אירוע הפתיחה לכנס WWDC 2019 כבר מאחורינו, ואחרי שחשפה אפל את מערכת ההפעלה iOS 13 עבור מכשירי האייפון, הטילה היצרנית פצצה כשהציגה את iPadOS. מדובר במערכת הפעלה המיועדת לאייפדים של היצרנית, מתאימה את הממשק למסך הגדול, מקרבת את האייפדים צעד אחד קדימה אל מחשבי ה-Mac ומרחיקה אותם מהאייפון. מדובר בצעד אותו חיכו הצרכנים לראות לא מעט זמן, וכזה שצפוי להגביר את הפרודקטיביות והשימושיות של הטאבלטים מבית אפל.

אפל מכריזה על iPadOS - מערכת הפעלה עבור סדרת האייפדים

ב-iPadOS יכיל המסך הראשי את כל האפליקציות, בדומה לעבר, אך במשיכה משמאל ניתן יהיה לכווץ את האייקונים ולהציץ בהתראות ובווידג'טים. שדרוג משמעותי למערכת ההפעלה עבור האייפדים של אפל מתבטא בשיפור מהותי ל-Split View. עם iPad OS ניתן לפתוח מספר מסכים של אותה אפליקציה אחד ליד השניה, וכן להציג את כל החלונות של האפליקציה במסך האפליקציות האחרונות.

אפליקציית Files לוקחת צעד קדימה עם אפשרות לתצוגת שורות, המאפשרת לבחור בפריט מסויים ולקבל עבורו תצוגה מקדימה כמו גם קיצורים לביצוע פעולות מהירות. נוסף על כך, אפל מאפשרת מעתה לחבר לכניסת ה-USB Type-C של האייפד כוננים Disk On Key, כרטיסי זיכרון ועוד - פיצ'ר משמעותי שנעדר מ-iOS 12.

אפל מכריזה על iPadOS - מערכת הפעלה עבור סדרת האייפדים

דפדפן הספארי של אפל זוכה גם הוא לשדרוג, וכעת - במקום שיציג את אתר המובייל באופן מיידי, האייפד יבקש מן האתר לקבל את תצוגת הדסקטופ המלאה, ויציג זאת בהתאם לגודל מסך האייפד. כמו כן, אפל מאפשרת כעת לסייר במסמכים ארוכים באמצעות גלילה מהירה. הדפדפן זוכה כעת גם למנהל הורדות הקיים במחשבי המק ומוכר, כמובן, ממכשירי אנדרואיד.

בכל הנוגע לעריכת טקסט, אפל מביאה למשתמשי האייפד את אפשרויות עריכה באמצעות מחווה: ביצוע זום אאוט באמצעות 3 אצבעות להעתקה או ביצוע מחווה כפולה לגזירה, פעולת זום אין באמצעות 3 אצבעות להדבקה והחלקה של 3 אצבעות מימין לביטול הפעולה האחרונה שבוצעה במסמך. עבור אלו שמבצעים שימוש בעט הסטיילוס Apple Pencil, דאגה החברה לצמצם את זמן ההשהייה ולהפחיתו מ-20 מילי-שניה ל-9 מילי-שניה בלבד.

אפל מכריזה על iPadOS - מערכת הפעלה עבור סדרת האייפדים
מלבד כל הפיצ'רים המצויינים מעלה, ומכיוון ש-iPad OS מבוססת על מערכת הפעלה iOS 13, כל הפיצ'רים שהציגה החברה עבור מכשירי האייפון יגיעו גם לאייפדים שיריצו את iPad OS. כך, נמצא במערכת ההפעלה תמיכה ב-Dark Mode, אפליקציות מעוצבות מחדש ובגדלים מעודכנים, תמיכה ב-Sign In With Apple ועוד. לרשימת הפיצ'רים שב-iOS 13 היכנסו לכתבת ההכרזה.

לרשימת הפיצ'רים המלאה ב-iPadOS - לחצו כאן.

מערכת ההפעלה iPad OS המבוססת על iOS 13 תהיה זמינה החל מהסתיו הקרוב.