כשלושה חודשים לאחר ההכרזה העולמית, חברת המילטון יבואנית שיאומי בארץ, משיקה את הפאבלט החדש שלה – Mi Max 2. במכשיר זה נמשכת המגמה של החברה, בה נעשה שימוש בחומרים איכותיים ויוקרתיים כמו מתכת וזכוכית, לעומת פלסטיק פשוט וקל במכשיריה הקודמים.

שיאומי Mi Max 2 הושק בישראל

למרות המסך הענק, המזכיר בגודלו טאבלטים בגודל 7 אינץ', שיאומי טוענת כי הוא אינו גדול בצורה יוצאת דופן משאר הפאבלטים הנמכרים בשוק. יתרון נוסף במסגרת עיצוב המכשיר הוא הדיאטה שעבר הדגם החדש במידת העובי – רק 7.6 מ"מ, כאשר חשוב לזכור כי על המכשיר מורכבת סוללת ענק בנפח 5300 מיליאמפר. עם זאת, המכשיר דומה לשאר המכשירים של שיאומי אשר הושקו השנה – כפתור הדלקה הכולל חיישן טביעת אצבע בגבו, ושלושה כפתורי מגע בקדמת המכשיר.

מסך המכשיר מגיע בגודל 6.44 אינץ' ברזולוציה של 1080p, כאשר פאנל המסך מסוג IPS LCD. בגזרת העיבוד ניתן למצוא את מעבד הסנאפדרגון 625 החסכוני בעל 8 ליבות בתדר מירבי של 2.0 גיגה הרץ, אליהם מצטרף מאיץ גרפי של Adreno 506. משלימים את החבילה זיכרון RAM בנפח 4GB ושטח אחסון של 64GB הניתנים להרחבה בעזרת כרטיס מיקרו SD. על כל אלו מנצחת מערכת אנדרואיד 7.1.1, כאשר עליה מולבש ממשק החברה החדש - MIUI 8.0.

שיאומי Mi Max 2 הושק בישראל

מצלמת המכשיר הראשית תצלם תמונות בגודל 12 מגה פיקסל, עם אפשרות לצילום ווידאו בתקן 4K. בנוסף, למצלמה זו מפתח צמצם בגודל F2.2 ומבזק דו גווני. המצלמה הקדמית תפיק תמונות בגודל 5 מגה פיקסל ולה מפתח צמצם של F2.0. שיאומי מתגאה במגוון מצבי איפור ויופי ששולבו במצלמות.

עוד במסגרת החידושים, שיאומי שילבה 2 רמקולים להאזנה סטריאופונית – אחד באפרכסת השיחה, והשני בתחתית המכשיר צמוד לחיבור כבל ה-USB TYPE-C ,שהופך להיות תקן מחייב בכל מכשירי האנדרואיד החדשים.

לחיישן טביעות האצבע תפקיד אבטחתי נוסף, מלבד פתיחת המכשיר: בעזרת פונקציה מיוחדת ששולבה בתוכנה, המשתמש יכול לנעול קבצים או תיקיות מיוחדות בעזרת טביעת האצבע, ובכך לשמור על פרטיות מקסימלית. תכונה זו אינה מקורית של שיאומי, סמסונג הציגו אותה כבר לפני שנים, אך היא לא נפוצה כלל במכשירים בקבוצת המחיר הזו.

שיאומי Mi Max 2 הושק בישראל

כנהוג בשאר המכשירים הסינים – גם למכשיר זה כניסת סים כפולה. שיאומי, בדומה למכשירים החדשים של וואוי, הכניסה את הטכנולוגיה לשכפול אפליקציות בשם: Cloned App, המאפשרת שכפול של אפליקציות כמו וואטסאפ או משחקים שונים ובכך מאפשרת להשתמש בכל האפליקציות המבוססות על מספר הטלפון של המשתמש בו זמנית.

סוללת המכשיר מגיעה בנפח עצום של 5300 מיליאמפר – שעה, וכדי לטעון נפח כה גדול שולבה מערכת טעינה מהירה מסוג Quick charge 3.0 המאפשרת טעינה מלאה בשעתיים. שיאומי מבטיחה זמן שימוש של יומיים במכשיר בין טעינה לטעינה תוך כדי שימוש מסיבי במכשיר.

צבעי המכשיר יהיו שחור וזהב, כאשר המחיר ההתחלתי של ה-Mi Max 2 יעמוד על 1499 שקל. חשוב לציין כי מכשיר זה מגיע עם שנתיים אחריות ולא 5 כפי שניתן למצוא בשאר מכשירי החברה המיובאים דרך המליטון.