ביום ראשון האחרון (19.05) נחשף במסגרת שורה של דיווחים ואישורים רשמיים כי הסנקציות שהטיל הממשל האמריקאי על Huawei, הוביל את היצרנית הסינית לאבד באופן חלקי את רישיונה לשימוש במערכת ההפעלה אנדרואיד מבית גוגל, ומנע ממנה לרכוש מוצרים מחברות אמריקאיות נוספות. כעת, דיווח חדש של רויטרס חושף כי במחלקת המסחר של ארה"ב (USA Commerce Department) החליטו להסיר חלק מן המגבלות באופן זמני.
על פי סוכנות הידיעות רויטרס, שמביאה את דבריו של שר המסחר האמריקאי, ווילבור רוס, במחלקת המסחר של ארה"ב הוחלט להסיר חלק מן המגבלות על וואווי לתקופה של 3 חודשים, עד לתאריך ה-19 באוגוסט 2019. השעיית המגבלה באופן זמני נועדה לאפשר לוואווי להמשיך ולתמוך בקו מוצריה הנוכחיים, כאשר המגבלות על מוצרים חדשים בפיתוחה עדיין תקפות.


לטענת הדיווח, בחברה יוכלו להמשיך ולרכוש מוצרי חומרה ותוכנה מיצרניות וספקיות אמריקאיות עד לסוף תקופת הרישיון הזמני. כך, תוכל וואווי להמשיך ולתחזק את מוצרי הטלקום שלה וכן את הסמארטפונים שבפיתוחה, לקבל עדכוני תוכנה ואבטחה עבור מכשיריה השונים, לתמוך בצרכנים מסביב לעולם ללא פגיעה מיידית וכן להיערך להפסקת הרישיון.


דיווח: הממשל האמריקאי דוחה ל-90 ימים חלק מההגבלות על Huawei


מדבריו של ווילבור רוס, שר המסחר האמריקאי, בתרגום חופשי לעברית:

"הרישיון הכללי הזמני [שהוענק לוואווי] מעניק זמן ומרחב למפעילים לבצע סידורים על מנת להיערך לטווח הארוך עבור יצרניות אמריקאיות או זרות שמסתמכים כיום על מוצרי וואווי לשירותים קריטיים. בקצרה, הרישיון יאפשר להמשיך לתמוך במשתמשי הסמארטפונים הקיימים של וואווי ובמוצרי ה-Broadband שלה"


בתקופת הרישיון הזמני, תוכל וואווי להמשיך ולרכוש שבבים, זיכרונות ורכיבים נוספים עבור המשך ייצורם של סמארטפונים ומוצרים אחרים בפיתוחה, בלבד שאלו הושקו לפני ה-16 במאי. כמו כן, עבור כל אותם מכשירים שהושקו לפני תאריך זה ומריצים את מערכת ההפעלה אנדרואיד, תוכל וואווי להמשיך ולקבל עדכוני תוכנה ואבטחה חדשים. במשרד המסחר האמריקאי יבחנו האם להאריך את הרישיון אף מעבר ל-90 ימים.


דיווח: הממשל האמריקאי דוחה ל-90 ימים חלק מההגבלות על Huawei


מלבד זאת, ניתן להעריך כי ב-90 הימים הקרובים יקיימו וואווי והממשל הסיני מגעים על מנת למנוע מההגבלות המשמעותיות על היצרנית להפוך לשגרה החדשה בפניה תצטרף הענקית הסינית לעמוד, ואולי להסיר אותה מרשימת החברות שהמסחר עימן נאסר על חברות אמריקניות. 


מקור 1 | 2