חברת שיאומי, יצרנית האלקטרוניקה הסינית תקיים אירוע עיתונאים ב-24 לספטמבר, בו אמורים להיות מוצגים מספר סמארטפונים חדשים מעניינים במיוחד. מכשיר אחד שכבר ידוע שיוצג, הוא ה-Mi 9 Pro, הגרסה המשופרת של הדגם שנמכר כבר בישראל, עם אותו דגם של מעבד - Snapdragon 855, אותו מסך Super AMOLED בגודל 6.39 אינץ' וככל הנראה גם אותו מערך צילום, אבל עם יכולת הטעינה המהירה החדשה של שיאומי, Mi Charge Turbo, שטוענת את המכשיר בהספק מרשים של 30 וואט.
החלק המעניין יותר בהכרזה הזו קשור לשמועות שמסתובבות ברחבי הרשת בשבועות האחרונים וחושפות מכשיר בשם Mi Mix 4, שיביא איתו בשורה של ממש בתחום הצילום הסלולרי: חיישן 108 מגה-פיקסל, אותו חשפה חברת סמסונג שמייצרת אותו, לפני כחודשיים, ושנקרא ISOCELL Bright HMX.


שמועה נוספת שמלווה בצילומים רשמיים מודלפים, מראה מכשיר חדש עם מסך שלראשונה ממלא את כל חזית המכשיר בצורה מוחלטת. 100% יחס מסף-גוף. לא ידוע עדיין אם זה יהיה המסך ב-Mi Mix 4 או שמדובר כאן במכשיר אחר לגמרי ואשר מקבל ברשת את הכינוי Mi Mix Alfa.


שיאומי תציג מכשיר עם 100 אחוז יחס גוף-מסך

הדמיית מחשב אפשרית של ה-Mi Mix החדש


המסך ממשיך את הטרנד של "מסכי מפל" או Waterfall Display כפי שראינו עכשיו בהשקה של מסך הגולש באופן חלקי - למייט 30 פרו של וואווי. בשיאומי לוקחים את הכיוון הזה קדימה הרבה יותר והמסך, לפחות לפי התמונה שהם עצמם הדליפו, ממש גולש בצד אחד, בדומה למכשירי ה-Edge שסמסונג ניסתה לשווק לפני כמה שנים.


שיאומי תציג מכשיר עם 100 אחוז יחס גוף-מסך

הדמייה אפשרית נוספת: Mi MIx


האירוע שיתקיים בעוד ימויים יחשוף בסופו של יום את הכיוון אליו הולכת חברת שיאומי ואז גם נהיה חכמים יותר לגבי האם כל המכשירים שיוצגו, גם יעשו את דרכם לישראל בעוד כמה שבועות.