזור בו הוא מתקפל, זאת מבלי לפגוע בשימוש בו. שעות ספורות לאחר מכן, המסך החל להציג פיקסלים תקועים לאורכו ורוחבו, והמגע הפסיק לעבוד באופן תקין.


על פי מרקוס בראונלי מערוץ היוטיוב MKBHD ומארק גורמן כתב מגזין בלומברג, הצג המתקפל של הגלקסי פולד מגיע עם ציפוי של מעיין מגן מסך ייחודי, עם שוליים שבמבט ראשונים מספקים את ההנחה כי ניתן להסיר אותם - בדומה למגן המסך המובנה על הגלקסי S10. אלא שבפועל, אחרי שגורמן הסיר את מגן המסך הייחודי ובראונלי רק החל לקלף את קצוותיו, פאנל התצוגה של ה-Galaxy Fold הפך לשחור באופן הדרגתי עד שחדל מלעבוד לחלוטין.


לקראת ההשקה: תקלות חמורות התגלו במסכי ה-Galaxy Fold


גם כתב מגזין CNBC סטיב קובץ' דיווח על בעיות דומות במסך, וציין כי לאחר יום שימוש אחד במכשיר הפסיק מסך הגלקסי פולד לעבוד, זאת אף על פי שהוא מעולם לא הסיר את מגן המסך הייחודי. לאחר שעלו הדיווחים המגוונים בנושא לרשתות החברתיות ולאתרי הטכנולוגיה ברחבי העולם, החליטה סמסונג לספק תגובה רשמית בנושא.


בתגובתה, מציינת סמסונג כי היא תחקור את כל המקרים שתוארו על מנת למצוא את הסיבה לכך. נוסף על כך, מדגישה החברה כי אין להסיר את ציפוי המסך (שבמראה ראשוני נראה כמו מגן מסך). לדבריה, המסך הראשי של ה-Galaxy Fold מגיע עם ציפוי הגנה שמהווה חלק בלתי נפרד מפאנל התצוגה ומטרתו לשמור על מפני שריטות בלתי מכוונות.


לקראת ההשקה: תקלות חמורות התגלו במסכי ה-Galaxy Fold


עם זאת, אנו חייבים לציין כי מדובר בדבר שנוי במחלוקת. אם ציפוי ההגנה הינו חלק בלתי נפרד מפאנל התצוגה של המכשיר, לא ברור מה הסיבה של החברה לשלב אותו כמגן מסך הניתן להסרה. מלבד זאת, כמו כל יריעת הגנה שאינה מצויה כחלק אינטגרלי מהמסך, חלקיקי אבק צפויים להצטבר מתחת למגן ולאט לאט קצוותיו עשויים להתקפל - כפי שקורה במרבית מגני המסך.


יתר על כן, נראה שמדובר בתקלה חמורה למדי שעשויה להתרחש גם אצל הצרכנים הסטנדרטיים, שישלמו על המכשיר מחיר גבוה במיוחד של 1,980 דולר. נכון לרגע זה ממשיכה סמסונג בתוכניותיה כרגיל: השקת ה-Galaxy Fold מתוכננת להתרחש ב-26 באפריל, בעוד חמישה ימים מהיום.


מקור 1 | 2 | 3 | 4


מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

המוצרים המבוקשים בקטגוריית טלפונים סלולריים

יצרן:Apple,
גודל מסך:6.1 אינטש,
טווח מחירים:מעל...,
החל מ- 2,997 ₪
מתוך 38 חנויות
יצרן:Apple,
גודל מסך:6.1 אינטש,
טווח מחירים:מעל...,
החל מ- 2,775 ₪
מתוך 40 חנויות
יצרן:Samsung,
גודל מסך:6.8 אינטש,
טווח מחירים:מעל...,
החל מ- 2,903 ₪
מתוך 41 חנויות
יצרן:Samsung,
גודל מסך:6.4 אינטש,
טווח מחירים:2000...,
החל מ- 2,404 ₪
מתוך 41 חנויות
אלי כהן - כתב חדשות

אלי כהן - כתב חדשות

כתב וסוקר טכנולוגיה
בן 23 מהעיר באר שבע, יוצא יחידה טכנולוגית בחיל האוויר, בעבר שימש בתפקיד כתב ועורך באתרי טכנולוגיה ישראליים, כיום כתב וסוקר טכנולוגיה המתמחה בתחום המובייל והסלולר ויזם המעורב בהקמת חברת סטארט-אפ חדשה בשוק הסלולר הישראלי.
לפניות: support@wisebuy.co.il