לפני מספר שנים נראה היה כי יצרניות הסלולר נמצאות במירוץ פיקסלים, במסגרתו כמעט כל סמארטפון חדש שהן השיקו הגיעה עם מצלמה שמאפשרת צילום ברזולוצייה גבוהה יותר. בשנתיים האחרונות נראה היה כי המירוץ האט, אך לאחרונה חזרה עטרה ליושנה ושוק הסלולר - הן בשוק הביניים והן בשוק הגבוה, החל להצטייד במצלמות עתירות מגה-פיקסלים. כעת, מזניקה סמסונג סיבוב נוסף בתחרות, עם חשיפתם של שני חיישני צילום חדשים ברזולוציית 48 ו-64 מגה פיקסל.
צמד החיישנים החדשים עליהם מכריזה סמסונג הם ה-ISOCELL Bright GW1 ברזולוציית 64 מגה פיקסל וה-ISOCELL Bright GM2 ברזולוציית 48 מגה פיקסל. בזמן שהראשון הינו חיישן חדש לחלוטין, הדגם השני מהווה דור המשך ל-GM1 שהגיעה עם רזולוציית 48 מגה פיקסל גם כן וכבר זמין במגוון נרחב של סמארטפונים בשוק. החיישן החדש בסדרה מציעה מפרט מעט משודרג שיאפשר, לטענת החברה, פוקוס אוטומטי מהיר יותר ותוצאות צילום בהירות יותר.


החיישן המעניין יותר מבין השניים הוא ה-GW1. הוא אמנם מציע רזולוציית צילום של 64 מגה פיקסל, אך באמצעות טכנולוגיה המכונה Tetracell שמאגדת כל 4 פיקסלים לפיקסל אחד, יהיו תוצאות הצילום בפועל ברזולוציית 16 מגה פיקסל. כך, מוסרת החברה, יהיה החיישן מסוגל להפיק תוצאות צילום בהירות וטובות יותר, גם בתנאי תאורה לקויים.
חיישן ה-64 מגה פיקסל החדש של סמסונג תומך ב-HDR בזמן אמת וכן מציע צילום וידאו בהילוך איטי בקצב של 480 פריימים לשנייה וברזולוציית Full HD. מלבד זאת, כולל ה-GW1 פיקסלים בגודל של 0.8μm ותומך בטכנולוגיית Super PD שתאפשר תוצאות צילום חדות יותר, לדברי היצרנית.


את ה-GW1 ברזולוציית 64 מגה פיקסל וה-GM2 ברזולוציית 48 מגה פיקסל אנו צפויים לראות בסמארטפונים החל מהמחצית השניה של 2019.


מקור