חברת שיאומי הציגה הבוקר שני מכשירים חדשים, ה-Mi 9 Pro ולצידו, הפתעה של ממש - Mi Mix Alpha, עם מראה עתידני ומסך שממלא את כל חלקו הקדמי של המכשיר, ואף עוטף אותו בחלקים נרחבים מסביבו.


שיאומי מציגה: 180 אחוז יחס גוף מסך ומצלמת 108MP


המסך ההיקפי, כפי שמכנים אותו בשיאומי, סובב את המכשיר עד לנקודה בה מתחיל מערך הצילום וממשיך מייד אחריו להשלמת ההיקף. בשיאומי טוענים שמדובר ב-180 אחוזים של יחס גוף-מסך, נתון יוצא דופן המגיע בהפתעה לתעשיית המובייל העולמית. המבנה הייחודי חייב את החברה להשתמש בצידי המכשיר על מנת להציג את נתוני הסוללה, קליטה וגם למקם שם לחצנים בעלי רגישות משתנה על מנת להפעיל בו פונקציות שונות.אין עדיין נתונים ברורים לגבי יתר המפרט הטכני, מלבד חיישן המצלמה אותו פיתחה חברת סמסונג בסיוע חברת שיאומי ואשר מצלם תמונות של 108 מגה פיקסל.


בדומה למצלמות הקיימות בשאר המכשירים של החברה, גם כאן ייעשה שימוש בטכנולוגיית Quad Bayer המקבצת פיקסלים בודדים לכדי פיקסל אחד גדול, מה שמגדיל את שטח החיישן שנחשף לאור, בכך מאפשר לצלם תמונות בתנאי תאורה נמוכים. הפלט הסופי אגב, יהיה בגודל של 27 מגה פיקסל. בנוסף המפרט כולל מעבד מדגם סנאפדרגון 855 של חברת קוואלקום, קישוריות 5G וסוללה בקיבולת מרשימה של 4050mAh, עם טעינה מהירה בהספק של 40 וואט.


בשיאומי מבהירים שלא מדובר במוצר שייוצר להמונים וכמות מוגבלת ממנו תיכנס לייצור בחודשים הקרובים ותגיע למדפים בחודש האחרון של השנה. המחיר אגב, צפוי להגיע לעשרת אלפים שקלים. אבי קורנפלד, מנהל מותג שיאומי בישראל מסר ששני המכשירים עתידים לעשות את דרכם לישראל לקראת סוף השנה או מייד בתחילת 2020, בהתאם לדרישת השוק למכשיר יוקרתי ויקר מסוג זה.