בעוד קצת יותר משבועיים, ביום שלישי, ה-10 בספטמבר 2019, צפויה יצרנית הסמארטפונים האמירקאית, חברת אפל, להכריז באופן רשמי על סדרת מכשירי האייפון הבאה בפיתוחה. כעת, תוך שאנו מתקרבים לאירוע בצעדי ענק, חושף מגזין בלומברג פרטים חדשים שטרם הוצגו על דור האייפונים הבא, סדרת Apple iPhone XI (או: אייפון 11).


לקראת ההכרזה: נחשפים פרטים חדשים אודות סדרת iPhone XI


ראשית, מציין המגזין כי בחברה מתכוונים להחזיר את ההתמקדות ביכולות הצילום של מכשירי האייפון. כך, זוג האייפונים שימשיכו את דרכם של ה-iPhone XS ו-iPhone XS Max, יגיעו עם יכולות צילום משודרגות: 3 מצלמות אחוריות, בהן חיישן בעל זווית צילום רחבה במיוחד ומצלמה בעלת עדשת טלפוטו לביצוע זום אופטי. בניגוד לשנה שעברה, נראה כי הזום האופטי שיאפשרו האייפונים החדשים יעמוד על יותר מ-2X, אך לא ברור בדיוק על כמה יעמוד.


מערך הצילום החדש של המכשירים, הצפויים לקבל את השמות iPhone XI ו-iPhone XI Max (או: iPhone XI ו-iPhone XI Pro), יהיה מסוגל לצלם תמונה בכל אחד מ-3 החיישנים בו זמנית, ולאגד את זו לכדי תמונה אחת משופרת באמצעות טכנולוגיית בינה מלאכותית. כמו כן, כל אחד משלושת החיישנים יאפשר צילום של וידאו וסטילס, גם החיישן בעל הזווית הרחבה. נקודה נוספת בה התמקדה אפל ביכולות הצילום של מכשירי הדגל הבאים שלה היא הצילום הלילי, שצפוי גם הוא להשתפר באופן משמעותי.


לקראת ההכרזה: נחשפים פרטים חדשים אודות סדרת iPhone XI


בזירת הוידאו, עולה מתוך הדיווח כי היצרנית שיפרה ושדרגה את יכולות צילום הוידאו של צמד המכשירים באופן משמעותי מאוד בהשוואה לדור הקודם. כמו כן, החברה תאפשר עריכת וידאו משופרת ישירות מאפליקציית התמונות שבמכשיר. כשזה נוגע לדגם הבסיס בסדרה, ה-iPhone XIR (דור ההמשך ל-iPhone XR), יגיע זה עם שתי מצלמות אחוריות בלבד - האחת סטנדרטית והשנייה בעלת עדשת טלפוטו לביצוע זום אופטי.


עוד עולה מתוך המידע שחשף בלומברג כי מכשירי iPhone XI יגיעו עם תמיכה בטעינה אלחוטית דו-כיוונית, כזו שתאפשר להם לטעון מכשירים אחרים, וכן יגיעו עם קווי עיצוב רעשיים הדומים לדור הקודם: מסכים בגדלים זהים, עם חריץ זהה במסך ומימדים דומים. iPhone XI ו-iPhone XI Max/Pro יגיעו עם גימור מט חדש, ו-iPhone XIR יגיע בצבע ירוק חדש גם כן.


לקראת ההכרזה: נחשפים פרטים חדשים אודות סדרת iPhone XI


בכל הנוגע למערך זיהוי הפנים הביומטרי, Face ID, נמסר כי אפל שיפרה את זה באופן משמעותי ובמכשירי האייפון החדשים יוכל המערך לזהות את פניו של המשתמש ממגוון גדול יותר של זוויות וכיוונים. כך, גם אם האייפון מונח על השולחן - ניתן יהיה לפתוח אותו באמצעות זיהוי הפנים ללא צורך בקירובו לפנים (או בקירוב הפנים אליו). 


נוסף על כך, בדיווחו חושף המגזין כי אפל שיפרה את עמידות האייפונים בפני מים, כך שייתכן וניתן יהיה לצלם איתם סרטונים או תמונות מתחת למים (האם נראה כאן עמידות בתקן 5ATM כפי שכולל שעון ה-Apple Watch Series 4?) וכן כי החברה ויתרה על חיישן ה-3D Touch לטובת לחיצה ארוכה עם פידבק רטט (Haptic Feedback). כל המכשירים בסדרה יגיעו עם ה-Apple A13 ומעבד נוסף לביצועי מציאות רבודה המכונה AMX או Matrix. 


לקראת ההכרזה: נחשפים פרטים חדשים אודות סדרת iPhone XI


יחד עם המידע אודות האייפונים החדשים, חושף המגזין כי באפל מתכוונים לשדרג את האייפד 9.7 2019 באופן משמעותי, כך שהדור הבא בסדרה יגיע עם מסך בגודל 10.2 אינץ' (כנראה יכונה בשם Apple iPad 10.2 2020/2019). ניתן להעריך כי דגם זה יגיע עם קווי עיצוב דומים לסדרת iPad Pro הנוכחית. 


מקור