בעוד כחמישה חודשים, סביב חודש ספטמבר הקרוב צפויה ענקית הטכנולוגיה ויצרנית הסמארטפונים האמריקאית, אפל, לחשוף באופן רשמי את סדרת מכשירי האייפון הבאה בפיתוחה. על פי הערכות, סדרת האייפונים תכיל 3 דגמים המקבילים לדור הנוכחי, אליהם אנו מתייחסים כעת בשמות iPhone XI, iPhone XI Max ו-iPhone XR 2019, זאת כמובן עד אשר ייחשפו שמות המותג הרשמיים שלהם.


הודלף: אלו הם ה-iPhone XI ו-iPhone XI Max


כעת, הדלפה חדשה המגיעה ממקור בעל רמת אמינות גבוהה במיוחד, מתיימרת לחשוף בפעם הראשונה תמונות הדמיה המציגות את קווי העיצוב של שני מכשירי הפרימיום בסדרה - iPhone XI ו-iPhone XI Max. לפי הדלפה זו, שמגיעה דרך מדליף המובייל OnLeaks, ניתן לראות כי השינוי העיקרי והמשמעותי ביותר עם מכשירי האייפון החדשים יתבטא בגבם, שם נמצא מערך צילום ראשי בעל 3 מצלמות.


iPhone XI ו-iPhone XI Max

מערך הצילום המשולש משולב במבנה בצורת ריבוע - שנראה לא קטן בכלל, כאשר גם עדשות הצילום שבתוכו נראות גדולות למדי. במבט ראשון מדובר במראה לא מהאסטתיים שראינו, אך מכיוון שמדובר בתמונת הדמיה המבוססת על שרטוטי CAD (ר"ת: Computer-Aided Design) והעיצוב הסופי עוד עשוי להשתנות. 


הודלף: אלו הם ה-iPhone XI ו-iPhone XI Max

כך צפוי להיראות iPhone XI


מערך הצילום המרובע, שכולל 3 מצלמות ופלאש LED, בולט מעל לפני השטח בעובי של 1.2 מ"מ מעל לגב הזכוכית. נוסף על כך, מציינת ההדלפה החדשה כי גב הזכוכית של דגמי האייפון 11 ו-11 מקס ייוצר מיריעת זכוכית יחידה, כולל את בליטת המצלמה. לא ברור בשלב זה כיצד שונה ומיוחדת הזכוכית שעוטפת את גב המכשירים בהשוואה לדור הקודם. 


שינוי נוסף ומעט פחות בולט נמצא על גבי מסגרת הפלדה של המכשירים, שם יגיע מתג ההשתקה במבנה חדש ודומה לזה שראינו באייפדים. מלבדו נמצא מימין את כפתור הנעילה/כיבוי ומשמאל צמד מקשים לוויסות עוצמת השמע וכן את מתג מצב השקט. מלבד האמור מעלה, יהיו קווי העיצוב העיקריים של המכשירים יהיו דומים מאוד לדור הקודם, אייפון 10S ואייפון 10S מקס. 


בחזית האייפון 11 ואייפון 11 מקס ישולב אותו מסך OLED בגודל 5.8 ו-6.5 אינץ', שיגיע זו השנה השלישית עם חריץ בולט שיכיל את מערך זיהוי הפנים הביומטרי Face ID. על פי המדליף, שולי האייפון 11 ואייפון 11 מקס כמו גם מימדי החריץ, עשויים להיות מעט יותר דקים מהדור הקודם, אך לא באופן הניכר לעין. 


הודלף: אלו הם ה-iPhone XI ו-iPhone XI Max

כך צפוי להיראות iPhone XI Max


יחד עם השינויים המינימליים, מימדי המכשירים, כך מוסרת ההדלפה, ישתנו גם הם במעט. ה-iPhone XI יגיע בגודל של 143.9 מ"מ אורך, 71.4 מ"מ רוחב ו-7.8 מ"מ עובי בנקודה הדקה ביותר. האייפון 10S, מנגד, הגיע במימדים מעט שונים - 143.6 מ"מ אורך ו-70.9 מ"מ רוחב. ה-iPhone XI Max, כך נמסר, יציע מימדים של 157.6 מ"מ אורך, 77.5 מ"מ רוחב ו-8.1 מ"מ עובי בנקודה הדקה, זאת בהשוואה למימדים של 157.5 מ"מ אורך ו-77.4 מ"מ רוחב, שהציע ה-iPhone XS Max. כאן מדובר בהבדל מינורי אף עוד יותר. 


בניגוד לדיווחים ראשונים בנושא ובהמשך להערכות מהחודשים האחרונים, כניסת ה-Lightning תמשיך להגיע גם עם דור האייפונים הקרוב, ולא תוחלף בשקע USB Type-C כפי שהיינו רוצים לראות. לצד חיבור ה-LIghtning נמצא שוב רמקול ראשי (כחלק מזוג הרמקולים הסטריאופוניים שישלבו המכשירים) וכן מיקרופון. שקע ה-3.5 מ"מ לחיבור אוזניות לא ישולב גם בדור זה, כפי שקורה מאז הצגת דגמי אייפון 7. 


הודלף: אלו הם ה-iPhone XI ו-iPhone XI Max


מתחת למכסה המנוע יציעו צמד האייפונים את מערכת השבבים החדשה מבית אפל, מעבד ה-Apple A13 שצפוי להגיע בייצור של חברת TSMC הטיוואנית. לצידו נמצא 4 או 6 גיגה-בייט RAM, זיכרון אחסון פנימי בנפח שיתחיל מ-64 גיגה-בייט (אם כי בהחלט ניתן לקוות ולהעריך שזה יתחיל מ-128GB), חיי סוללה דומים לדור הקודם ומטען מהיר בהספק 18 וואט שיגיע ישירות באריזה. מפרט דומה צפוי להגיע גם באייפון 10R 2019. 


iPhone XR 2019

הדגם השלישי שצפויה אפל להציג השנה, זה שימשיך את דרכו של האייפון 10R מן השנה שעברה, טרם נחשף בהדלפותיו של OnLeaks. עם זאת, דיווחים והערכות שנחשפו הן בימים האחרונים והן בחודשים החולפים, מתיימרים לספק תמונת מבט מסויימת אודותיו.


הודלף: אלו הם ה-iPhone XI ו-iPhone XI Max


גם כאן אנו צפויים לראות קווי עיצוב זהים - עם מסגרת אלומיניום ו-2 יריעות זכוכית שיעטפו את המכשיר בחלקו הקדמי והאחורי. בניגוד לדור הקודם, אפל תשלב באייפון 10R 2019 (שמו המדוייק אינו ידוע בשלב זה) מערך צילום כפול שיחליף את עדשת הצילום היחידה שראינו בעבר.


החיישן הנוסף יגיע עם עדשת טלפוטו ויאפשר ביצוע זום אופטי של עד פי 2 וכן צילום תמונות פורטרט עם אפקט בוקה לא רק על בני אדם, אלא גם על עצמים. שני החיישנים עשויים להגיע ברזולוציית 12 מגה פיקסל בדומה לדור הקודם. מצלמת הסלפי, כך מוסר דיווח חדש, תגיע גם היא ברזולוציית 12 מגה פיקסל. 


מקור 1 | 2 | 3