חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים

שיאומי מציגה אב טיפוס לסמארטפון עם מצלמה מתחת למסך

החברה חושפת כיצד היא עשויה לשלב במכשירים עתידיים בייצורה מצלמה המצויה מתחת למסך עצמו

אלי כהן |  06/06/2019

בשלוש השנים האחרונות, אחד מן הטרנדים הבולטים ביותר בשוק הסלולר הינו טרנד מסכים נטולי שוליים. כל יצרניות הסמארטפונים, אחת אחרי השניה, החלו בצמצום השוליים שסובבים את מסכי הסמארטפונים שלהם, תוך שהן מבצעות שימוש בשיטות שונות לשם כך.


שיאומי מציגה אב טיפוס לסמארטפון עם מצלמה מתחת למסך


זה התחיל עם החריץ במסך (בין היתר עם השקתו של ה-iPhone X), המשיך לחור במסך המכיל את המצלמה הקדמית והגיע עד לכדי מצלמות החבויות בגוף המכשיר עם מנוע קטנטן ונשלפות החוצה במקרה הצורך. אלא שהפיתרון האופטימלי הוא, כמובן, הכנסת המצלמה מתחת למסך עצמו. כעת, מאשרת שיאומי את עבודתה על סמארטפון שכזה וחושפת כיצד זה עשוי לעבוד. בסדרת ציוצים שחשף בכיר בחברה דרך חשבון הטוויטר שלו, הציגה החברה את הטכנולוגיה שלה ל"החבאת" המצלמה הקדמית מתחת למסך עצמו (Under Display Camera Technology).


לדברי שיאומי, הסמארטפונים בייצורה שיגיעו עם פיתרון זה ישלבו את המצלמה לפאנל התצוגה עצמו באיזור ייעודי המוגדר לכך. אותו איזור, כך נמסר, מסוגל להפוך לשקוף בעת שהמצלמה נדרשת לפעולה, מה שיאפשר לאור לחדור פנימה והמצלמה תוכל לתפקד כהלכה. בכל זמן בו המצלמה אינה נדרשת לעבודה - יתפקד אותו איזור ייעודי כמסך סטנדרטי לכל דבר ועניין, ואילו זה יהפוך לשקוף אך ורק ברקע שיהיה צורך במצלמה.


שיאומי מציגה אב טיפוס לסמארטפון עם מצלמה מתחת למסך


הזכוכית ממנה עשוי המסך שיכסה את המצלמה, כך נמסר, ישמש למעשה כחלק ממערך העדשות שלה ויאפשר לאור להכנס פנימה אל החיישן. בחברה מציינים כי גם כאשר המסך כבוי, לא ניתן יהיה להבחין כי מצלמה משולבת מתחת למסך, ויהיה הצג שחור באופן מוחלט. למעשה, שיאומי אף מדגישה כי מכיוון שהמצלמה משולבת מתחת למסך ולא בחריץ, בחור או במגירה נשלפת, היא יכולה לשלב חיישן גדול יותר וכזה שיפיק תוצאות צילום איכותיות יותר.


שיאומי אינה היחידה שעומלת על פיתוחה של מצלמת סמארטפון הנמצאת מתחת למסך. חברת אופו, גם היא אחת מיצרניות הסמארטפונים הגדולות בעולם, הציגה אב טיפוס לסמארטפון בעל מצלמה מתחת למסך מוקדם יותר השבוע. מלבד השתיים, שהיו ליחידות שהצהירו על פעילותן בנושא, גם סמסונג, אפל, LG ויצרניות סמארטפונים נוספות ככל הנראה עובדות על פתרונות דומים. אף על פי שלא סביר כי נראה סמארטפונים עם מצלמה מתחת לפאנל התצוגה עוד השנה, הדבר בהחלט עשוי לקרות בשנה הבאה.


מקור 1 | 2 | 3

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

המוצרים המבוקשים בקטגוריית טלפונים סלולריים

יצרן:Xiaomi,
גודל מסך:6.3 אינטש,
מערכת הפעלה:An...,
החל מ- 650 ₪
מתוך 38 חנויות
יצרן:Samsung,
גודל מסך:6.8 אינטש,
מערכת הפעלה:A...,
החל מ- 3,603 ₪
מתוך 31 חנויות
יצרן:Samsung,
גודל מסך:6.7 אינטש,
מערכת הפעלה:A...,
החל מ- 1,232 ₪
מתוך 43 חנויות
יצרן:Samsung,
גודל מסך:6.4 אינטש,
מערכת הפעלה:A...,
החל מ- 2,576 ₪
מתוך 40 חנויות
אלי כהן - כתב חדשות

אלי כהן - כתב חדשות

כתב וסוקר טכנולוגיה
בן 23 מהעיר באר שבע, יוצא יחידה טכנולוגית בחיל האוויר, בעבר שימש בתפקיד כתב ועורך באתרי טכנולוגיה ישראליים, כיום כתב וסוקר טכנולוגיה המתמחה בתחום המובייל והסלולר ויזם המעורב בהקמת חברת סטארט-אפ חדשה בשוק הסלולר הישראלי.
לפניות: support@wisebuy.co.il