אחרי שהוצג בסין תחת השם Redmi K20 לפני כשבועיים, ובסיומה של חרושת שמועות קצרצרה אך אינטנסיבית למדי, חברת שיאומי קיימה מוקדם יותר היום (ד', 12.06) אירוע הכרזה בו היא חשפה באופן רשמי מכשיר פרימיום חדש בשוק הביניים. הכירו את סמארטפון ה-Xiaomi Mi 9T.


הוכרז: Xiaomi Mi 9T - עם מצלמה קופצת וקורא ביומטרי מתחת למסך


ה-Mi 9T מגיע לשוק כגרסה זהה אך ממותגת מחדש ל-Redmi K20. הוא כולל מבנה סנדוויץ' זכוכית, כאשר בגבו מציעה הזכוכית מראה יוקרתי עם תבנית צבע משתנה. הזכוכית מתעגלת אל מסגרת עשוי מתכת, כאשר מצידה הנגדי של המסגרת מצויה יריעת זכוכית נוספת בתצורת 2.5D המגנה על המסך.


מדובר במסך מסוג Super AMOLED בגודל 6.39 אינץ' וברזולוציית Full HD Plus. מתחת לפאנל התצוגה ישנו קורא טביעות אצבע ביומטרי מסוג אופטי. המסך מציע שוליים דקים מאוד וכמעט סימטריים, ללא כל חריץ או חור עבור המצלמה הקדמית. במקום אלו, מצלמת הסלפי חבויה במגירה נשלפת שבמסגרת המתכת, וזו קופצת ממקומה בכל פעם שהיא נדרשת לכך. המצלמה מגיעה ברזולוציית 20 מגה פיקסל ועם מפתח צמצם של f/2.2.


הוכרז: Xiaomi Mi 9T - עם מצלמה קופצת וקורא ביומטרי מתחת למסך


בגב הזכוכית של ה-Mi 9T ישנן 3 מצלמות: חיישן 48 מגה פיקסל ראשי עם מפתח f/1.8, מצלמת 13 מגה פיקסל עם זווית צילום רחבה ומפתח צמצם של f/2.4 וחיישן 8 מגה פיקסל עם עדשת טלפוטו לביצוע זום אופטי ומפתח f/2.4. השלושה מגובים בפלאש LED המצוי מילימטרים ספורים תחתם.


בזירת המפרט גם כן מדובר בדגם זהה ל-Redmi K20. הוא כולל את מערכת השבבים Snapdragon 730 ומהווה לאחד מן הסמארטפונים הראשונים שמגיעים עימה, ולצידה נמצא 6 גיגה-בייט RAM יחד עם 64 או 128 גיגה-בייט של זיכרון אחסון פנימי. הסוללה שתניע את המכשיר מגיעה בקיבולת 4,000mAh ומערכת ההפעלה היא אנדרואיד 9.0 פאי בשילבו עם ממשק MIUI בגרסתו האחרונה.


הוכרז: Xiaomi Mi 9T - עם מצלמה קופצת וקורא ביומטרי מתחת למסך


ה-Xiaomi Mi 9T יוצע לרכישה במחיר של 329 יורו (מחיר ההשקה יעמוד על 299 יורו) עבור גרסת 6GB RAM ו-64GB אחסון. גרסה הכוללת 6GB RAM בשילוב עם 128GB אחסון תתומחר ב-369 יורו, המקבילים לכ-1,500 שקלים לפי שער ההמרה הנוכחי. רצוי לציין כי אף על פי שציפינו גם להכרזתו של ה-Mi 9T Pro, בשיאומי לא הציגו אותו באירוע.


גרסה זו צפויה הייתה להיות וריאציית פרימיום שמקבילה ל-Redmi K20 Pro וכוללת מפרט דגל עם שבב Snapdragon 855. ייתכן כי בשיאומי מעדיפים להתמקד בגרסה זו בלבד, על מנת שה-K20 Pro יושק מחדש תחת השם Pocophone Poco F2/Poco F2 Pro, או שמא פשוט מעדיפה היצרנית לשמור את ההכרזה למועד אחר. בשלב זה לא ידוע כיצד תתנהל היצרנית בנושא והאם ה-Mi 9T Pro יוכרז.


המכשיר יושק רשמית בישראל ב-25.6, מחירים וזמינים טרם פורסמו.


מקור