לאחר חרושת שמועות ממושכת על האוזניות נטולות החוטים החדשות של אפל, מכריזה היצרנית האמריקאית בהשקה שקטה דרך אתר האינטרנט הרשמי על ה-Apple AirPods Pro. האיירפודס פרו הינן אוזניות נטולות החוטים הראשונות של אפל שכוללות סינון רעשים אקטיבי (ANC - Active Noise Cancellation), והן מגיעות בעיצוב חדש לחלוטין. הרגלית שאפיינה את דגמי האיירפודס הקודמים קוצרה באופן משמעותי, ומבנה ה-EarBuds המוכר מוחלף בתצורת In Ear המיישרת קו עם חלק משמעותי מאוזניות ה-TWS שזמינות בשוק. האוזניות מגיעות עם מתאמים בשלושה גדלים לטובת אטימות מיטבית - משהו חדש עבור אפל שתמיד סיפקה את האוזניות ללא מתאמים מכל סוג.

אפל מכריזה על האיירפודס פרו

צירוף המתאמים מובן, שכן היות ומדובר באוזניות עם סינון רעש, ההתאמה והאטימה לאוזן חייבת להיות מקסימלית, אחרת אפקט הסינון לא פרקטי. החידוש המעניין של אפל בהקשר הזה הוא מבחן מתאם האוזנייה (Ear Tip Fit Test). בעזרת המיקרופונים המובנים באוזניות, הן ישמיעו צליל בדיקה שיבחן את רמת האיטום וסינון הרעשים, ובהתאם לתוצאות יספק המלצה אם להחליף למתאם בגודל אחר או שהמתאם הנוכחי אוטם את האוזן כראוי.גולת הכותרת באוזניות בה מתמקדת אסטרטגיית השיווק של אפל היא סינון הרעשים האקטיבי. עם ה-AirPods Pro, מתבסס סינון הרעשים על שני מיקרופונים המובנים בכל אחת מן האוזניות - מיקרופון חיצוני מזהה את רעשי הרקע, ובהתאם לאלו משדרת האוזניה תדר מקביל לטובת ביטול כל אותם רעשים, זאת בדומה לאוזניות ANC אחרות בשוק.

המיקרופון הנוסף, שממוקם בחלקה הפנימי של האוזניה, דוגם את הסאונד שמפיקות האוזניות ובוחן את רמת סינון הרעשים, ובהתאם לכך מסוגל לסנן את יתר הרעשים. לפי החברה אפקט סינון הרעשים לא מפסיק להתעדכן, ובאמצעות "תוכנה מתקדמת" מתאים את עצמו 200 פעמים בשנייה בהתאם לאוזן המשתמש, התאמת האוזניה ורמת האיטום.

אפל מכריזה על האיירפודס פרו

על מנת להמשיך ולשמוע את הסביבה, לא ידרשו המשתמשים להוריד את האוזניות. ה-AirPods Pro כוללות מצב שקיפות (Transparency Mode) המפעיל את המיקרופון החיצוני כך שקולות הסביבה מושמעים באוזנייה.

הפעלה וכיבוי המצב מתאפשרת דרך משטח המגע החדש שנמצא על רגלית האוזנייה ודרכו ניתן גם לשלוט בכל הפונקציות הרגילות כמו הפעלה ועצירה של המוזיקה וכדומה. משטח המגע החדש מאפשר לבצע מגוון פעולות: לחיצה אחת לטובת הפעלה/השהייה של המוסיקה או ניתוק/מענה לשיחה; לחיצה כפולה לטובת דילוג לשיר הבא; לחיצה משולשת על מנת להעביר לשיר הקודם; ולחיצה ארוכה לטובת מעבר בין מצב סינון רעשים אקטיבי למצב Transparency.

אפל מכריזה על האיירפודס פרו

האיירפודס פרו מבצעות שימוש באותו שבב עיבוד שקיים בסדרת AirPods 2 - פיתוח עצמאי של אפל בשם H1. שבב זה כולל 10 ליבות אודיו, והוא זה שאחראי על עיבוד הסאונד. תכונה חדשה בשם Adaptive EQ או "אקולייזר מסתגל" בתרגום חופשי לעברית, מכוונן את הטווח הנמוך והאמצעי של המוזיקה בהתאם לצורת האוזן של המשתמש. החברה מציינת כי האוזניות מסוגלות להפיק באסים מודגשים בתדר 20 הרץ אך זהו טווח סטנדרטי ביותר. 

עם האיירפודס פרו נראה שאפל מעוניינת להגביר את פנייתה לקהל חובבי הספורט, וזו ציידה את האוזניות בעמידות בפני זיעה והתזות מים תחת תקן IPX4. לא מדובר בעמידות רחבה במיוחד במים, אך זה ללא ספק עדיף על היעדר העמידות של ה-AirPods 2. 

אפל מכריזה על האיירפודס פרו

לא רק האוזניות עצמן זכו לשינוי בעיצוב, אלא גם מארז הטעינה. מארז ה-AirPods Pro מגיע במבנה חדש, שיהיה קצר יותר בגובהו, אך רחב יותר מן הדור הקודם. משקל המארז עלה במעט, אך נותר צנוע - 46 גרם בלבד. כל אחת מן האוזניות אמנם קטנה יותר, אך משקלן עלה ועומד על 5.4 גרם (בניגוד ל-4 גרם בדור הקודם). 

גם הפעם מארז ה-AirPods Pro יאפשר טעינה הן באמצעות כבל Lightning והן באמצעות טעינה אלחוטית עם מטען התומך בתקן Qi. זמן השימוש של האוזניות החדשות נותר ללא שינוי במצב רגיל (ללא ANC) - עד 5 שעות האזנה, אך עם הפעלת סינון רעשים אקטיבי, זמן ההאזנה יתקצר לעד 4.5 שעות.
אפל מכריזה על האיירפודס פרו
מארז הטעינה מאפשר בסה"כ עד ל-24 שעות האזנה ללא סינון הרעשים ו-18 שעות שיחה. בכל הנוגע לטעינתן, מבטיחה אפל כי 5 דקות טעינה יאפשרו שעת שימוש, נתון זהה ל-AirPods 2 שאיפשרו עד ל-3 שעות האזנה תוך 15 דקות טעינה בלבד. באופן מעניין למדי, אפל משלבת באריזת האוזניות כבל טעינה מסוג USB Type-C ל-Lightning, ולא כבל USB-A. בהתאם לכך, אם תרצו לטעון את האוזניות באמצעות הכבל שבאריזה, תהיו חייבים לבצע שימוש במטען עם כניסת Type-C או בחיבור זהה שזמין במחשב. 

אפל הודיעה שהאוזניות יהיו זמינות לרכישה מחנויות החברה בארה"ב או אתר האינטרנט שלה החל מיום רביעי הקרוב, ה-30 באוקטובר, כמו גם ב-25 מדינות ואזורים אותם לא ציינה במפורש. מחיר ה-AirPods Pro הוא 249 דולר (כ-885 שקלים), זאת לעומת תג מחיר של 200 דולר שהגיע עם הדור הקודם בגרסת הטעינה האלחוטית או 159 דולר לגרסה שאינה מאפשרת טעינה אלחוטית. 

ה-AirPods Pro צפויות להגיע גם לישראל במהלך השבועות הקרובים.

מקור