בסוף השבוע שעבר הכריזה חברת הטכנולוגיה ויצרנית הסלולר הסינית, וואווי, על צמד מכשירי הפרימיום שילוו את המותג לשנים 2019-20, אלו הם ה-Huawei Mate 30 ו-Mate 30 Pro. אלא שנוכח חרם הטיל הממשל האמריקאי על מוצרי וואווי, והמניעה של יצרניות אמריקאיות לקיים עם החברה יחסים עסקיים, צמד הסמארטפונים אינם מגיעים עם אף אחד משירותי גוגל השונים. כעת, נראה כי הדבר בהחלט עשוי להשתנות בעתיד.


אם יוסר החרם נגד וואווי, תעודכן סדרת Mate 30 עם שירותי גוגל


סמוך להכרזה על סדרת מייט 30, ערך מנכ"ל החטיבה הצרכנית בוואווי, ריצ'ארד יו, ראיון עם גופים תקשורתיים שונים. במסגרת ראיון זה, חשף המנכ"ל כי במקרה שיחליט הממשל האמריקאי להסיר את הסנקציות שהטיל על היצרנית כחלק מן החרם, בוואווי מוכנה לשחרר באופן מיידי עדכון דרך האוויר (OTA) למכשירי הסדרה שיביא אליהם את שירותי גוגל השונים.


היעדר שירותי גוגל ממכשירי המייט 30 משמעותי היא שמן המכשירים נעדרת חנות האפליקציות Google Play, וכן כל יישומי החברה השונים - ג'ימייל, מפות, יוטיוב, כרום ומגוון נרחב של שירותים נוספים. בהתאם לכך, על הצרכנים שמבצעים שימוש במכשיר יהיה לבצע שימוש בחנות האפליקציות של וואווי - שמכילה מגוון מצומצם יותר באופן משמעותי מאשר החנות של גוגל, וכן לבצע שימוש בשירותי וואווי השונים במקום שירותי גוגל עבור גלישה באינטרנט (דפדפן), אפליקציית מיילים ועוד. 


אם יוסר החרם נגד וואווי, תעודכן סדרת Mate 30 עם שירותי גוגל


בהתאם לכך, ובמקרה שיוסר החרם על החברה - דרך הקלות רשמיות שיספק ממשל טראמפ או באמצעות הסרת החרם באופן מוחלט כחלק מהסכמי הסחר בין ארה"ב לסין, תשחרר וואווי את העדכון למכשירי ה-Mate 30 ו-Mate 30 Pro, ומשתמשיהם יוכלו להינות מכלל השירותים של גוגל, בהם: שירותי הענן (Google Drive), יישומי יוטיוב, Gmail, מפות ועוד מגוון שירותים ויישומים נוספים. במקרה כזה, עשויים המכשירים לחזור ולהיות רלוונטיים לשווקים נוספים בעולם, בהם גם ישראל, מה שעשוי להוביל לעלייתם על מדפי החנויות בשוק המקומי, שאינה מתוכננת בשלב זה.


מקור