מוקדם יותר השנה חשפה ענקית הצילום והקונסולות היפנית, חברת סוני, פרטים ראשונים אודות דור קונסולות המשחק הבא בייצורה, Playstation 5, שהכרזתה צפויה להתרחש במהלך שנת 2020. כעת, מצטרפת לחגיגה גם מיקרוסופט, יצרנית קונסולות המשחק לסדרת Xbox, שחושפת פרטים ראשונים בעניין דור הקונסולות הבא בפיתוחה.
ענקית הטכנולוגיה האמריקאית החליטה לשחרר טיזר לקראת השקת הקונסולה הבאה שלה. שם המותג של הקונסולה אינו ברור בשלב זה, אך במיקרוסופט חושפים כי היא מפותחת תחת פרוייקט "סקארלט" (Project Scarlett). על פי המידע החדש שנחשף, קונסולת הדגל הבאה של מיקרוסופט תציע מעבד מקוסטם שפותח על ידי מיקרוסופט בהתבסס על ארכיטקטורות AMD Zen 2 ו-Radeon RDNA. 


לצד המעבד החדש נמצא זיכרון RAM מסוג GDDR6, ואלו יספקו יחדיו ביצועים משופרים עד פי 4 מהדור הקודם. בזירת האחסון, תשלב הקונסולה זיכרון SSD (בניגוד לדיסק קשיח ב-Xbox One X), כאשר זיכרון זה ישמש גם כזיכרון RAM וירטואלי, לטענת החברה, מה שיצמצם, בין היתר, את זמני טעינת המשחקים. כמו כן, קונסולת ה-Scarlett תתמוך במשחקי 8K ובקצב רענון של עד 120 פריימים לשנייה.


מיקרוסופט חושפת פרטים ראשונים אודות קונסולת Xbox הבאה


שמועות ודיווחים קודמים מעידים על כך שבחברה יציגו בשנה הבאה שתי קונסולות - דור המשך ל-Xbox One X - קונסולת דגל עוצמתית שתלווה את החברה לשנים הקרובות, וכן דור המשך לסדרת הקונסולות המוזלות, Xbox One S. שם המותג של השניים אינו ידוע בשלב זה, אך אלו צפויות להיות זמינות לרכישה עבור תקופת החגים האמריקאית בשנה הבאה (סביב חודש נובמבר 2020). 


מקור